Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Geocachingová série „S Drákulou v netopýřím světě“ má již tisíc návštěvníků

23.11.2017
Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Autor: Eva Cepáková, tel: 732 615 295

Příznivci geocachingu si mohou od srpna 2017 hrát s netopýry. Lov zavede účastníky do míst, kde netopýři a vrápenci opravdu žijí, a na každé lokalitě se také dozvědí řadu zajímavostí ze světa létajících savců. Sérii deseti keší umístěných v krásných koutech středních a jihozápadních Čech přichystal ČESON v rámci projektu „Na půdě, tam to žije – aneb poznejte tajemný svět netopýrů!“.

Příznivci geocachingu si mohou od srpna 2017 hrát s netopýry. Lov zavede účastníky do míst, kde netopýři a vrápenci opravdu žijí, a na každé lokalitě se také dozvědí řadu zajímavostí ze světa létajících savců. Sérii deseti keší umístěných v krásných koutech středních a jihozápadních Čech přichystal ČESON v rámci projektu „Na půdě, tam to žije – aneb poznejte tajemný svět netopýrů!“. Cílem projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP je zlepšit ochranu letounů žijících v blízkosti člověka, zejména druhů vázaných na úkryty na půdách budov. Jedna z aktivit je zaměřena na propagaci vrápenců a netopýrů na turisticky atraktivních lokalitách, kde se tito živočichové vyskytují. V současnosti je do projektu zapojeno již 34 hradů, zámků a dalších památek z celé ČR. „Dlouhodobě se snažíme přiblížit život a ochranu netopýrů co nejširší veřejnosti. Rozhodli jsme se proto nyní oslovit kromě běžných návštěvníků památek i další velkou skupinu lidí, které bychom k informacím o netopýrech mohli aktivně přilákat“, vysvětluje Dita Weinfurtová z ČESON.
V terénu je rozmístěno celkem deset keší s netopýřím tajemstvím. Místa ve středních a jihozápadních Čechách, která lovci navštíví, nebyla vybrána náhodou – jedná se o hrady, zámky a kláštery, kde netopýři skutečně žijí. Na půdách rodí a odchovávají svá mláďata, ve sklepích zimují, v zámeckých parcích loví potravu nebo se ukrývají ve starých dutých stromech. Na některých hradech dokonce probíhají každoroční netopýří námluvy. „Název hry odkazuje na hraběte Drákulu, mýtickou postavu spojenou s krvelačností a temnými silami, neboť podobnými pověrami byli odedávna opředeni také netopýři. Naše série má velký ohlas. Nyní je v provozu zhruba tři měsíce a za tu dobu máme zaznamenáno již přes 1000 logů. Potěšující je i řada pozitivních ohlasů přímo od samotných hráčů“, doplňuje Eva Cepáková, koordinátorka projektu.
Podrobnosti o geocachingové hře „S Drákulou v netopýřím světě“, netopýří mapu s tipy na zajímavé výlety a informace o dalších aktivitách najdou zájemci na projektovém webu napude.sousednetopyr.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz