Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

CTP zavádí speciální systém měření energie

16.5.2017
[CTP]

V rámci dlouhodobého cíle CTP – snižovat spotřebu energie ve svém portfoliu nemovitostí – společnost nově zavádí speciální inteligentní systém měření. První park, ve kterém byl tento chytrý systém zaveden je CTPark Hranice. V současné době dochází k instalaci i ve Spielberk Office centru v Brně.

Zavedení speciálního systému měření je součástí dlouhodobé strategie CTP, která chce kontinuálně snižovat spotřebu energie ve svých CTParcích. Nový inteligentní systém automaticky sbírá údaje o spotřebě ze všech nastavených měřidel v krátkých intervalech a následně vyhodnocuje naměřené hodnoty a porovnává je vůči standardní spotřebě. Data jsou následně importována do interního softwaru CTP, kde s nimi můžou jednotliví nájemci dále pracovat. Řešení šetří životní prostředí, čas i finanční prostředky.

„Inteligentní měření poskytuje více údajů o spotřebě energie, než mohou technici sbírat ručně. Prostřednictvím nasbíraných dat tak mají naši nájemci možnost pravidelně sledovat svoji spotřebu energie a zjistit, kde mohou ušetřit. Monitorování pomáhá definovat běžnou spotřebu. Když se hodnota spotřeby energie odchyluje od té standardní, systém zjistí příčinu a navrhne řešení,“ doplňuje Stefan de Goeij, šéf oddělení Property Management CTP.

Projekt navazuje na předchozí úspěšné snižování spotřeby energie v CTParcích prostřednictvím výměny osvětlení za LED v prostorách o celkové rozloze 250 000 m2. Tento krok jen v loňském roce přinesl snížení spotřeby o 5 procent. V letošním roce společnost plánuje vyměnit 400 000 m2 LED osvětlení.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz