Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

ECČB od nového roku spolkem v čele s novým předsedou - Úspěšná dlouholetá spolupráce Jihočeský kraj – Horní Rakousko v oblasti úspor energie a obnovitelných zdrojů pokračuje

7.1.2016
České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Autor: Mgr. Ivana Klobušníková , tel: 777 030 313

Energy Centre České Budějovice (ECČB) bylo založeno před osmnácti lety jako platforma pro přeshraniční spolupráci mezi Horním Rakouskem a Jihočeským krajem v oblasti efektivního hospodaření s energií a obnovitelných zdrojů. Poskytuje bezplatné a komerčně nezávislé energetické poradenství, zpracovává energetické posudky a audity, provádí měření termovizní kamerou a organizuje semináře, exkurze a další vzdělávací a osvětové akce.

Energy Centre České Budějovice (ECČB) bylo založeno před osmnácti lety jako platforma pro přeshraniční spolupráci mezi Horním Rakouskem a Jihočeským krajem v oblasti efektivního hospodaření s energií a obnovitelných zdrojů. Poskytuje bezplatné a komerčně nezávislé energetické poradenství, zpracovává energetické posudky a audity, provádí měření termovizní kamerou a organizuje semináře, exkurze a další vzdělávací a osvětové akce. Do nového roku 2016 ECČB vstupuje jako spolek. V souladu s novým občanským zákoníkem proběhla transformace z občanského sdružení na zapsaný spolek, ale na činnost ECČB a služby občanům, městům a podnikatelům to nebude mít vliv. Novým předsedou ECČB byl zvolen zemský rada Horního Rakouska, Dr. Michael Strugl. Místopředsedy ECČB jsou za Jihočeský kraj hejtman Jihočeského kraje, Mgr. Jiří Zimola a primátor města České Budějovice, Ing. Jiří Svoboda, za Horní Rakousko pak poslankyně zemského sněmu Gabriele Lackner-Straussová a Johann Affenzeller.
Dr. Michael Strugl je zároveň členem prezídia Evropského regionu Dunaj – Vltava (ERDV) založeného v roce 2012. ERDV představuje sedm příhraničních regionů na pomezí České republiky, Německa a Rakouska, které si stanovily za cíl vytvořit prostřednictvím trilaterální spolupráce dynamický region nabízející svým občanům atraktivní životní a hospodářský prostor a zároveň být silným partnerem pro evropskou politiku. V rámci ERDV spolupracují experti členských regionů v tzv. vědomostních platformách. Energy Centre České Budějovice bylo hejtmanem Jihočeského kraje pověřeno reprezentováním Jihočeského kraje ve vědomostní platformě „Obnovitelné zdroje a úspora energie“.
Nový předseda spolku při příležitosti svého jmenování označil ECČB za příklad dlouhodobé a příkladné spolupráce mezi Horním Rakouskem a Jihočeským krajem. Zdůraznil, že je tato spolupráce smysluplně naplňována prostřednictvím organizovaných projektů. Význam spolupráce obou regionů podtrhla rovněž místropředsedkyně sdružení Lackner-Straussová: „Vzájemná výměna poznatků a know-how je pro nás velmi důležitá, hospodárné využívání energie se musí řešit přeshraničně a nesmí na hranicích končit“.
Energy Centre České Budějovice se může pochlubit celou řadou úspěšně realizovaných projektů. Prostřednictvím energetického poradenství a osvěty ukazuje cestu k energeticky úsporným opatřením. Zájemci o poradenství se nejčastěji ptají na rekonstrukci objektů, nízkoenergetické a pasivní domy, energeticky úsporné vytápění a snižování spotřeby energie ve veřejných budovách.
Z přeshraniční spolupráce profituje rovněž mladá generace, neboť každoročně ECČB organizuje pro žáky a studenty jihočeských škol celou řadu přednášek a exkurzí. Jenom v loňském roce se těchto přednášek zúčastnilo 439 a exkurzí 638 žáků a studentů.
Činnost Energy Centre České Budějovice je financována Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Horním Rakouskem a dotačními programy, jako je např. Interreg, Fond malých projektů a Intelligent Energy Europe.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz