Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Na Ropáka za kácení v Tyršových sadech v Pardubicích

24.4.2013
PARDUBICE [Děti Země]

Náměstek primátorky František Brendl je černým koněm ankety

Vytrvalá snaha vykácet desítky stromů a keřů bez přesvědčivých důvodů pro obrovskou revitalizaci Tyršových sadů v centru Pardubic dostala Františka Brendla nejen mezi nominace do ankety Ropák 2012, ale dokonce se probojoval mezi dvanáct finalistů, takže se stává černým koněm ankety s umístěním někde vpředu mezi známější politiky. Druhý kandidát za Pardubický kraj, vedoucí stavebního úřadu v Přelouči Lubomír Novotný za vydání územního rozhodnutí pro stupeň Přelouč, se do finále nedostal.

Výsledky anket Ropák 2012 a Zelená perla 2012 budou zveřejněny v pátek 26. dubna v 11 hodin na tiskové konferenci na EkoCentru Brno (Ponávka 2). Večerní soirée, na kterém své pouliční šramly zahraje brněnská kapela Urband, proběhne od 18 hodin v půdní kavárně Skleněné louky.

„Jsme vždy rádi, pokud se v anketě o Ropáka objeví nějaká „silná“ lokální osoba, která svými antiekologickými úmysly nebo činy předčí centrální a známější politiky, úředníky nebo podnikatele, takže doufáme, že se dlouholetá snaha Františka Brendla vykácet skoro půlku tohoto parku v Pardubicích promítne i v jeho umístění v horní půlce tuctu finalistů,“ domnívá se koordinátor ankety Miroslav Patrik z Dětí Země – Brno.

Podle plánu z roku 2008 se mělo kvůli obrovské revitalizaci Tyršových sadů vykácet asi 400 kusů dřevin, ačkoliv se proti tomu aktivně postavilo téměř 12 tisíc občanů Pardubic. Dokonce se na jaře 2012 v rámci údržby parku vykácelo asi 160 menších stromů a desítky keřů. Nyní prý ale město plánuje vykácet už jen 100 stromů, čemuž asi pomohl znalecký posudek AOPK ČR v Pardubicích a zrušení rozhodnutí o kácení krajským úřadem.

Proti výstavbě stupně u Přelouče za 3 mld. Kč už několik let protestují hlavně Přátelé Slavíkových ostrovů a Děti Země, podle nichž jde o dopravně zbytečnou stavbu, která zničí ekologicky velmi cenné území na pravém břehu Labe, takže buď by se plavební kanál neměl stavět vůbec, nebo by byla lepší varianta tokem řeky.

V anketě o Ropáka má letos nejvíce finalistů Jihočeský kraj, za který kandiduje ředitelka odboru EIA na MŽP Jaroslava Honová a ředitel Správy NP a CHKO Šumava Jiří Mánek, a Ústecký kraj se dvěma úředníky krajského úřadu, kterými je vedoucí oddělení ŽP Tomáš Burian a vedoucí stavebního úřadu Zdenka Švehlová.

O Ropákovi a Zelené perle rozhoduje Komise, která má nyní 114 členů. Do ankety Ropák 2012 bylo nominováno 24 kandidátů, ve finále je 12 osob, a na Zelenou perlu 2012 pak 55 výroků, ve finále jich je 18.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz