Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dárcovský program TechSoup zahajuje třetí rok působení v českém neziskovém sektoru

17. 1. 2013 - PRAHA [Econnect/Sdružení VIA]

TechSoup Česká republika již třetím rokem umožňuje neziskovkám a veřejným knihovnám přístup k softwaru od významných IT společností. České NNO tak mohou legálně, formou darů, získat např. operační systém MS Windows, kancelářský balík MS Office, databázový systém SAP nebo software pro podporu fundraisingu Giftworks. Velký zájem o účast v dárcovském programu TechSoup dokládá, že si neziskovky uvědomují IT přínos pro fungování organizace. Díky přístupu ke špičkovým aplikacím se mohou plně věnovat svému poslání a pracovat mnohem efektivněji.

V programu je již registrována řada významných českých neziskovek, i díky nim se povědomí o TechSoupu šíří napříč celým třetím sektorem. Program odstartoval v prosinci 2010, od té doby se na webu www.techsoup.cz zaregistrovalo již 653 neziskových organizací a knihoven. Tyto organizace získaly darem již 6 363 softwarových licencí v celkové tržní hodnotě převyšující 55 000 000 Kč.

Program TechSoup dosáhl během dvouletého působení v České republice významného pokroku. Pružně reaguje na rostoucí zájem o registraci v programu, a tedy i stále vyšší poptávku po softwarových darech. „Věřím, že TechSoup přispívá k vyšší profesionalitě českého neziskového sektoru“, říká Tomáš Hájek ze Sdružení VIA, které realizuje dárcovský program v ČR společně s Nadací VIA a Nadací Charty 77 – Kontem Bariéry.

Mateřská organizace programu – TechSoup Global – existuje již od roku 1987 a jejím hlavním strategickým partnerem je od počátku společnost Microsoft. TechSoup Global zajistila více než 183 tisícům neziskových organizací ve 40 zemích světa přístup k darovanému softwaru předních světových IT hráčů. Více informací naleznete na na www.techsoupglobal.org.


-red-
Lukáš Pítr

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz