Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > O soutěži "Být vidět" ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

O soutěži "Být vidět"

AGNES vyhlásila v letošním roce tři soutěže pro neziskové organizace se společným názvem "Být vidět". Touto akcí se navazuje na již pětiletou tradici soutěže o „Nejlepší výroční zprávu“. Letos se k této soutěži přidaly další dvě: soutěž o „Nejlepší webové stránky“ a fotografická soutěž "Náš příběh".

„Rozhodli jsme se rozšířit soutěž na více forem prezentace NNO, neboť význam kultivované a vhodné prezentace činnosti neziskových organizací narůstá. Ukazuje se zásadní ve vztahu k médiím (a tedy k široké veřejnosti) i ve vztahu k potenciálním dárcům, sponzorům či dobrovolníkům,“ říká Jiří Ježek, ředitel AGNES.

Soutěže mají motivovat neziskové organizace k tomu, aby se učily svoji činnost prezentovat věcně a přehledně (ve výročních zprávách); účelně a strukturovaně (na webových stránkách), zajímavě a smysluplně (fotopříběhy). Prostřednictvím těchto soutěží má odborná i laická veřejnost možnost seznámit se s prací zúčastněných neziskových organizací. Ty budou zároveň moci porovnat úroveň své prezentace mezi sebou.

„V neposlední řadě jsme (zejména v soutěži "Náš příběh") chtěli neziskové organizace motivovat k tomu, aby při oslovování veřejnosti hledali způsoby, jak prezentovat svá témata atraktivně a sdílně, zároveň však citlivě a s respektem etických hledisek,“ dodává Jiří Ježek.

Jaký byl zájem

V termínu do soutěží přišlo celkem 147 příspěvků. Do soutěže „Nejlepší výroční zpráva“ se přihlásilo 45 organizací, do soutěži „Nejlepší webové stránky“ pak 61 přihlášených internetových prezentací a konečně do fotografické soutěže „Náš příběh“ to bylo 30 příspěvků.

Kdo hodnotil

Všechny příspěvky prošly rukama profesionálů z daného oboru. Každá soutěž měla svou hodnotící komisi. U soutěže „Nejlepší výroční zpráva“ ve složení Jaroslava Jalovecká, ředitelka B.I.G. Prague, Filip Blažek, grafik a webdesigner, studio Designiq, u fotografické soutěže „Náš příběh“ hodnotili Tomáš Feřtek, redaktor Reflexu, akademický fotograf Boris Tričkovič a Blanka Rosecká, obrazová redaktorka České tiskové kanceláře a konečně hodnotiteli soutěže „Nejlepší webové stránky“ byli Jan Šabach,, grafický designer NDW Communications, Filip Blažek, grafik a webdesigner, studio Designiq a Hana Bubeníčková, ředitelka TyfloCentra Brno, která sledovala jak jsou stránky přístupné pro nevidomé.

Jaké byly ceny

Asi nejzajímavější cenou byl digitální fotoaparát pro vítěze fotografické soutěže „Náš příběh“, ale cenná byla pro všechny už samotná účast v soutěži, zviditelnění své organizace i možnost srovnání s ostatními.

O Agnes ...

Logo Agnes Usilujeme o rozvoj neziskového sektoru v České republice. Pomáháme neziskovým organizacím ve zvyšování profesionality. Vzděláváme, konzultujeme, realizujeme výzkum a soutěže neziskových organizací. Provozujeme Klub v Jelení určený pracovníkům, klientům a příznivcům neziskového sektoru.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz