Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.7.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Nebezpečné hračky z PVC stále v prodeji! Greenpeace požaduje jejich stažení

Mezinárodní organizace Greenpeace dnes vyzvala obchodní řetězec Julius
Meinl, aby okamžitě stáhl z prodeje nebezpečné hračky z PVC. Aktivisté
Greenpeace totiž objevili v supermarketu Julius Meinl v Plzni hračku
z PVC obsahující až 45 procent ftalátů, které mohou poškodit zdraví
dětí. Již v listopadu 2000 stáhla firma TESCO z prodeje stejnou hračku,
a to okamžitě po zveřejnění analýz, které prokázaly vysoký obsah nebezpečných
ftalátů. (1). Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat9.7.2001 - MILEVSKO [Svboboda zvířat]
Vyjádčení Svobody zvířat sdělovacím prostředkům

Na den 6.7.2001 uspořádala organizace Svoboda zvířat demonstraci před liščí farmou v Milevsku. Na ni pozvala zástupce sdělovacích prostředků, se záměrem veřejně upozornit na tuto farmu a na špatné podmínky lišek v ní chovaných.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.7.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii]
Zákon o referendu o přistoupení ČR k EU

Hnutí za přímou demokracii kritizuje návrh zákona o referendu a upozorňuje na pokrytectví senátorů. Celý text ::gender::
 

Vybrat3.7.2001 - MILEVSKO [Svoboda zvířat]
Demonstrace před liščí farmou v Milevsku

Proto, aby se v chovu lišek v Milevsku něco změnilo, se Svoboda zvířat rozhodla upozornit na její nedostatky formu demonstrace, na níž tímto zve zástupce sdělovacích prostředků, jež pak mohou tento problém veřejně zviditelnit a napomoci tak k jeho dalšímu řešení.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.7.2001 - PRAHA [Děti Země]
Odhodlá se Česká republika zakázat PVC?

"Zatímco na Slovensku vstoupil v platnost zákaz veškerého použití PVC úderem roku 2008, v České republice se o této látce poškozující životní prostředí a lidské zdraví nezahájila na zodpovědných místech ani seriózní diskuse," srovnává český a slovenský postup Vasilka Diadovská, vedoucí kampaně Dětí Země "Za náhradu PVC v českém zdravotnictví". Dnem 1. 7. 2001 začal na Slovensku platit nový zákon o odpadech, který od 1. ledna 2008 zakazuje veškeré použití PVC. Do té doby se mohou Slováci dostatečně připravit na přechod k méně škodlivým alternativám. Slovensko však není v Evropě osamoceno. O zákazu PVC jednal Evropský parlament na základě dokumentu vypracovaného Evropskou komisí v souvislosti s přípravou nové direktivy EU o PVC. Celá řada firem, nemocnic či měst omezila či zakázala použití PVC. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.6.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Atomový zákon ve sněmovně: jaderný průmysl proti občanům

Hnutí DUHA se vyjadřuje ke sporným bodům novely atomového zákona, který prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně, z hlediska nevládních ekologických organizací. Na serveru Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2001 - MOHELNICE [Greenpeace ČR]
Fotovoltaická "elektrárna" na SPŠE v Mohelnici

Malou fotovoltaickou elektrárnu, která vyrábí elektřinu přímo ze slunečního záření, připojila dnes slavnostně k rozvodné síti Střední průmyslová škola elektrotechnická (SPŠE) v Mohelnici. Akce je součástí vládou podporovaného programu Slunce do škol, jehož cílem je přiblížit moderní obvnovitelné zdroje energie nastupující generaci techniků a inženýrů. Dvanáct fotovoltaických panelů je za slunečného počasí schopno dodávat až 1200 Wattů výkonu a bude sloužit především jako pomůcka k výuce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.6.2001 - MOHELNICE [Greenpeace]
Solární „elektrárny“ na střechách našich škol

Představení fotovoltaického systému v rámci programu Slunce do škol

Příležitost pro fotografa a TV!
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace vyzývá Monsanto, aby ukončilo pěstování geneticky manipulované pšenice v ČR

Ekologická organizace Greenpeace dnes vyzvala nadnárodní koncern Monsanto, aby ukončil pěstování své geneticky manipulované (GM) pšenice v České republice. Ta se pěstuje v současné době na pokusném poli v Branišovicích na Znojemsku. Greenpeace upozornilo, že i pokusné pěstování GM pšenice může kontaminovat pšenici normální, což by mohlo mít vážný dopad na celé české zemědělství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.6.2001 - ZLÍN/PRAHA [Děti Země]
Budoucnost bez jedů ve Zlíně

Děti Země ve Zlíně se připojily k celostátní kampani "Budoucnost bez jedů". V jejím rámci uspořádaly dnes 7. května v prostoru před hlavní branou Svitu od 11 do 16:30 podpisovou akci pod stejnojmennou petici. Její požadavky směřují především k uzákonění práva na informace o toxických látkách prostřednictvím tzv. integrovaného registru znečišťování a ratifikaci nové Stockholmské úmluvy o tuctu toxických látek (např. dioxinech, DDT či PCB). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.6.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Petice proti ústupu od demokratických principů v zákonech

Tisková zpráva Ekologického právního servisu o vydání petice, v níž organizace protestuje proti oslabování občanských práv i postavení občanů v různých právních vztazích. Týká se např. správního řádu, stavebního zákona, shromažďovacího zákona, stavby dálnic, provozování velkolomů. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat19.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace zveřejňuje nového průvodce spotřebitele: Přibývá výrobců, kteří v potravinách nepoužívají GM suroviny

Greenpeace dnes zveřejnilo nové vydání Průvodce spotřebitele »Víte, co jíte, aneb jak se vyhnout geneticky manipulovaným potravinám«. Aktualizované vydání obsahuje seznam celkem 233 druhů potravin klasifikovaných do tří kategorií podle stupně pravděpodobnosti, zda jsou geneticky manipulovány či nikoliv (1). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2001 - PÍSEK/PRAHA [Greenpeace]
Jitex pozastavuje užívání nebezpečného PVC

Přední český výrobce textilu, JITEX Písek a.s., se v minulých dnech rozhodl pozastavit výrobu produktů obsahujících měkčené PVC. Firma tak reagovala na výzvu ekologické organizace Greenpeace, která v rámci svého celosvětového průzkumu objevila v kojeneckých kalhotkách "Sandra" od této firmy PVC folii s vysokým obsahem toxických ftalátú. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat18.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Bio snídaně pro novináře

Bio snídaně pro novináře, na níž budou podávány potraviny z ekologického zemědělství (které zaručeně nejsou geneticky manipulované), se uskuteční v úterý 19. června od 9:00 do 10:30 hodin dopoledne v kavárně Blue Velvet Café, Čerchovská 4, Praha 2. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2001 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Program Gabriel již má své logo

Program Gabriel Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), který podporuje aktivity mladých lidí ve volném čase, má logo. Vítěz soutěže o logo programu byl slavnostně vyhlášen minulý čtvrtek v Klubu v Jelení v Praze. Vítězkou se stala Lucie Mračková, studentka 3. ročníku Střední průmyslové školy keramické v Karlových Varech. Odborné zázemí a supervizi pro grafické dopracování loga poskytla firma Department of Design z Prahy. Návštěvníci klubu měli možnost si prohlédnout zbývajících 95 soutěžních návrhů, které zaslali mladí lidé z celé republiky. Cílem programu Gabriel je rozšířit možnosti pro trávení volného času dětí a mládeže a pomoci jim při realizaci vlastních aktivit a projektů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.6.2001 - PÍSEK [Greenpeace]
Jitex pozastavuje užívání nebezpečného PVC

Přední český výrobce textilu, JITEX Písek a.s.,
se v minulých dnech rozhodl pozastavit výrobu produktů obsahujících
měkčené PVC (1). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Staré Střešovice se změní v zemi snů a tajemství

Sobotní večer a noc ve starých Střešovicích bude patřit premiéře putovního představení Modrý pták a celá oblast se tak na několik hodin promění v zemi snů, tajemství a zázraků. Na přípravách divadelní prezentace pracovalo v uplynulém půlroce několik tvůrčích skupin a řada jednotlivců, na financování se podílí také Úřad městské části Praha 6. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.6.2001 - PRAHA [Greenpeace ČR]
Studie Greenpeace: Děti "obklíčeny" nebezpečným PVC

Greenpeace dnes vyzvalo ministra zdravotnictví Bohumila Fišera, aby okamžitě přijal opatření ke stažení výrobků pro děti z PVC obsahujícího toxické přísady. Greenpeace zároveň odeslalo Ministerstvu zdravotnictví ČR (MZd ČR) výsledky rozsáhlého průzkumu 54 výrobků pro děti z 20 zemí světa, včetně České republiky. Analýzy prováděné renomovanými laboratořemi v USA a SRN prokázaly vysoký obsah toxických ftalátů v téměř všech výrobcích z měkčeného PVC (1). Řada vzorků obsahovala i další nebezpečné látky jako např. olovo, kadmium nebo organické sloučeniny cínu. Greenpeace proto varuje rodiče malých dětí, aby nekupovali dětské výrobky z PVC, protože mohou obsahovat řadu nebezpečných chemických látek. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat14.6.2001 - BRANIŠOVICE/PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace žádá inspekci, aby prověřila, zda u nás Monsanto pěstuje manipulovanou pšenici legálně

Greenpeace se dnes obrátilo na Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP), aby prošetřila, zda současné pěstování geneticky manipulované Roundup ready pšenice firmy Monsanto v lokalitě Branišovice na Moravě není ilegální. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace zveřejňuje výsledky vlastních analýz: TESCO prodává geneticky manipulované potraviny

Greenpeace dnes zveřejnilo výsledky analýz, které prokazují, že supermarket TESCO prodává geneticky manipulované (GM) potraviny. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 1254 | 1255 | 1256 | 1257 | 1258 | .. | 1273 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz