Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat18.6.2001 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Program Gabriel již má své logo

Program Gabriel Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), který podporuje aktivity mladých lidí ve volném čase, má logo. Vítěz soutěže o logo programu byl slavnostně vyhlášen minulý čtvrtek v Klubu v Jelení v Praze. Vítězkou se stala Lucie Mračková, studentka 3. ročníku Střední průmyslové školy keramické v Karlových Varech. Odborné zázemí a supervizi pro grafické dopracování loga poskytla firma Department of Design z Prahy. Návštěvníci klubu měli možnost si prohlédnout zbývajících 95 soutěžních návrhů, které zaslali mladí lidé z celé republiky. Cílem programu Gabriel je rozšířit možnosti pro trávení volného času dětí a mládeže a pomoci jim při realizaci vlastních aktivit a projektů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.6.2001 - PÍSEK [Greenpeace]
Jitex pozastavuje užívání nebezpečného PVC

Přední český výrobce textilu, JITEX Písek a.s.,
se v minulých dnech rozhodl pozastavit výrobu produktů obsahujících
měkčené PVC (1). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Staré Střešovice se změní v zemi snů a tajemství

Sobotní večer a noc ve starých Střešovicích bude patřit premiéře putovního představení Modrý pták a celá oblast se tak na několik hodin promění v zemi snů, tajemství a zázraků. Na přípravách divadelní prezentace pracovalo v uplynulém půlroce několik tvůrčích skupin a řada jednotlivců, na financování se podílí také Úřad městské části Praha 6. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.6.2001 - PRAHA [Greenpeace ČR]
Studie Greenpeace: Děti "obklíčeny" nebezpečným PVC

Greenpeace dnes vyzvalo ministra zdravotnictví Bohumila Fišera, aby okamžitě přijal opatření ke stažení výrobků pro děti z PVC obsahujícího toxické přísady. Greenpeace zároveň odeslalo Ministerstvu zdravotnictví ČR (MZd ČR) výsledky rozsáhlého průzkumu 54 výrobků pro děti z 20 zemí světa, včetně České republiky. Analýzy prováděné renomovanými laboratořemi v USA a SRN prokázaly vysoký obsah toxických ftalátů v téměř všech výrobcích z měkčeného PVC (1). Řada vzorků obsahovala i další nebezpečné látky jako např. olovo, kadmium nebo organické sloučeniny cínu. Greenpeace proto varuje rodiče malých dětí, aby nekupovali dětské výrobky z PVC, protože mohou obsahovat řadu nebezpečných chemických látek. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat14.6.2001 - BRANIŠOVICE/PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace žádá inspekci, aby prověřila, zda u nás Monsanto pěstuje manipulovanou pšenici legálně

Greenpeace se dnes obrátilo na Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP), aby prošetřila, zda současné pěstování geneticky manipulované Roundup ready pšenice firmy Monsanto v lokalitě Branišovice na Moravě není ilegální. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace zveřejňuje výsledky vlastních analýz: TESCO prodává geneticky manipulované potraviny

Greenpeace dnes zveřejnilo výsledky analýz, které prokazují, že supermarket TESCO prodává geneticky manipulované (GM) potraviny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.6.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Hnutí Duha vládě: Šumava zákon potřebuje, ale až po široké debatě

Připravované zákony o šumavském národním parku se nesmí změnit v politický střet ani místo k prosazování komerčních zájmů lobbyistických skupin, varovalo dnes Hnutí DUHA. Vláda by se proto na své zítřejší schůzi měla zabývat celkovou situací v národním parku a teprve poté zaujmout stanovisko k oběma poslaneckým návrhům. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.6.2001 - KARLOVY VARY [Hnutí Duha]
Nejcennější bukový prales na Mostecku: někdo kácel stromy staré dvě stě let

Několik dvěstěletých buků a starý zdravý les někdo vykácel v jedné z nejcennějších oblastí Krušných hor - rezervaci Jezerka. Většina pralesovitého porostu je přitom vedena jako genová základna pro sběr bukového osiva. Jedná se o nejcennější kategorii chráněných území - národní přírodní rezervaci [1]. Hnutí DUHA proto předalo případ k prošetření České inspekci životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace vítá rozhodnutí společnosti TESCO o vyloučení geneticky manipulovaných surovin z potravin vlastních značek

Greenpeace dnes uvítalo oznámení řetězce supermarketů Tesco Stores, že potraviny jejich vlastní značky Tesco neobsahují geneticky manipulované suroviny. Toto oznámení přišlo jako reakce na dnešní akci Greenpeace v pražském supermarketu Tesco, během níž ekologická organizace zveřejnila výsledky analýz 14 potravin, které byly testovány na přítomnost geneticky manipulovaných organismů (GMO). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Tisková konference mezi regály TESCO

Ve středu 13. června Greenpeace zveřejní výsledky analýz, jež ukazují, které potravinové výrobky na českém trhu obsahují geneticky manipulované organismy (GMO). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2001 - WASHINGTON [Hnutí DUHA]
Bushova nová iniciativa: vše při starém

Za neadekvátní nahrážku Kjótského protokolu označilo Hnutí DUHA alternativní návrh, představený dnes ve Washingtonu americkým prezidentem. Bushův plán se opírá převážně o dobrovolná opatření, která zatím při snižování emisí selhávala. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.6.2001 - PRAHA [Občanské právní hlídky]
Inspekce ministerstva vnitra dala za pravdu OPH - policisté se dopouštěli násilí

Inspekce ministra vnitra ve svém rozhodnutí ze dne 4. června 2001 konstatovala, že policisté na stanici Ocelářská v Praze na Vysočanech porušili zákon tím, že fyzicky napadali sem předvedeného polského občana Arkádiusze Zajaczkowského (2).
Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat8.6.2001 - PRAHA [Greenpeace]
V ČR přibývá firem deklarujících, že jejich výrobky jsou prosty genetických manipulací

Firma Zott vyrábějící mléčné produkty (Jogobella, Monte) se zaručila, že její výrobky nejsou geneticky manipulované. Greenpeace připravuje Průvodce pro spotřebitele, který spotřebitelům umožní lépe se sorientovat, které potravinové výrobky jsou geneticky manipulované a které nikoliv. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.6.2001 - PRAHA [Svboboda zvířat]
Welfare v chovech kožešinových zvířat

Tato přednáška, a sní spojená diskuse je jedním z dalších kroků k nalezení společné řeči v některých sporných otázkách, týkajících se chovů kožešinových zvířat, mezi samotnými chovateli nebo propagátory chovatelství kožešinových zvířat a zastánci ochrany zvířat a zlepšování jejich welfare v chovech.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.6.2001 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Výsledky testu internetových obchodů

Podrobit internetové obchody v České republice testu se rozhodlo Sdružení obrany spotřebitelů ČR na základě významné legislativní změny, kterou přinesl 1. leden 2001, kdy nabyl účinnosti zákon č. 367/2000 Sb., jímž byla do Občanského zákoníku 40/1964 Sb. implementována mimo jiné evropská směrnice o uzavírání smluv na dálku 97/7/EHS. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.6.2001 - BŘECLAV [Ekologický právní servis]
Kauza Nové Mlýny - Okresní úřad Břeclav jako potrefená husa…

Ekologický právní servis získal na základě žádosti o informace podle zákona o právu na informace o životním prostředí protokoly z šetření, které provedlo ministerstvo životního prostředí na Okresním úřadě v Břeclavi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.6.2001 - ČESKÝ RUDOLEC [Sdružení Česká Kanada]
V okolí Českého Rudolce hrozí zánik unikátních osad

Oblast lesů, rybníků a neuvěřitelně zachovalých vísek v Přírodním Parku Česká Kanada v okolí Českého Rudolce má nespornou ekologickou, krajinářsko estetickou i biologickou hodnotu. Jako taková je chráněna vyhláškou o Přírodním Parku. Zastupitelé obce Český Rudolec se nicméně rozhodli, že nová urbanistická studie obce bude obsahovat výrazné navýšení počtu stavebních parcel na obecních pozemcích v jednotlivých vsích 1). Zastupitelstvo plánuje zpeněžit obecní pozemky v okolních obcích jako stavební parcely. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.6.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Obalový zákon: 400 obcí a 24 tisíc podpisů žádá vratné lahve

Nový obalový zákon, který zítra dostane na stůl vláda, by měl upřednostnit vyšší recyklaci lahví. Požadavek Hnutí DUHA na změnu některých paragrafů podporují zástupci více než čtyř stovek měst a obcí, 24 tisíc signatářů petice i řada spolků a organizací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.6.2001 - BRNO [Ekologický právní servis]
Při brněnské street party si policie udržela nadhled

OPH konstatují, že se brněnská policie dobře vypořádala s dohledem nad průběhem street party, která proběhla v odpoledních hodinách dne 2.6.2001 v Brně. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat29.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nový šumavský zákon ano, ovšem po široké debatě

Připravovaný zákon o šumavském národním parku se nesmí změnit v politický střet ani místo k prosazování komerčních zájmů lobbyistických skupin, varovalo dnes Hnutí DUHA. Jasná pravidla pro Šumavu by měla stanovit široká veřejná diskuse. Nová legislativa musí zajistit ochranu unikátní krajiny i prosperitu obcí, které budou profitovat z přítomnosti národního parku. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 1218 | 1219 | 1220 | 1221 | 1222 | .. | 1236 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz