Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.1.2002 - [Hnutí Duha]
Nemůžete tunelovat, když nemáte co: omyly o šumavském národním parku

Nová struktura správy šumavského národního parku, kterou včera podpořil klíčový výbor Poslanecké sněmovny, vyvolala několik nedorozumění. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.1.2002 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nemůžete tunelovat, když nemáte co: omyly o šumavském národním parku

Tisková zpráva Hnutí DUHA se týká zákona o NP Šumava, především způsobu hospodaření parku. Na serveru Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.1.2002 - PRAHA [Arnika]
Průmysl opětovně usiluje o omezení práva na informace o toxických látkách

Zástupci průmyslových svazů nevzdávají svoji snahu zamezit občanům přístup k informacím o znečišťování životního prostředí toxickými látkami. Lobbují u senátorů, aby v právě projednávaném zákonu o integrované prevenci znečištění změnili části věnované tzv. integrovanému registru znečišťování, ve kterém je přístup k informacím obsažen. Ukázalo to včerejší (9. ledna 2002) projednávání zákona Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR. Senát by se měl k nové legislativní normě vyjádřit nejpozději do 17. ledna. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.1.2002 - [Hnutí Duha]
Zaručeně šetrné dřevo - brzy také z českých lesů

Dřevo získané zaručeně šetrným hospodařením budou brzy moci nabízet první české lesy. Pravidla, která musí vlastník lesa splnit pro získání mezinárodní značky Forest Stewardship Council (FSC), byla dnes schválena týmem domácích odborníků. Připravili je z iniciativy Hnutí DUHA a Ekologického institutu Veronica. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.1.2002 - Praha/Paříž [Greenpeace]
Greenpeace: Jak privatizace společnosti ČEZ krachuje, vychází najevo, že Temelín je zátěží, nikoliv aktivem

Mezinárodní ekologická organizace Greenpeace dnes v Praze a Paříži komentovala druhý neúspěšný pokus české vlády prodat společnost ČEZ a upozornila, že významnou roli v tom hrály bezpečnostní problémy Temelína. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.1.2002 - AMSTERDAM [Friends of the Earth International]
Ekvádor: ekologičtí aktivisté pokračují v protestu na stromech, aby zabránili výstavbě potrubí

Aktivisté protestují proti stavbě ropovodu přes rezervaci chránící tropický prales v Ekvádoru. Projekt financuje i německá banka. Na serveru FoE International. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.1.2002 - [Hnutí Duha]
ODS navrhla zmenšení šumavského parku: klíčový sněmovní výbor je zamítl

Dlouho očekávaný návrh na odtržení asi 2 500 hektarů včetně unikátních pralesů u hranice s Rakouskem od šumavského národního parku dnes oficiálně předložil Miroslav Beneš (ODS) - a ihned jej zamítl klíčový výbor Poslanecké sněmovny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2002 - TALLIN/AMSTERDAM [Friends of the Earth Europe]
Teoreticky ano, prakticky ne. Odmítá EU účast NGO na monitorování infrastrukturních investic v Estonsku?

Přátelé Země kritizují skutečnost, že Delegace Evropské komise v Estonsku odmítla začlenit zástupce nevládních organizací do národního výboru pro monitorování investic v rámci programu ISPA. Na serveru FoE Europe. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2002 - [Klub za udržitelnou dopravu]
Rozhodování o dálnici D8 je obtížnější než se očekávalo

Po více než měsíci od veřejného projednávání trasy dálnice D8 přes České středohoří je jisté, že rozhodnutí stavebního úřadu v Lovosicích hned tak nepadne. Připomínky účastníků řízení jsou totiž natolik závažné a komplikované, že je musel vyzvat, aby je doplnili o další důležité podklady. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.1.2002 - Česká republika [Česká katolická charita]
Začíná Tříkrálová sbírka České katolické charity

Sdružení Česká katolická charita požádá Tříkrálovu sbírku už podruhé na území celé republiky. Navazuje tak na stejnou sbírku z roku 2000, kterou úspěšně organizovala olomoucká Arcidiecézní charita na území diecéze. Do Tříkrálové sbírky se letos zapojí na 6 tisíc skupinek koledníků, které můžete mezi 3. a 8.lednem potkávat na ulicích českých měst.. Do domácností budou doručeny Českou poštou tříkrálové složenky, jejichž prostřednictví můžou lidé přispět na konto Tříkrálové sbírky. Další možností pomoci lidem v nouzi je internet pokus elektronickým bankovnictvím. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat2.1.2002 - MADRID (Španělsko) [WWF International]
WWF Španělsko obdrželo "Andaluskou ekologickou cenu 2000"

Na serveru WWF International. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.12.2001 - PRAHA [Arnika Děčín]
Co chystají Češi světu k Mezinárodnímu dni biodiverzity: Vodní díla na Labi

K Mezinárodnímu dni biodiverzity (29. prosinci) se již přes 4.000 německých občanů vyjádřilo pro zachování přírodních hodnot labského údolí a proti výstavbě vodních děl na Labi v dopisech adresovaných ministrům Kužvartovi a Schlingovi. Stejný názor vyjádřilo svým podpisem pod peticí k tomuto dni také téměř 11.000 českých občanů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.12.2001 - PRAHA [Arnika Děčín]
Vánoční dárek ARNIKY Vládě a Parlamentu ČR

Vánoční balíček věnovaný problematice plánovaných vodních děl na dolním toku řeky Labe dostanou poslanci Parlamentu ČR a členové Vlády ČR od ekologického sdružení ARNIKA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2001 - MOST [Ekologický právní servis]
Ekologický právní servis podal žalobu v kauze NEMAK- továrna na výrobu hliníkových hlav motorů

Ekologický právní servis podal žalobu ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem proti územnímu rozhodnuti Okresního úřadu v Mostě, kterou bylo potvrzeno umístění továrny těžkého průmyslu společnosti NEMAK uprostřed intenzivně zemědělsky využívané krajiny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2001 - Tábor [Ekologický právní servis]
Ekologický právní servis podal žalobu v kauze NEMAK

Ekologický právní servis podal žalobu ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem proti územnímu rozhodnuti Okresního úřadu v Mostě, kterou bylo potvrzeno umístění továrny těžkého průmyslu společnosti NEMAK uprostřed intenzivně zemědělsky využívané krajiny. Žaloba napadá nezákonnosti ze strany MŽP a podjatost úředníků města Plzně, kteří rozhodovali o umístění stavby. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.12.2001 - Kostelecké Horky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V Kosteleckých Horkách bude živý Betlém režírovat francouzská dobrovolnice

V neděli 23.prosince ve tři hodiny odpoledne začne Andělským vytrubováním u Obecního úřadu v Kosteleckých Horkách Betlémská hra. Děj se posléze přesune na dvůr, zahradu a do původní roubené sýpky Venkovského centra Sdružení dobrovolných aktivit INEX. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 
 

Vybrat19.12.2001 - OSTRAVA [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
Ostrava v zajetí polychlorovaných bifenylů

V Ostravě musí být významný zdroj znečišťování životního prostředí velice nebezpečnými polychlorovanými bifenyly. Na přelomu května a června letošního roku byla v Ostravě - Přívoze naměřena v ovzduší nejméně 20x vyšší koncentrace polychlorovaných bifenylů (PCB) nežli v jiných městech a obcích České republiky(1). Šlo o náhodné měření provedené v létě tohoto roku firmou Axys Varilab(2) a publikované na včerejší oponentuře odborné studie o perzistentních organických látkách v České republice. Zdrojem PCB v ostravském ovzduší mohl být (podle vyjádření odborníků) volně se odpařující delor – čili látka, která se používala dříve do transformátorových olejů. Vyšší koncentrace PCB byla v Ostravě – Přívoze naměřena i v zimních měsících. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.12.2001 - Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady a schválení 55 projektů

Dne 17. 12. 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Pod vedením obou předsedů, JUDr. Dagmar Burešové (bývalé ministryně spravedlnosti ČSFR) a Helmuta Bilsteina (bývalého pověřence města Hamburku v Praze) schválila správní rada podporu 55 projektům v celkovém objemu cca 8 000 000 Kč resp. 480 000 DM. Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat18.12.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Výročí Greenpeace: 30 let ve světě, 10 let u nás

Předvánoční snídaně s novináři se uskuteční ve středu 19. prosince v 10. hodin dopoledne v čítárně Unijazz, Jindřišská 5, Praha 1. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 1191 | 1192 | 1193 | 1194 | 1195 | .. | 1226 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz