Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat20.3.2002 - [Konopa o.s.]
Prezentace využití konopí setého na výstavě Ekostyl

TISKOVÁ ZPRÁVA – občanské sdružení KONOPA. Seznámení široké veřejnosti s pěstováním a průmyslovým využitím rostliny konopí, která je v České Republice často spojována zejména s drogou marihuanou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.3.2002 - BRNO [STUD]
Reakce na otevřený dopis Vlastenecké Fronty

Vážený pane primátore, vážení radní, dovolte nám, abychom reagovali na otevřený dopis, který Zastupitelstvu města Brna zaslalo občanské sdružení Vlastenecká Fronta. Zástupce tohoto sdružení Josef Klas "nepovažuje za šťastné" udělení dotací našemu sdružení STUD. Ve svém dopise však užívá chybných informací a rovněž neakceptuje názor Světové zdravotnické organizace ani českých odborníků, kteří v současné době homosexualitu nepovažují za úchylku ani za nemoc, která by měla nebo mohla být léčena. V tomto ohledu lze označit tvrzení obsažená v dopise za účelová a nesprávná. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat19.3.2002 - Česká republika
Přispějte na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ prostřednictvím SMS!

Na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“, která opět vyvrcholí na Pondělí velikonoční v České televizi, lze od dnešního dne přispět částkou 10 Kč prostřednictvím mobilního telefonu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Svoboda zvirat]
Finanční instituce JP MORGAN a MARCH se podílejí na týrání zvířat!

Svoboda zvířat a britská organizace SHAC (Stop Huntingdon Animal Cruelty) pořádají 21.března 2002 od 14:00 demonstraci před kancelářemi JP MORGAN v ulici Malá Štupartská 7
(Praha 1, nedaleko Staroměstského náměstí) a MARCH (od cca15:00 hodin, Na Rybníčku 5, Praha 2)
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Sdružení Buďánka pro budoucnost]
Naděje pro dělnickou kolonii Buďánka

Projekt na nové vzdělávací, konferenční a společenské centrum připravuje Sdružení Buďánka pro budoucnost (1) ve staré dělnické kolonii Buďánka v pražských Košířích. Po rekonstrukci budou Buďánka znovu vypadat jako ve svých nejlepších letech. Malé útulné domky zůstanou zachovány, navíc přibude několik obchůdků s výrobky zdravé ekonomiky, vegetariánská restaurace a park. Do procesu plánování se budou moci zapojit i místní občané. Sdružení přichází s projektem doslova v hodině dvanácté. Městská část Praha 5 by totiž měla v nejbližší době vyhlásit veřejnou obchodní soutěž na využití areálu. Celý text ::kultura, sociální oblast, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha 6, Břevnov [Sdružení Tejnka]
Jak bude vypadat poutní cesta starým Břevnovem

Obyvatelé a příznivci starého Břevnova projednali návrh na zklidnění dopravy a zvelebení své čtvrti. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat19.3.2002 - [Hnutí Duha]
Kůrovec v bavorském parku: konec mýtu o úspěšnosti kácení

Kůrovcová kalamita v bavorském národním parku výrazně ustoupila – a bez kácení. Dokonce daleko rychleji než na české straně. Vyplývá to z aktuálních výsledků sčítání napadených ploch podle leteckých snímků, které zveřejnila tamní správa. Znamenají konec iluze o nezbytnosti těžby v boji proti kůrovci na Šumavě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.3.2002 - WASHINGTON [WWF - US]
Ztráta antarktického šelfového ledu varuje před pasivitou ve vztahu ke globálnímu oteplování

Ve světle zpráv o rychlém rozpadu antarktického pobřežního ledovce Larsen B naléhá WWF na vládu USA, aby ratifikovala Kjótský protokol. Na serveru WWF - US. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.3.2002 - GLAND (Švýcarsko) [WWF International]
WTO musí vyjasnit svoji roli v dohodách o životním prostředí, říká WWF

V Ženevě začínají vládní rozhovory o vztahu Světové obchodní organizace (WTO) a mnohostranných dohod o životním prostředí. Na serveru WWF International. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Greenpeace]
Kniha „Genetické manipulace před soudem“ odhaluje rizika pěstování GM plodin

Greenpeace dnes představilo českou verzi knihy Genetické manipulace před soudem, jež obsahuje svědectví vědců předložená soudu na obhajobu 28 dobrovolníků Greenpeace, kteří v roce 1999 sklidili úrodu geneticky manipulované kukuřice ve Velké Británii.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.3.2002 -
Ekologická sdružení zahajují sběr podpisů pod petici proti konání motocyklové šestidenní

Zástupci občanských sdružení spolupracujících v rámci koalice S.O.S. Jizerské hory zahájili dnes sběr podpisů pod občanskou petici proti konání mezinárodní motocyklové šestidenní Enduro 2002. Občané se mohou svým podpisem k petici připojit již na několika místech v centru Liberce, a také v Českém Dubu.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.3.2002 -
Děti Země vyzývají k úklidu Českého krasu

Úklid černých skládek v Českém krasu pořádají Děti Země pravidelně již pátým rokem. Děti Země v Berouně vyhlašují výtvarnou soutěž pro děti všech věkových kategorií "Zachraňme odpadky" a koorodinují řadu úklidových akcí po celém Českém krasu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.3.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna bude znova hlasovat o kontroverzním návrhu nového správního řádu, ačkoliv jej před měsícem již jednou odmítla schválit

Poslanecká sněmovna bude v rámci své 47. schůze (pravděpodobně v úterý 19. 3. 2002) znova hlasovat o vládním návrhu zákona o novém správním řádu, ač s tímto návrhem na své minulé schůzi vyslovila nesouhlas. Nové hlasování umožnila dohoda mezi ministrem vnitra ČR Stanislavem Grossem, resp. pracovníky jeho úřadu, a některými členy Ústavněprávního výboru sněmovny (ÚPV). Na jejím základě byl již jednou odmítnutý návrh „oživen“ a vtělen do svého „doprovodného zákona“. Jedná se o postup, který obchází řádný legislativní proces a který lze označit za neústavní. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - AMSTERDAM [Friends of the Earth Europe]
Ministři obchodu ze středomořských zemí musí vzít v úvahu trvale udržitelný rozvoj, říkají Přátelé Země

Přátelé Země naléhají na ministry obchodu středomořských zemí, aby vyvinuli veškeré možné úsilí pro zabránění negativních ekologických dopadů plánované Evropsko - středomořské zóny volného obchodu. Na serveru FoE Europe. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.3.2002 - Česká republika [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
Skautské klubovny se otevřou veřejnosti

Jaké to je svézt se na raftu, přespat ve skautském táboře, rozdělat oheň třením dřev či nahlédnout do různých koutů světa prostřednictvím fotografií, videozáznamů a kronik?
Takové možnosti, a ještě mnohé další čekají 6. dubna 2002 na všechny návštěvníky - děti a rodiče,
kteří navštíví jednu z více něž tří set otevřených skautských kluboven po celé České republice. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - Praha - Klub v Jelení [AGNes]
Velikonoční trhy chráněných dílen v Klubu v Jelení

Občanské sdružení Agnes realizuje již šesté trhy výrobků chráněných dílen v prostorách Klubu v Jelení. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - [Hnutí Duha]
Kusy umělé hmoty v oknech ušetří stovky korun a kila oxidů

Bezmála každá domácnost, škola či úřad každý den vyhazuje peníze z okna. Doslova - snadná a levná izolace oken sníží spotřebu tepla o pětinu. Praktická opatření dnes v Brně demonstrují účastníci mezinárodního projektu organizovaného Hnutím DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.3.2002 - [Hnutí Duha]
ODS volí toxické látky, smog a skládky

Kampani ODS chybí jediný konkrétní návrh

Novou zelenou kampaň ODS dnes kritizovalo Hnutí DUHA. Poukázalo na rozpor mezi slovy a činy - slogany a skutečným hlasováním strany ve sněmovně.Upozornilo také, že ODS se omezuje na několik vágních hesel a voličům nenabízí jediný konkrétní ekologický návrh nebo závazek.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.3.2002 - BARCELONA [Friends of the Earth International]
Druhý summit Eu o trvalé udržitelnosti selhal

Evropský úřad pro životní prostředí a Přátelé Země považují barcelonský summit EU za promarněnou příležitost. Na serveru FoE International. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.3.2002 - Praha [Greenpeace]
Oznámení o tiskové konferenci: Genetické manipulace před soudem

Tisková konference u příležitosti vydání knihy Genetické manipulace před soudem se uskuteční v úterý 19. března 2002 v 11 hodin dopoledne v salónku č. 318 na Novotného lávce 5 v Praze 1. Jako hlavní host na tiskové konferenci vystoupí jeden z autorů příspěvků v této knize, britský vědec Dr. Erik Millstone, který přednáší na univerzitě v Sussexu. Kniha Genetické manipulace před soudem obsahuje svědectví vědců předložená soudu na obhajobu 28 dobrovolníků Greenpeace, kteří dne 26. července 1999 v Lyngu v Norfolku (Velká Británie) nenásilným způsobem sklidili úrodu geneticky manipulované (GM) kukuřice.

Interview je možno domluvit předem nebo i po tiskové konferenci. Tlumočení zajistíme. Občerstvení biopotravinami z ekologického zemědělství.Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 1164 | 1165 | 1166 | 1167 | 1168 | .. | 1205 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz