Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat27. 12. 2011 - Bláznivý strom před Palladiem znázorní odvrácenou stranu Vánoc

PRAHA [Educon] - Občanské sdružení Educon umístí před obchodním domem Palladium v Praze speciální vánoční strom z odpadků, upozorňující na vysokou a zbytečnou spotřebu plastů o Vánocích. Akce proběhne v úterý 27. prosince od 14:00. Kolemjdoucím budou během akce rozdávány tašky pod heslem: „Jedna taška stačí, drahoušku.“ Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 12. 2011 - Arnika pomohla otevřít informační centrum o toxických látkách v Bělorusku

PRAHA [Econnect/Arnika] - Arnika v uplynulém týdnu ve spolupráci s běloruskou environmentální organizací otevřela informační centrum v Minsku zaměřeného mimo jiné na problematiku odpadů a toxických látek. Zaměstnanci centra poradí běloruské veřejnosti, jak se aktivně zapojit do procesu rozhodování o chemické bezpečnosti a kde hledat informace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Kupujte dárky s certifikátem FSC, poradí vám v tom první internetová mapa obchodů s FSC výrobky

BRNO [Econnect/FSC ČR] - Pokud potřebujete ještě nakoupit vánoční dárky a chcete pomoci chránit lesy a životní prostředí, pomůže Vám v tom právě dokončená internetová mapa obchodů s FSC výrobky v České republice. Občanské sdružení FSC ČR touto interaktivnímapou reaguje na časté dotazy týkající se dostupnosti šetrných a k přírodě odpovědných FSC výrobků. Spotřebitelé mají nyní možnost snadno a uceleně vyhledávat obchody s FSC výrobky dle několika kritérií (město, kraj, druh výrobků, druh obchodu) v celé ČR. Mapa je dostupná na adrese: http://www.czechfsc.cz/mapa-obchodu.html.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Česká podložka pod koberce obsahuje toxický zpomalovač hoření

PRAHA [Econnect] - U jednoho ze vzorků podložek pod koberce zakoupených v České republice byla zjištěna přítomnost toxického bromovaného zpomalovače hoření. Výsledek doplňuje studii Mezinárodní sítě pro eliminaci perzistentních organických polutantů (IPEN) o informaci, že se i do výrobků vyskytujících se na českém trhu dostávají polybromované difenylétery (PBDE). Recyklace materiálů obsahujících tyto zdraví nebezpečné látky zůstává nezanedbatelnou cestou, jak se mohou dostat do našich obývacích pokojů.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16. 12. 2011 - Alej roku 2011 je z Moravského krasu

PRAHA [Arnika/Econnect] - Po napínavém souboji vyhrála internetové hlasování Novodvorská alej u obce Vavřinec v Moravském krasu. O tuto alej se příkladně starají místní občané včetně financování její obnovy a péče o ni. Na druhém místě skončila uherskohradišťská alej u řeky Moravy, kterou naopak místní občané musí bránit proti pokácení. Za jejich úsilí jim byla udělena v této soutěžní anketě cena Arniky. Celkem bylo nominováno 53 alejí.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Občanské iniciativy a neziskové organizace v Moravskoslezském kraji se spojují v boji za lepší ovzduší

OSTRAVA [Čistého nebe o.p.s.] - Zástupci šesti občanských iniciativ a neziskových organizací z Moravskoslezského kraje podepsali v pondělí 12. prosince deklaraci o vzájemné spolupráci a podpoře při zkvalitňování životního prostředí (především ovzduší) v kraji. Deklarace byla podepsána těmito organizacemi (v abecedním pořadí): Arnika, Čisté nebe o.p.s., Frygato-EKO, o. s. OPS, Pozitivní projekty o. s. a Zelená pro Vratimov o. s.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Dárci mohou přispět na péči o břehule

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect/Calla] - V těchto dnech Calla bilancuje první rok trvání projektu „Adoptujte břehuli!“, v rámci kterého se letos podařilo obnovit hnízdní stěny ohrožených břehulí říčních v pískovnách Lžín, Třebeč a Nakolice. Projekt umožňuje dárcům přispět na péči o hnízdiště naší nejmenší vlaštovky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Další ročník Bezpečných cest do školy je úspěšně završen

PRAHA [Pražské matky/Oživení] - Prudký rozvoj motorismu stále více ubírá dětem v Praze možnost přirozeného, samostatného a bezpečného pohybu. Houstnoucí automobilový provoz a s ním spojené nebezpečí dopravních nehod, jakož i ovzduší znečištěné výfukovými zplodinami, jsou příčinou narůstajícího počtu dětí, které jsou dováženy do školy autem, což paradoxně ještě více zvyšuje intenzitu provozu a míru znečištění v ulicích města. Děti přitom touží po větší samostatnosti a volnějším pohybu a velké množství z nich by rádo jezdilo na kole. Rozetnout tento gordický uzel a nabídnout dětem, rodičům i úřadům schůdné řešení je cílem programu hlavního města Prahy „Bezpečné cesty do školy“(BCŠ). Program určený všem pražským školám, jehož 3. ročník byl právě úspěšně ukončen, je financován z položky BESIP dopravního rozpočtu města a koordinují jej občanská sdružení Pražské matky a Oživení.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 12. 2011 - Durban: Impuls pro čisté inovace, rozvoj chudých zemí a možnost zbavit se závislosti na ropě

PRAHA [Hnutí Duha/Econnect] - Hnutí Duha si myslí, že konference o globálních změnách klimatu, která začala v jihoafrickém Durbanu, je také summitem o tom, jak se země, jako je Česká republika, zbaví závislosti na drahé ropě a zemním plynu.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 12. 2011 - Školy mohou být Fairtradové. Už i v České republice

PRAHA [Econect] - V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové školy. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který si již získal oblibu po celém světě. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul Fairtradová škola mohou získat školy na všech úrovních vzdělávacího systému. Dávají jím najevo svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojové vzdělávání.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 11. 2011 - ŠumavaPro: Ministr Chalupa zablokoval dialog o Šumavě

VIMPERK [Šumava PRO/Econnect] - Zástupci platformy ŠumavaPro jsou překvapeni tím, že ministr Tomáš Chalupa v pátek náhle zrušil pondělní jednání k zákonu o Národním parku Šumava. Využití názoru vědců k přerušení dialogu považuje ŠumavaPro za nevěrohodné a účelové. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 11. 2011 - V Pustějově se chystá legalizace chovu norků, který funguje bez povolení už 17 let

PLZEŇ [Econnect/Svoboda zvířat/Děti země] - Stavební úřad ve Studénce vydal dodatečné povolení stavby pro chov norků v Pustějově, který byl před 17 lety zhotoven jako černá stavba a od té doby nelegálně funguje až dosud. Lidé žijící v okolí farmy si stěžují na časté obtěžování zápachem, občanská sdružení kritizují špatné životní podmínky zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 11. 2011 - ČSOP představilo novou naučnou stezku u Mariánských Lázní

TRSTĚNICE [Econnect/ČSOP] - Český svaz ochránců přírody (ČSOP) představil veřejnosti novou naučnou stezku pojmenovanou Cech sv. Víta. Okruh, který tvoří, prochází jednou z nejcennějších, přírodních lokalit Mariánskolázeňska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 11. 2011 - Fronta na banány před obchodem Tesco upozorní na nedostatek etického zboží na českém trhu

BRNO [NaZemi – společnost pro fair trade] - Supermarkety nabízejí jen mizivé množství zboží, u něhož je zaručen jeho etický původ. Upozorní na to happening Fronta na banány před pražským Tescem na Andělu v úterý 15. listopadu 2011 přesně v 11 hodin. U kulisy staré socialistické prodejny, v kontrastu s novým nákupním centrem, se vytvoří fronta lidí v maskách, aby demonstrovala absurdnost situace: v současné době, kdy lze na trhu sehnat prakticky cokoli, není k dostání zboží, u něhož má zákazník jistotu, že vzniklo v podmínkách hodných civilizované společnosti. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat11. 11. 2011 - Dobrovolníci budou už posedmé šlapat na paty pytlákům na Šumavě

BRNO [Hnutí Duha] - Skupinky speciálně vyškolených dobrovolných spolupracovníků Hnutí Duha letos v zimě opět vyrazí do terénu na Šumavě, aby pomohli s ochranou vzácných rysů. Hlídky, organizované v odborné spolupráci se správou chráněné krajinné oblasti, mají za úkol odstrašit pytláky, kteří vzácné šelmy systematicky střílejí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 11. 2011 - Hnutí Duha: Nový ministr musí proměnit Kocourkov na iČesko

PRAHA [Hnutí Duha] - Nový ministr průmyslu a obchodu musí nastartovat chytré inovace, které osvobodí Českou republiku od nebezpečné závislosti na fosilních palivech, posílí tak ekonomiku a sníží rodinám účty za energii, soudí Hnutí Duha. Ekologická organizace svojí iniciativou Velká výzva prosazuje důležitý nový zákon, který by rozhýbal investice do nových zelených odvětví.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 10. 2011 - Energetické společnosti zkouší, jak si „poradit“ s novým zákonem

PRAHA [Econnect] - Neuplynuly ani dva měsíce od účinnosti novely energetického zákona, která posílila práva zákazníků, a energetické společnosti již vymýšlejí nové triky, jak tato práva omezit či komplikovat. Časopis dTest takováto jednání monitoruje a nabádá zákazníky k obezřetnosti, a to zvláště při podepisování na první pohled výhodných nabídek od svého dodavatele energie. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6. 10. 2011 - Barbie už nebude ničit deštný prales

PRAHA [Econnect/Greenpeace] - Výrobce panenky Barbie, společnost Mattel, dnes oznámil, že přestane nakupovat papír a obaly od dodavatelů, kteří jsou spojeni s ničením deštných pralesů. Je to další průlom v ochraně pralesů a další vítězství globální kampaně Greenpeace. V loňském roce přimělo Greenpeace k podobnému kroku firmu Nestlé. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5. 10. 2011 - Dvacátý brněnský Biojarmark přilákal stovky Brňanů

BRNO [Econnect] - V pátek 30. září a sobotu 1. října zaznívala od divadla Husa na provázku na Zelném trhu cimbálová muzika a lidé si tu pochutnávali na klobásách a burčáku se značkou bio. Ekologičtí zemědělci z Jižní Moravy, Vysočiny i Bílých Karpat tu nabízeli zeleninu, ovoce, sýry, maso i víno - vypěstované bez chemie a šetrně k životnímu prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 9. 2011 - Ve Vídni kombinuje stále více řidičů auto s veřejnou dopravou

PRAHA/VÍDEŇ [Econnect/Auto*Mat] - Obyvatelé Vídně vlastnící automobil vykonají každou třetí cestou po městě prostředky veřejné dopravy. Zjistil to dopravní podnik rakouské metropole. Překvapivé je, že tramvaje, autobusy a metro si nacházejí stále větší oblibu právě u řidičů, kteří cestu autem s prostředky MHD v rostoucí míře kombinují. Vídeňský magistrát tomu napomáhá vysokými investicemi do pohodlnosti, spolehlivosti a rychlosti veřejné dopravy, která je tak v řadě případů výhodnější než jízda autem. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
2. 3. 10:50 [Ekolist] - V Krkonoších roste mezi návštěvníky počet cyklistů a lidí na koloběžkách
2. 3. 10:47 [ČTK] - Emise oxidu uhličitého loni klesly v důsledku pandemie téměř o šest procent
2. 3. 10:27 [ČTK] - Volvo Cars chce do roku 2030 prodávat pouze elektrické vozy
2. 3. 10:15 [ČTK] - Temelín dovezl 25 tun paliva, které vymění při jarní odstávce
2. 3. 03:27 [ČTK] - Respirátory patří do směsného odpadu, ale musí být v pytlích

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz