Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Organizační změny v poskytování služeb Ecn

Vážení uživatelé,
Econnect do dnešních dní vám a dalším neziskovým organizacím poskytoval internetové služby - a to jak obsahové, tak technické. Od roku 2017 jsme se rozhodli, že oba druhy služeb bude lépe provozovat odděleně.

Econnect i nadále bude poskytovat obsahové služby - jako např. pressservis, informační servis či kalendář akcí a provozovat své projekty, nově vzniklá Ecn Studio s.r.o. se vám i nadále bude starat o servery, sítě, maily, data a vytvářet vám weby, loga a aplikace.

Rozsah a podmínky Vašich služeb zůstaly plně zachovány. Technicky se pro vás nic nemění - vaše weby i maily běží na těch samých serverech, jako dosud, vaše data jsou neustále zálohována na ta samá disková pole. Zavoláním na technickou podporu se i nadále spojíte s Jirkou Reischigem, weby a grafiku pro vás i nadále bude tvořit Šárka Vašků a Honza Malík. Na stránkách ecn.cz i nadále budou informace jak technické, tak obsahové a ani pro nás se moc nemění - i nadále budeme sdílet společnou kancelář a vzájemně se podílet se na rozvoji služeb.

Pro všechny uživatele, tedy i pro vás, zůstává zachován jak rozsah služeb, tak i jejich cena. Formálně však vzniká nová smlouva o poskytování technických služeb mezi vámi a novou společností Ecn Studio s.r.o., kterou pro zjednodušení procesu převodu budeme považovat za uzavřenou využitím služby zdarma po 31.3.2017, nebo uhrazením faktury využijete-li služeb placených. Své služby si můžete zkontrolovat po přihlášení na http://podpora.ecn.cz.

Máte-li jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte volat na vám známá čísla a maily:
- 224 319 860 či psát na podpora@ecn.cz pro technickou část
- 224 311 780 resp. econnect@ecn.cz pro část obsahovou.

Věříme, že tuto změnu přijmete a že se těšíte stejně jako my, že nám nová struktura umožní poskytovat ještě lepší služby vám, aktivním občanům a neziskovým organizacím.

Za Econnect (IČ 15269477)
Václav Klinkera

Za Ecn Studio s.r.o (IČ 05647185)
Jan Malík, jednatel
Jiří Reischig, jednatel
Šárka Vašků, jednatelka

Vybrat25. 4. 2013 - Cena Via Bona zahajuje nominace. Již po šestnácté ocení individuální i firemní dárce

PRAHA [EconnectNadace Via] - Nadace Via společně s Nadací The Kellner Family Foundation ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických a dalšími partnery otevírají nominace 16. ročníku Ceny Via Bona za filantropii. Toto prestižní ocenění každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje aktuální filantropické trendy a inspiruje tak nové dárce. Nominovat dárce je možné do 14. června 2013. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24. 4. 2013 - Rekonstrukce státu: Pojďme se bavit o služebním zákonu

PRAHA [Econnect/Rekonstrukce státu] - ČSSD dnes představuje novelu služebního zákona, který má ambici skutečně odpolitizovat státní správu. Vzhledem k tomu, že vláda, resp. ministerstvo vnitra, opakovaně přichází se zcela nepřijatelnými návrhy, organizace sdružené v Rekonstrukci státu návrh novely služebného zákona podporují. Věříme, že je zde potenciál, aby se poslanci z opozice i koalice k návrhu Jeronýma Tejce jako spolupředkladatelé připojili a pro zákon hlasovali. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16. 4. 2013 - Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)

PRAHA [Econnect / Sdružení pro integraci a migraci / Člověk v tísni] - „Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace... Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat5. 4. 2013 - Rekonstrukce státu: Zřiďme mechanizmus pro dohled nad financováním politických stran

PRAHA [Econnect/Rekonstrukce státu] - Vaše financování politických stran je stále naprosto neprůhledné. Takový vzkaz včera vyslalo české vládě GRECO – Skupina států proti korupci při Radě Evropy. Průhledné financování politických stran je i jedním z bodů, které prosazuje protikorupční projekt Rekonstrukce státu. Zákon, který by průhledné financování stran řešil, se už tři čtvrtě roku zasekává na vládě. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3. 4. 2013 - Liga lidských práv: Lidé vyberou největšího hrdinu

PRAHA [Econnect/LLP] - Kdo se stane největším hrdinou, který bojoval proti bezpráví, nespravedlnosti, neférovému jednání? Ode dneška může veřejnost vybrat takového člověka v anketě Hrdinou může být každý na www.hrdinou.cz. Ze 101 nominovaných osobnosti vybrala porota deset finalistů, o nichž nyní rozhodne veřejnost. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21. 3. 2013 - Český aktivista bude deportován z Izraele kvůli prostestu proti Obamově politice

PRAHA [Econnect/ISM ČR] - Čech zadržený ve středu 20. března při nenásilném protestu v Hebronu proti Obamově politice vůči Palestincům bude deportován. Místo avizovaného soudu, který měl proběhnout dnes v průběhu dne a kde se mělo rozhodnout o dalším osudu všech tří zadržených zahraničních aktivistů, byli všichni aktivisté odvezeni přímo do deportačního centra na letišti Ben Gurion u Tel Avivu. Je pravděpodobné, že cizinci opustí zemi v dohledné době. Čech neposkytl hnutí ISM svolení se zveřejněním svého jména, na Západním břehu Jordánu byl pouze týden. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20. 3. 2013 - Dnes mohly být zrušeny anonymní akcie. Senátoři ale návrh vrátili poslancům a hrozí, že spadne pod stůl

PRAHA [Econnect/Rekonstrukce státu] - Dnes mohl být schválen první z 9 zákonů, které jsou cílem Rekonstrukce státu: vládní návrh zákona, který ruší akcie na majitele u českých akciových společností. Senátoři ale vrátili návrh do sněmovny s nekvalitním pozměňovacím návrhem, který je v kolizi s evropskou směrnicí k veřejným zakázkám. Hrozí, že poslanci se nyní neshodnou a návrh neprojde vůbec nebo zůstane do voleb zaparkován ve sněmovně. Obavu, že ve sněmovně nebude nakonec schváleno vůbec nic, vyjádřil v Senátu i ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12. 3. 2013 - Rekonstrukce státu: Unikátní protikorupční projekt politiků, byznysu a občanů chce změnit stav české společnosti

PRAHA [Econnect] - Dnes startuje projekt Rekonstrukce státu. Jeho cílem je do konce tohoto volebního období prosadit 9 klíčových zákonů, které pomohou zlepšit fungování státních institucí a politických stran tak, aby se nám všem v tomto státě dýchalo lépe. Rekonstrukce je společný projekt dvacítky protikorupčních organizací, poslanců a senátorů zprava i zleva, řady renomovaných expertů, byznysmenů, podnikatelských svazů a regionálních podporovatelů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6. 3. 2013 - EPS: Amnestie není v suchu. Soudí se i poškození

BRNO [Econnect/EPS] - Souběžně se senátorským návrhem na zrušení článku II. Amnestie, který Ústavní soud včera odmítl, byly podány dvě správní žaloby a dvě ústavní stížnosti poškozených. Bezplatné zastoupení poškozeným nabídl Ekologický právní servis. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28. 2. 2013 - Zákon o úřednících - Priorita vlády nebo veřejný nepřítel č. 1?

PRAHA [Oživení/Econnect] - Dnes má Ministerstvo vnitra podle protikorupční strategie předložit návrh zákona o úřednících. Jde ale o mnohem více než jen protikorupční strategii. „V sázce je více než 500 miliard korun z evropských fondů. Přijetí zákona upravujícího postavení úředníků je jednou z podmínek Evropské komise pro čerpání evropských peněz v novém programovacím období od roku 2014. Česká republika je dnes jedinou zemí EU, která tento zákona nemá,“ říká Lenka Petráková z Oživení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8. 2. 2013 - V Kralupech nad Vltavou odstartoval druhý ročník integračního projektu Romský mentor

PRAHA [Econnect/Romea] - Poslední lednový víkend proběhlo v Kralupech nad Vltavou úvodní školení druhého ročníku projektu Romský mentor. Projekt do České republiky přinesla organizace Open Society Foundations (OSF) z Budapešti a od roku 2011 ho realizuje občanské sdružení ROMEA. Projekt rovněž úspěšně probíhá v Bulharsku, Maďarsku, Makedonii a na Slovensku. Jeho hlavním cílem je přispět k integraci znevýhodněných dětí prostřednictvím volnočasových aktivit z oblasti umění a kultury na školách. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5. 2. 2013 - Už jen do pátku 8. února můžete žádat o grant na kurzy finančního vzdělávání

PRAHA [Abeceda rodinných financí] - Baví vás finance a chcete se o své zkušenosti podělit s ostatními? Do 8. února máte možnost podat žádost o grant na pořádání seminářů finančního vzdělávání. Díky podpoře projektu Abeceda rodinných financí nyní můžete získat finanční příspěvek na pořádání svých vlastních kurzů zvyšujících finanční gramotnost obyvatel a stát se lektorem. Témata kurzů se budou věnovat především problematice hospodaření s rodinným rozpočtem a prevenci nezodpovědného zadlužování. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4. 2. 2013 - EPS: 87 % Čechů si přeje regulaci lobbingu v EU

PRAHA [Econnect/EPS] - Z mezinárodního průzkumu veřejného mínění vyplývá zvýšená obava Evropanů o etiku, transparentnost a lobbing v rámci Evropské unie. Většina lidí požaduje lepší regulaci lobbistů a větší transparentnost EU. Česká republika spolu se Španělskem a Rakouskem dosáhla v průzkumu nejvýraznějších výsledků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1. 2. 2013 - Dobrá zpráva: 36 milionů pro seniory, rodiny, šelmy i aleje

BRNO [Econnect/Nadace Partnerství] - Pomoc rodinám na Šumpersku, které se o své nemocné příbuzné starají doma, nové pobytové sociální služby pro rodiče a jejich postižené děti na Prostějovsku, podpora imigrantů nejen z tzv. třetího světa, ale také z EU, komplexní vzdělávací program pro zaměstnance veřejných institucí na téma udržitelné spotřeby, metodika a osvěta mezi veřejností i politiky v oblasti ochrany alejí nebo zavedení komunitních zahrad – to jsou příklady projektů, které v těchto dnech Nadace Partnerství podpořila ve třetí výzvě Blokového grantu. Díky němu putuje mezi 20 neziskových organizací působících na Moravě a ve Slezsku přes 36 milionů korun. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat31. 1. 2013 - Oživení: Čerpejte dotace k soukromým účelům. Státní zemědělský intervenční fond vás nepotrestá

PRAHA [Econnect] - Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) poskytl v roce 2011 fyzické osobě dotaci ve výši bezmála 1 milion korun na rekonstrukci sportovního sálu, jehož užívání mělo přispět k rozvoji turistického ruchu v obci Lovčice. Zrekonstruovaný objekt ovšem není užíván k účelu, ke kterému má sloužit, respektive je doposud pro veřejnost uzavřen. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17. 1. 2013 - Dárcovský program TechSoup zahajuje třetí rok působení v českém neziskovém sektoru

PRAHA [Econnect/Sdružení VIA] - TechSoup Česká republika již třetím rokem umožňuje neziskovkám a veřejným knihovnám přístup k softwaru od významných IT společností. České NNO tak mohou legálně, formou darů, získat např. operační systém MS Windows, kancelářský balík MS Office, databázový systém SAP nebo software pro podporu fundraisingu Giftworks. Velký zájem o účast v dárcovském programu TechSoup dokládá, že si neziskovky uvědomují IT přínos pro fungování organizace. Díky přístupu ke špičkovým aplikacím se mohou plně věnovat svému poslání a pracovat mnohem efektivněji. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat11. 1. 2013 - Abeceda spouští granty na rok 2013

PRAHA [Abeceda rodinných financí ] - Závěrem roku 2012 byl vyhlášen nový ročník projektu Abeceda rodinných financí pro rok 2013. Až do 8. února 2013 můžete zasílat žádosti o přidělení grantu na pořádání vlastních kurzů zvyšujících finanční gramotnost obyvatel a stát se lektorem. Vzdělávání se zaměřuje na problematiku hospodaření s rodinným rozpočtem, prevenci nezodpovědného zadlužování nebo otázku financí v pracovně právních vztazích. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8. 1. 2013 - Oživení: Schválí nebo pohřbí zítra vláda protikorupční novelu zákona o obcích?

PRAHA [Econnect/Oživení] - Na zítřejším jednání se bude vláda zabývat jedním z hlavních bodů své protikorupční strategie, novelou zákonů o obcích, krajích a Praze. Nejdůležitější novelizační body sanují díry v zákoně, kvůli kterým mohla vedení některých samospráv nakládat nehospodárně s veřejným majetkem před zraky občanů a opozičních zastupitelů. Změny jsou sice většinou pouhým kompromisem, přesto však novela přinese důležitá zlepšení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13. 1. 2012 - Česká škola bez hranic v Paříži vzpomínala na Václava Havla

PAŘÍŽ [Econnect/Česká škola bez hranic Paříž] - V sobotu 7. ledna 2012 byl pro žáky ČŠBH Paříž připraven speciální odpolední blok, při kterém se blíže seznámili s životními osudy Václava Havla. Činnost Českých škol bez hranic je koordinována občanským sdružením ČŠBH, o.s.

Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Centrum podpory inkluzivního vzdělávání Hradec Králové letos nadělilo vánoční dárky spolupracujícím školám

HRADEC KRÁLOVÉ [Econnect] - Centrum podpory inkluzivního vzdělávání Hradec Králové před Vánocemi nadělilo spolupracujícím školám vánoční dárky v podobě didaktických pomůcek pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz