Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat13.6.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Soukromé zprávy by nově mohly být kontrolovány. IuRe žádá ministra vnitra, aby návrh pomohl zablokovat

Organizace IuRe varuje před návrhem, který představilo belgické předsednictví Rady EU. Populární služby jako Messenger, WhatsApp nebo Signal by dle něj bylo možné plně používat až po odsouhlasení kontroly komunikace. Ta by měla zamezit šíření dětské pornografie. Podle IuRe by však taková kontrola přinesla hlavně závažný dopad na soukromí uživatelů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.6.2024 - Online [Edufórum]
Do 5. ročníku DOBROudržitelné konference se zapojilo 38 osobností z environmentu i dobrovolnictví

Desítky rozhovorů s odborníky a popularizátory ochrany přírody, minimalizmu, bezodpadového způsobu života, dobrovolnictví a regenerativního přístupu. Naživo networking v Praze k tomu a další doprovodný program. Takový byl 5. ročník online DOBROudržitelné konference. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat4.6.2024 - Praha [Ekologický institut Veronica]
Budoucnost klimatu v rukou mladých školáků: Závěrečná konference CO2 ligy zprostředkuje setkání žáků s politiky.

V Praze se uskuteční závěrečná konference CO2 ligy, kde mladí ambasadoři klimatické změny představí svá řešení a zapojí se do mezigeneračního dialogu o udržitelné budoucnosti.
Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat6.5.2024 - [R-Mosty z.s.]
Od září 2024 se drasticky zhorší situace mnoha ukrajinských uprchlíků v Česku

Férové bydlení reaguje na zhoršenou situaci uprchlíků
Projekt Férové bydlení vstupuje na realitní trh v Praze s cílem poskytnout podporu ukrajinským rodinám, které se ocitly v bytové nouzi. Partneři projektu se stanou součásti příběhů těchto rodin, jež prošly utrpením války a hledají útočiště v naší zemi. Férové bydlení není jen o pronájmu nemovitosti, ale i o vytváření domova těm, kdo přišli o všechno. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.3.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
V Cenách Velkého bratra za rok 2023 nejvíce “uspělo” rozpoznávání tváří

Organizace IuRe (Iuridicum Remedium) rozdala ve středu 20. března večer již po devatenácté své anticeny, které upozorňují na ty největší prohřešky proti soukromí. Porotu nejvíce zaujal systém, který české policii umožňuje automatizovaně ztotožňovat osoby pouze na základě fotky, ale třeba i projekt chytré likvidace odpadu MojeOdpadky.cz, který prakticky trestá ty, kdo nechtějí sdílet své osobní údaje. Pozitivní cenu přiřkla porota Michalu Bergovi za kampaň proti nádražním automatům na vodu, pro jejichž využití je třeba chytrý telefon. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.3.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: ochránci soukromí vyhlásí Ceny Velkého bratra za rok 2023

V Cenách Velkého bratra jsou "oceňováni" ti největší narušitelé soukromí. Vítěze oznámí organizace Iuridicum Remedium médiím na tiskové konferenci ve středu 20. března v 11:00 a tentýž den na slavnostním ceremoniálu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Ještě ani nezaschl inkoust na AI Actu a vnitro už předkládá návrh, jak obcházet kontrolu biometrického sledování

Evropský parlament dnes hlasováním vyjádřil souhlas s konečným zněním Aktu o umělé inteligenci. Odpůrci využívání biometriky bezpečnostními složkami napříč Evropou jsou z výsledku, který umožňuje biometrické sledování v reálném čase, zklamáni. Nicméně nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř: Ministerstvo vnitra předložilo novelu, která s předstihem upravuje v zákoně o zpracování osobních údajů podmínky využívání stejných biometrických systémů k identifikaci osob, jaké už dnes fungují třeba na Letišti Václava Havla. Klíčovým prvkem je naprosté popření smyslu základního kontrolního mechanismu AI Actu, kterým je soudní kontrola využívání takových systémů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.3.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Ceny Velkého bratra vyhlásí vítěze. Porota vybírala z rekordního množství nominací

Již ve středu 20. března vyhlásí organizace IuRe (Iuridicum Remedium) v Praze výsledky devatenáctého ročníku anticen, které upozorňují na problémy spojené s ochranou soukromí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.2.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Kdo nejvíce sbíral a zneužíval naše data v roce 2023? Ceny Velkého bratra uzavírají nominace

Již podevatenácté bude nezisková organizace IuRe (Iuridicum Remedium) udílet ocenění těm největším narušitelům soukromí. Slavnostní večer a vyhlášení se uskuteční ve středu 20. března 2024 v pražské Čítárně Unijazz od 19:00. Do výsledků tentokrát promluví během slavnostního večera i veřejnost. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.1.2024 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Digitalizace by měla být dobrovolná, myslí si většina lidí v Česku

Výsledky nedávného českého výzkumu potvrzují důležitost aktuálně projednávaného návrhu ústavního zakotvení práva být offline a práva platit v hotovosti. “Právem na analog” a problematice digitálního vylučování se zabývají i další evropské země. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.11.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Sociální sítě zkreslují skutečnost, myslí si většina lidí v Česku

Podle dvou třetin obyvatel České republiky je skutečný obraz zastoupení jednotlivých názorových proudů ve společnosti jiný než ten, který vidíme na sociálních sítích. Více než polovina lidí pak soudí, že zpravodajská média přikládají projevům na sociálních sítích příliš velký význam. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu, který uskutečnilo konsorcium organizací v rámci projektu Digitální doba s lidskou tváří.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.11.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Evropský parlament zřejmě odmítne plošné špehování na internetu

Výbor Evropského parlamentu LIBE představil vyjednaný kompromis, jehož součástí je odmítnutí plošnosti tzv. detekčních příkazů v rámci chystaného nařízení známého jako CSAR. Podle českého spolku IuRe jde o důležitý posun směrem k ochraně soukromí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.10.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Umělá inteligence, dezinformace i digitální vyloučení. Sympozium si posvítí na digitální výzvy

Na Akademii věd v Praze se v pátek 1. prosince uskuteční sympozium Digitální doba s lidskou tváří. V rámci završení stejnojmenného projektu zde bude představeny i čerstvé výsledky výzkumu mezi českou veřejností. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.10.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Osm dobrovolníků z celého světa se zapojí do podzimních prací na české ekofarmě

ČESKÉ KOPISTY (18. října 2023) - V Českých Kopistech u Terezína se 19. až 22. října uskuteční mezinárodní dobrovolnický workcamp. Dobrovolníky z Asie, Latinské Ameriky, ale také z Evropy čekají 4 intenzivní dny v prostředí Svobodného statku na soutoku a jeho okolí. Dobrovolníci se během této doby seznámí se základy ekologického zemědělství, s camphillskou komunitou, blízkým okolím farmy a nejen s tím. Tento projekt proběhne pod záštitou INEX - sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a Svobodný statek na soutoku o.p.s. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.10.2023 - Praha [Zelený kruh]
Chránit stromy před kácením bude jednodušší: pozvánka na debatu

Zelený kruh zve na debatu o tom, jak chránit stromy ve městě. V debatě vystoupí expertky na právo životního prostředí Petra Humlíčková a Jitka Jelínková. Cílem debaty je představit právní a občanské nástroje, které lze využít při ochraně stromů ve městech. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.9.2023 - Čížkovice [Holcim Česko]
Sponzoringový program pomůže místním komunitám

Holcim Česko, globální lídr v oblasti udržitelných stavebních řešení, si zakládá na podpoře a posilování místních komunit. Proto nově zahájil Sponzoringový program Holcim Česko s cílem ještě více posílit svoji angažovanost v regionu Litoměřicka. Na podporu je připraveno 400 tisíc korun, uzávěrka přihlášek do programu je 30. září 2023. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.9.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Plošné sledování komunikace není řešení. IuRe v otevřeném dopise kritizuje chystané Nařízení Evropské komise

Za účelem ochrany dětí by chtěla Evropské komise kontrolovat veškerou digitální komunikaci. Podle organizace IuRe (Iuridicum Remedium), která se zabývá ochranou soukromí, by však Česká republika neměla Nařízení podpořit. Své argumenty shrnula v otevřeném dopise ministru vnitra Vítu Rakušanovi, který má na starost formulaci české pozice k tomuto návrhu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11.9.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologický statek v Českých Kopistech

České Kopisty (11.9. 2023): Na ekologickou farmu v Českých Kopistech poblíž historického města Terezín se vypraví skupina dobrovolníků ze zahraničí. V termínu od 10. do 24. září budou během workcampu pomáhat s jednoduššími pracemi v zemědělství. Projekt pořádá INEX-sdružení dobrovolných aktivit a Svobodný statek na soutoku o. p. s., který je členem komunitního hnutí Camphill. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat24.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa zažijí historii jinak a pomohou s obnovením Rabštejnského údolí jako místa smíření a setkávání 

ČESKÁ KAMENICE (24.8.): V období od 27. srpna do 10. září 2023 se nedaleko města Česká Kamenice v údolí Rabštejn odehraje workcamp neboli mezinárodní dobrovolnický projekt. Jeho cílem je pomoci s oživením památky bývalého koncentračního a internačního tábora Rabštejn. Projekt je pořádán ve spolupráci organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, města Česká Kamenice a sdružení Aktion Zivilcourage e. V. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.8.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa si vyzkouší udržitelný způsob života v hluboké přírodě Českého lesa

LESNÁ, okres Tachov (23.8.): V období od 26. srpna do 8. září se nedaleko osady Stará Knížecí Huť bude konat mezinárodní workcamp „Back to nature“, jehož účastníci si zkusí udržitelný způsob života uprostřed přírody. Tento projekt se koná ve spolupráci CHKO Český les, občanského sdružení EUROSOLAR.CZ a neziskové organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 161 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz