Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat16.10.2017 - TŘEBÍČ [Rada dětí a mládeže kraje Vysočina z. s.]
Patnáct pytlů nepořádku za dvě hodiny

Téměř třicet dobrovolníků využilo krásného sobotního počasí a 14. 10. 2017 vyrazilo do údolí mezi MŠ Dukovanská a prodejnou Albert v Třebíči. V rámci celorepublikového projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže, se rozhodli tomuto krásnému kousku města pomoci a vyčistit ho od nepořádku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.10.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Gucci ustupuje od používání pravé kožešiny

Tisková zpráva Svobody zvířat a Aliance za módu bez kožešin,
12. 10. 2017
Organizace na ochranu zvířat Humane Society of the United States (HSUS) a italská LAV, spolu s Aliancí za módu bez kožešin (Fur Free Alliance, FFA), s radostí vítají oznámení módní společnosti světového významu Gucci, že nadále nebude používat pravou kožešinu, a to počínaje kolekcí pro jaro/léto 2018. Předseda a výkonný ředitel Marko Bizzarri oznámil rozhodnutí přijmout bezkožešinovou politiku ve středu 11. října. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.10.2017 - Česká republika [www.solarninovinky.cz]
Představení konference a výstavy Smart Energy Forum

Hlavní témata konference Smart Energy Forum:

1)Trendy a legislativní rámec pro rozvoj akumulace energie a decentrální energetiky
2)Nové obchodní modely
3)Skladování elektřiny pro rodinné domy a velkokapacitní aplikace
4) Zelená elektromobilita a její propojení s konceptem SmartHome/Smart City
5) Inovace v oblasti energetické soběstačnosti a akumulace energie
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.10.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ [Horská služba ČR]
Odešel kamarád, náčelník Adolf Klepš

Adolf Klepš (53 let), dlouholetý člen Horské služby, náčelník oblasti HS Krkonoše, zástupce náčelníka Horské služby České republiky o.p.s. a šéf dobrovolných členů HS, skonal po náhlé srdeční příhodě 10. října 2017 ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.10.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Tři ze čtyř jehličnatých stromů v našich lesích jsou nemocné. Situace se změnou klimatu zhoršuje. Vláda dnes projedná Zprávu o stavu lesa a musí neprodleně jednat. Win-win řešení leží leží ministru Jurečkovi na stole, jmenuje se ekologická certifikace FSC

V minulém roce nadále klesalo zdraví lesů - defoliací (částečnou ztrátou listů či jehličí) - bylo poškozeno již 74,8 % jehličnanů (oproti 64,8 % v roce 2000) a 41,9 % listnáčů (oproti 25,8 % v roce 2000). Zpráva o stavu Životního prostředí v ČR za rok 2016, kterou předložilo Ministerstvo životního prostředí ostatním resortům k připomínkám, přináší naléhavé varování. Na špatný zdravotní stav lesů upozorňuje i Zpráva o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky v roce 2016, kterou předkládá ministr zemědělství na dnešní jednání vlády. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.10.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Care, Centrum pro dopravu a energetiku, Fórum pro rozvojovou spolupráci, Glopolis, Greenpeace, Klimatická koalice a Veronica]
Třetina spotřebované vody pochází ze vzdálených zdrojů. Sucho na druhé straně planety tak může zdražit potraviny. Potřebujeme změnit zemědělství a lesnictví

Česká ekonomika celkově čerpá 29 % všech vodních zdrojů ze zahraničí, většinou ve formě vody spotřebované při produkci dovážených výrobků (zejména potravin na textilu) [1]. Kvůli probíhající změně klimatu je však většina těchto zdrojů ohrožena suchem. Týká se to například sójových bobů, které se do ČR dovážejí jako krmivo pro dobytek. Kvůli změně klimatu tak hrozí zdražování masa a mléčných výrobků (včetně dalšího zdražování másla). Jde také o další produkty dovážené ze zemí s vysokou zranitelností následky klimatických změn, jako je rýže, káva či bavlna. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.10.2017 - Praha [Česká krajina]
Fernet a Becherovka mají konkurenci. V Benátkách nad Jizerou se začala vařit Zubrovina

Rodina tradičních českých alkoholických nápojů, jako je Fernet, Becherovka nebo Stará Myslivecká, má nový přírůstek. V Benátkách nad Jizerou se začala vařit Zubrovina. Pro vznik nápoje byla přitom inspirací rezervace se zubry, která nedaleko města vznikla přede dvěma lety. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.10.2017 - BRNO [Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání]
Ekopublika má svého prvního vítěze

Jména oceněných i vítězky zazněla na slavnostním vyhlášení Ekopubliky - Ceny za environmentální publicistiku. Vyhlášení proběhlo dnes, 5. října 2017, v Brně v rámci národní konference Pět oken do ekovýchovy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.10.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Jak fandí politické strany ochraně zvířat?

Společná tisková zpráva Svobody zvířat a NESEHNUTÍ, Praha a Brno 5. 10. 2017
Z rozsáhlého předvolebního průzkumu na téma práv zvířat, který mezi kandidáty a kandidátkami politických stran společně provedly neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ, a z rešerše politických programů jednotlivých stran vyplynulo, že pouze Zelení mají propracovaný program týkající se ochrany zvířat. Jejich kandidátky a kandidáti se navíc ve prospěch ochrany zvířat vyjadřovali vůbec nejčastěji. Na pomyslném druhém a třetím místě se v kladném přístupu k ochraně zvířat umístili Starostové a nezávislí a TOP 09. Na opačném pólu pak skončili Svobodní a ODS. Kandidáti a kandidátky nejčastěji podporují zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech a přijmutí opatření ke zlepšení životních podmínek hospodářských zvířat ve velkochovech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.10.2017 - PRAHA [CEMC]
ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů ČAObH Zdeněk Horsák zná dobré příklady z praxe českého průmyslu, ale i bariéry, které brání k širší implementaci principů oběhového hospodářství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.10.2017 - PRAHA [NESEHNUTí a Svoboda zvířat]
Ochraně zvířat nejvíce fandí Zelení, STAN a TOP 09

Z rozsáhlého předvolebního průzkumu na téma práv zvířat, který mezi kandidáty a kandidátkami politických stran společně provedly neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ, a z rešerše politických programů jednotlivých stran vyplynulo, že pouze Zelení mají propracovaný program týkající se ochrany zvířat. Jejich kandidátky a kandidáti se navíc ve prospěch ochrany zvířat vyjadřovali vůbec nejčastěji. Na pomyslném druhém a třetím místě se v kladném přístupu k ochraně zvířat umístili Starostové a nezávislí a TOP 09. Na opačném pólu pak skončili Svobodní a ODS. Kandidáti a kandidátky nejčastěji podporují zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech a přijmutí opatření ke zlepšení životních podmínek hospodářských zvířat ve velkochovech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.10.2017 - Brno [Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání]
Ekopublika má svého prvního vítěze

Jména oceněných i vítězky zazněla na slavnostním vyhlášení Ekopubliky – Ceny za environmentální publicistiku. Vyhlášení proběhlo dnes, 5. října 2017, v Brně v rámci národní konference Pět oken do ekovýchovy.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.10.2017 - BRNO [Hnutí DUHA]
Brno a další města bez rizikového glyfosátu. Alternativy k chemické likvidaci plevelů existují, představujeme jejich přehled

Hnutí DUHA a Síť ekologických poraden (STEP) dnes na tiskové konferenci v Brně zveřejnily přehled bezpečných, nechemických metod odstraňování plevelů na veřejných prostranstvích. Ukázaly také příklady měst u nás i v zahraničí, které pravděpodobně karcinogenní a škodlivé glyfosátové herbicidy nepoužívají nebo výrazně omezují. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.10.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Výstava Za zavřenými dveřmi

V týdnu od 9. do 15. října připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Za zavřenými dveřmi, na které budete moci každý den mezi 9. a 18. hodinou spatřit zvířata, rostliny a přírodniny, které nejsou běžně při návštěvě Stanice přírodovědců k vidění. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2017 - [Děti Země]
„Politici naslibují dálnice v každé Horní Dolní, a když to nejde, svedou to na nás,“ říká šéf Dětí Země

Rozhovor redaktora serveru Seznam.cz Jindřicha Šídla s předsedou Dětí Země Miroslavem Patrikem o potížích státu se schvalováním, povolováním a s výstavbou dálnic a významu angažované veřejnosti při ochraně přírody (25 minut). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a Zelený kruh]
Ministr Richard Brabec? Plus pro národní parky a ovzduší. Mínus pro recyklaci odpadů. Nezvládl antifosilní zákon a potopil právo lidí chránit své okolí. Odmítne zrušení Ministerstva životního prostředí?

Lepší pravidla pro národní parky a naopak horší cíle pro recyklaci odpadů, úspěšné rozdělování peněz na zateplování, ale selhání v úkolu připravit systémově důležitý antifosilní i odpadový zákon, obrana limitů těžby uhlí, ale hlasování proti právům občanů v rozhodování o jejich okolí a ochraně přírody. Hnutí DUHA a Zelený kruh komentují výsledky ministra u příležitosti jeho zítřejší tiskové konference na MŽP. Ironické je, že Hnutí ANO podrývá svého ministra návrhem na faktické zrušení MŽP jeho sloučením s ministerstvem zemědělství [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.10.2017 - PRAHA [spolek Ekodům]
Blíží se třetí ročník semináře Příběhy domů

O víkendu 14.-15. října 2017 se v refektáři Emauzského kláštera uskuteční třetí ročník konference „Příběhy domů“ pořádané spolkem Ekodům. V sobotu se účastníci mohou těšit na příběhy o průběhu staveb a ekologicky šetrném bydlení. V neděli budou moci domy navštívit v rámci exkurzí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.10.2017 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Jak hospodařit s dešťovou či odpadní vodou v domácnosti a zahradě?

Léto je za námi, ale vážné problémy s vodou zůstávají. Vysychání studen, nedostatek zásob podzemních vod, voda není zadržena v krajině, ale odtéká. Jak s vodou hospodařit udržitelně? Jak můžeme využít dešťové a odpadní vody v domácnosti a na zahradě? Odpověď nám dá seminář konaný v Centru Veronica Hostětín, ve dnech 14.-15. října 2017. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat27.9.2017 - Hradec Králové [Nová Akropolis]
Připojte se a ukliďte s námi okolí rybníka Biřička

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“. Akce je pořádána ve spolupráci s KMS NHK a Městskými lesy Hradec Králové a.s.

Čas a místo setkání: Čtvrtek, 28. září 2017 v 10 h, ohniště na pláži rybníka (50°10'13.8''N, 15°51'30.7''E)
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2017 - [Děti Země]
Výlep plakátů primátorem Přerova k dálnici D1 je bizarní retro

Stanovisko Dětí Země k aktivitě Vladimíra Puchalského Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 747 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
17. 10. 01:41 [Ekolist] - Program Zelených: Ministerstvu životního prostředí vrátíme kompetence v oblasti lesů, vod a územního plánování
17. 10. 01:30 [Ekolist] - Anketa Ekolistu: Úložiště jaderného odpadu? Míst je dost, chybí vůle ho prosadit, říká KDU-ČSL
16. 10. 14:00 [ČTK] - Rokytka se v Hloubětíně a Hrdlořezích vrátí do přirozené trasy
16. 10. 11:03 [ČTK] - Přes 7000 zvířat ilegálně přepravovaných z ČR zadrženo v dodávce v Bavorsku
16. 10. 10:05 [ČTK] - Svět má první elektrárnu se zápornými emisemi oxidu uhličitého

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz