Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat21.8.2017 - Strnady [VÚLHM]
Lesníci na severní Moravě hledají řešení, jak pomoci chřadnoucím lesům

Lesníci na severní Moravě a ve Slezsku hledají řešení, jak zmírnit důsledky rozsáhlé kalamity v oblastech chřadnutí smrku. Projevy této neutěšené situace se začaly objevovat postupně již od 90. let minulého století. Na severní Moravě se tento jev objevil v oblasti Ostravské pánve, Podbeskydské pahorkatiny a Nízkého Jeseníku v nadmořských výškách 300–500 m n. m., tj. v lokalitách, kde v minulosti nebyl smrk běžně rozšířen a je zde tedy nepůvodní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2017 - [AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les]
Začátek září je netopýří

První zářijový víkend, v pátek 1. září a v sobotu 2. září 2017, pořádá Správa CHKO Slavkovský les hned dvě noci za sebou setkání s tajemnými nočními tvory v rámci „Mezinárodní noci pro netopýry“. Tradiční putovní akce po našem regionu přibližuje lidem život záhadami a mnoha mýty opředených nočních lovců – netopýrů. V pátek se koná odchyt netopýrů u jedné z nejvýznamnějších netopýřích lokalit v západních Čechách, u středověkého dolu Jeroným. V sobotu si pak přijdou na své také děti, protože Netopýří noc na hradě a zámku Bečov nad Teplou proběhne s bohatým doprovodným programem i pro ně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.8.2017 - Pelhřimov [Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR]
České lesy zadržují vodu v krajině i bez další certifikace

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR odsuzuje petici „Na sucho se musí od lesa“, kterou spustila Strana zelených 10. srpna. Petice obsahující řadu polopravd a účelových tvrzení vyzývá ministra zemědělství, aby zabránil dalšímu ničení českých lesů a levnému vývozu surového, nešetrně pokáceného dřeva do zahraničí a s odkazem na boj proti suchu i v zájmu českého venkova zahájil přechod státních lesů na certifikaci FSC.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.8.2017 - [ALDP a SDP]
Reakce ALDP a SDP na petici Strany zelených

Dne 7. 8. 2017 byla publikována petice Strany zelených s výzvou ministru zemědělství včetně několika dalších článků. S řadou tvrzení obsažených v petici musíme vyjádřit nesouhlas. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2017 - [Děti Země]
Obchvat Frýdku-Místku délky 2,3 km má opět stavební povolení

Stavební řízení probíhá již 3,5 roku a týká se území NATURA 2000. Ministerstvo dopravy vydalo dne 11. srpna 2017 stavební povolení pro dvanáct stavebních objektů, které se týká části obchvatu Frýdku-Místku délky 2,3 km dálnice R48. Žádost o jeho vydání byla podána před 3,5 lety a jde již o druhé povolení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2017 - Strnady [VÚLHM]
Suchem v lesích nejvíce trpí smrky, nadějí může být transformace

Problematika sucha je v poslední době skloňována ve všech pádech a bohužel se nevyhýbá ani lesnictví. Lesnická věda i praxe se snaží již řadu let najít vhodné východisko ze situace, související s klimatickými změnami. S těmi je spojený posun vegetačních stupňů, který se negativně nejvíce dotkne naší hlavní hospodářské dřeviny – smrku. A proto je třeba přetvářet lesní ekosystémy tak, aby měly co nejvíce adaptačních schopností na globální změny ekologických podmínek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Děti Země]
Na Kokořínsku proběhla již třetím rokem víkendovka Dětí Země na ochranu biodiverzity

Účastníci pomáhali s ochranou biotopů především vzácných čolků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Děti Země]
Dálnice D1106.2 čeká na stavební povolení už čtrnáct měsíců

Úsek z Předměřic nad Labem do Smiřic má další komplikace Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Děti Země]
Spalovna v Chotíkově již rok zkušebně spaluje odpady

Spalovna je současně téměř rok bez pravomocného stavebního povolení Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Ekodomov ]
Miss Kompost 2017

Ekodomov a Kompostuj.cz pořádá již po 12. soutěž o nejkrásnější kompost Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.8.2017 - Strnady [VÚLHM]
Negativní vliv posypových solí pociťují lesy i během léta

Nárůst automobilové dopravy je nejen zdrojem hluku, prachu, emisí dusíkatých látek nebo častějšího výskytu kolon a nehod, ale lesům rozhodně neprospívají ani chloridy, které se na silnice dostávají během zimy z posypových materiálů. Ty mohou vážně poškodit lesní porosty v okolí a patrné je to během jara i v letních měsících. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.8.2017 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Přijďte prozkoumat biodiverzitu luk a hmyzu Bílých Karpat

Unikátně vysoká biodiverzita Bílých Karpat vedla k tomu, že byly vyhlášeny Biosférickou rezervací UNESCO. O druhové rozmanitosti luk a hmyzu se můžete dozvědět na dvou praktických seminářích a exkurzích, které pořádá Centrum Veronica v Hostětíně 23. srpna a 5. září 2017. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.8.2017 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Hnutí DUHA]
O divočinu je zájem, lidé jí pomáhají přímo v terénu i ve městech. Z jižních Čech se budou přesouvat do Jihomoravského a Zlínského kraje

Že je o divokou přírodu v Česku zájem, potvrzují tisíce podpisů pod novou výzvou Hnutí DUHA [1], ale i desítky lidí, kteří pro ni neváhají udělat kus práce. Kromě patnácti dobrovolníků, kteří napravují poškozená rašeliniště [2], tento týden v jižních Čechách mohou lidé narazit i na další čtveřici, která sbírá podpisy pod výzvu Divočina všemi deseti [3] a představuje deset důvodů, proč je dobré ji chránit [4]. Spontánně se navíc připojují další desítky dobrovolníků z celé republiky, kteří sbírají podpisy i ve svém okolí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2017 - [České ekologické manažerské centrum]
Předcházej, neplýtvej a sdílej

Předcházení vzniku odpadů je nedílnou součástí oběhového hospodářství, před jehož výzvami dnes český průmysl a podnikatelé stojí. Myšlenka, jak předcházet odpadům a zamezit plýtvání přírodními zdroji, by měla být součástí návrhu jakéhokoliv produktu a je také součástí průmyslové strategie: Odpad jednoho se stává zdrojem pro ostatní. Ukázky toho, že to jde, přinese letošní ročník konference Předcházení vzniku odpadů (PVO), která se koná letos v 12. a 13. října v pražském Autoklubu v Opletalově ulici. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2017 - PRAHA [ENVIprofi.cz]
Konference Povinnosti v podnikové ekologii

Zajímá Vás, jaké se chystají změny v podávání hlášení prostřednictvím ISPOP? Řešíte přepravu nebezpečného odpadu nebo nakládání s chemickými látkami? Záleží Vám na ochraně ovzduší a vody? Snažíte se využít odpady a přeměnit je na zdroje? Přijďte na konferenci, která otevře zásadní otázky podnikové ekologie na konci roku 2017 a začátku roku 2018. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2017 - [Děti Země]
Děti Země podaly rozklad proti rekonstrukce D1 u Hvězdonic

Stavební řízení bez ovlivnění Dětí Země trvá již dva roky Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Kde se letos narodila vlčata? To zjistí vlčí a rysí hlídky. Připojte se k nim i vy

Důkazy o dalším rozmnožování vlků v Podbezdězí, na Broumovsku, v Krušných horách, ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek a ve spolupráci se zoology správ chráněných krajinných oblastí. V září se k nim mohou přidat účastníci víkendových úvodních školení zaměřených na ochranu a monitoring velkých šelem. Zájemci o účast na školení se mohou již nyní registrovat na webových stránkách www.selmy.cz. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.8.2017 - Brno [Nadace Partnerství]
Na vzduch! EKOFILM se letos věnuje ovzduší.

Brno (8. srpna 2017) – Již po třiačtyřicáté se letos uskuteční nejstarší středoevropský festival filmů zaměřených na životní prostředí EKOFILM. Opět v Brně a znovu s tématem, které je v českých městech i obcích klíčové. „Vzduch je spolu s vodou, která byla hlavním tématem festivalu vloni, pro život každého z nás zásadní. Přitom právě s čistotou ovzduší jsme pořád na štíru, zejména ve velkých městech a průmyslových aglomeracích. Volbu ministerstva tedy vnímám jako logickou reakci na palčivost tohoto problému," vysvětluje prezident festivalu EKOFILM Ladislav Miko. Brno bude festival hostit 5.–7. října a hlavní přehlídka soutěžních filmů proběhne v kině Scala. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat8.8.2017 - BRNO [MFF Ekofilm]
Na vzduch! Ekofilm se letos věnuje ovzduší

Již po třiačtyřicáté se letos uskuteční nejstarší středoevropský festival filmů zaměřených na životní prostředí EKOFILM. Opět v Brně a znovu s tématem, které je v českých městech i obcích klíčové. „Vzduch je spolu s vodou, která byla hlavním tématem festivalu vloni, pro život každého z nás zásadní. Přitom právě s čistotou ovzduší jsme pořád na štíru, zejména ve velkých městech a průmyslových aglomeracích. Volbu ministerstva tedy vnímám jako logickou reakci na palčivost tohoto problému," vysvětluje prezident festivalu EKOFILM Ladislav Miko. Brno bude festival hostit 5.–7. října a hlavní přehlídka soutěžních filmů proběhne v kině Scala. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Lidovci mají zdraví našich lesů i prosperitu venkova v rukou už nyní. Zítra strana zveřejňuje svůj volební program

KDU-ČSL zítra zveřejní volební program. Hnutí DUHA připomíná, že některá velmi důležitá témata má strana v rukou už nyní, bez ohledu na budoucí volby. Jeden ze závazků z doby před minulými volbami, který se dostal i do programového prohlášení současné vlády, zněl: "Změníme způsob hospodaření s.p. Lesy ČR s ohledem na posílení významu drobného a středního lesnického a dřevozpracujícího průmyslu, kde je možné vytvořit stovky pracovních míst v horských a podhorských oblastech." Pokud chce ministr zemědělství Marian Jurečka svůj závazek splnit, měl by rozhodnout o certifikování státních lesů mezinárodně uznávaným certifikátem FSC. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 744 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
22. 8. 05:15 [ČTK] - Kontroverzní aukci rohů nosorožců v JAR o dva dny odložili
22. 8. 04:00 [ČTK] - NP Šumava požádal o vydání zákazu vstupu do některých lesů
22. 8. 03:30 [Ekolist] - Rekultivace těžebních prostorů je podle vědců jen drahá likvidace ohrožených druhů
22. 8. 03:15 [ČTK] - Kvalitu ovzduší ve Zlíně měří nová monitorovací stanice
22. 8. 02:30 [ČTK] - Jak realistické jsou plány zakázat auta na benzin a naftu?

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz