Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat12.12.2017 - BRNO [NESEHNUTí]
Obchodní řetězce se o kvalitu života hospodářských zvířat téměř nezajímají

Nezisková organizace NESEHNUTÍ provedla mezi nejvýznamnějšími maloobchodními řetězci v ČR průzkum na téma ochrany a zlepšování životních podmínek hospodářských zvířat (welfare). Výsledky krátkého dotazníku ukazují na nedostatečnou připravenost trhu zabývat se otázkou welfare užitkových zvířat a zohlednit toto kritérium při výběru dodavatelů výrobků, jako je maso, mléčné výrobky a vejce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Zelený kruh]
Babišova vláda by měla hned začít "makat" na řešení akutních ekologických problémů. Vyčistit smog, uzdravit lesy, zastavit ničení půdy, ochránit divočinu, recyklovat odpad...

Vláda Andreje Babiše a zejména tři z ministrů, které zítra jmenuje prezident Zeman, mají před sebou řadu ekologických úkolů. A to i v případě, kdyby rychle následovala demise a sestavování další vlády, neboť řada věcí prostě nepočká. Ministři tak budou muset opravdu "makat", jak slibuje nastupující premiér. Ekologické organizace upozorňují na to, co nejvíc hoří a co navíc hnutí ANO slíbilo ve svém volebním programu [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2017 - PRAHA [Ekocentrum Koniklec]
Děti se učí, jak připravit město na častější výskyt extrémních klimatických jevů

Jak připravit město na častější výskyt extrémních klimatických jevů? S tímto úkolem se snaží vypořádat žáci mateřských, základních a středních škol v Praze a Středočeském kraji.
O tom, že se množí extrémní klimatické jevy, dnes už není pochyb. Výkyvy počasí v podobě přívalových dešťů, extrémního sucha, prudkých bouří, holomrazů a podobných jevů si vybavíme asi všichni. Vědecké prognózy praví, že právě jejich četnost se bude zvyšovat. Bez ohledu na skutečnost, do jaké míry se na nich člověk podílí, je nejvyšší čas začít se připravovat na situace, které mohou nejrůznějším způsobem omezit či ohrozit chod našich měst. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.12.2017 - [Děti Země]
Proti rekonstrukci D1 podaly Děti Země další dva rozklady

Ministr dopravy Ťok má od roku 2015 k řešení už celkem pět rozkladů Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.12.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Bohuslav Sobotka zítra na Macronově summitu potvrdí přijetí spoluzodpovědnosti ČR za změnu klimatu. Řešení musí prosadit hlavně nová vláda

Zítřejší klimatický summit One Planet v Paříži [1], který pořádá francouzský prezident Emmanuel Macron spolu s OSN a Světovou bankou [2], má projednat řešení vedoucí ke snížení emisí skleníkových plynů a adaptace na změnu klimatu. Českou republiku na něm bude zastupovat premiér končící vlády Bohuslav Sobotka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.12.2017 - Praha [Česká krajina]
Příznivci offroadů v Milovicích uklidili desítky hektarů budoucích pastvin od černých skládek

Druhý adventní víkend oslavili členové a příznivci klubu Off-road Milovice uklidem bývalého vojenského prostoru Milovice. I když se teploty pohybovaly jen těsně nad nulou, čistilo přibližně padesát dobrovolníků z různých částí České republiky rozsáhlou plochu, kam se v budoucnu rozšíří rezervace divokých koní a praturů. Odstraňovali jak černé skládky, tak zbytky po sovětské armádě, které by mohly být nebezpečné zvířatům i návštěvníkům rezervace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.12.2017 - JIHLAVA [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Vlci prozkoumávají naši krajinu. Dalším důkazem je fotografie z Vysočiny

Po téměř 190 letech se podařilo doložit výskyt vlka obecného v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Jeho pohyb zdokumentovala fotopast místního myslivce a následně pobytové znaky ověřila zooložka Hnutí DUHA Olomouc Barbora Turbaková. Genetická analýza trusu, která proběhne na České zemědělské univerzitě, by měla určit původ psovité šelmy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.12.2017 - Praha [Zvonečník, z.s.]
Invazní druhy a ochrana přírody

Debata Zvonečníku a MDA v Lidovém domě k invazním druhům na konci listopadu 2017 přinesla apely ke změnám legislativy, zahrnutí problematiky ve školním vzdělávání, k dalšímu monitoringu, potlačení zejména bolševníku velkolepého a v různých územích potlačení i dalších druhů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.12.2017 - Praha [Česká krajina]
Nečekaný ráj netopýrů. V bývalém vojenském prostoru u Milovic vědci napočítali dvě třetiny českých druhů

Pozoruhodně bohatý výskyt netopýrů zaznamenali letos vědci na pastvinách velkých kopytníků a v jejich nejbližším okolí v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou byl zjištěn. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.12.2017 - Brno [Ekosmák o.s.]
Téměř 100 000 dobrovolníků se během letoška připojilo k úklidu Česka

Při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který připadá na toto úterý, hodnotí organizátoři naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko letošní ročník a představují plány pro následující rok. Příští ročník akce se uskuteční především v sobotu 7. dubna 2018, poté se na podzim Česká republika zapojí do celosvětového úklidového dne v sobotu 15. září. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.12.2017 - Praha [ECOBAT ]
České děti myslí ekologicky, třídění a recyklaci baterií považuje za důležité 94 procent žáků v základních školách

Mezi žáky základních škol je povědomí o třídění a recyklaci baterií vysoké a za důležité je považuje 94 procent z nich. Což je více než u dospělé populace, kde je za důležité považuje jen 80 procent. Z průzkumu neziskové společnosti ECOBAT dále vyplynulo, že většina dospělých (93 procent), považuje za správné, aby se děti ve školách naučily, jak nakládat s odpady. Dlouhodobá a cílená osvěta, včetně té ve školách, přispívá k tomu, že se v České republice ve sběru baterií zlepšujeme a patříme mezi nejzodpovědnější evropské země. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.11.2017 - Praha [Institut cirkulární ekonomiky, z.s.]
Stovka zájemců o uplatnění se v udržitelném sektoru zamířila na pražský veletrh

21. listopadu pražské studio ALTA hostilo již čtvrtý ročník veletrhu Uplatni.se, který jako jediný v České republice nabízí studentům a absolventům možnost získat uplatnění v oblastech udržitelného podnikání. Veletrh má pod svou záštitou Institut Cirkulární Ekonomiky, který také stojí za jeho vznikem.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.11.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Amatérská burza minerálů

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy zve všechny zájemce 10. prosince od 9 do 16 hodin na Amatérskou burzu minerálů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.11.2017 - GREENSBORO, N.C. [Svoboda zvířat, Aliance za módu bez kožešin]
VF Corporation přistupuje k mezinárodnímu programu Fur Free Retailer

#VFCORPISFURFREE: Společnost VF Corporation, přední světový výrobce značkových lifestylových oděvů, obuvi a doplňků, se stala partnerem Fur Free Alliance (Aliance za módu bez kožešin), mezinárodního sdružení 43 organizací na ochranu zvířat, a připojila se k programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.11.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zpráva o životním prostředí ČR zítra na vládě: Pokles znečištění a spotřeby zdrojů nebrání prosperitě. 60 % lidí však dýchá špinavý vzduch, 30 % pije pesticidy

Loni žilo stále 58,9 % lidí v oblastech, kde jsou překračovány limity znečištění ovzduší. Přitom vysoká míra znečištění není výsledkem ani podmínkou ekonomického rozvoje. Zpráva o stavu životního prostředí v ČR za rok 2016 - kterou zítra projedná vláda a již má Hnutí DUHA k dispozici - znovu potvrzuje, že znečištění není podmínkou ekonomické prosperity, právě naopak. Za posledních šestnáct let totiž kleslo množství prachu vypouštěného do ovzduší o třetinu, přitom ekonomika od té doby výrazně vzrostla. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.11.2017 - BRUSEL [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Klíčový výbor Evropského parlamentu podpořil samovýrobce elektřiny z obnovitelných zdrojů. Ekologické organizace vyzvaly Ministerstvo průmyslu ke stejnému kroku

Podporou pro vlastní malovýrobu obnovitelné elektřiny skončilo dnešní hlasování Výboru Evropského parlamentu pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) o novele směrnice o obnovitelných zdrojích. Výsledek potěší všechny zájemce o střešní fotovoltaickou elektrárnu i aktuální majitele těchto zařízení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.11.2017 - BRUSEL [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Glyfosát: Evropské státy odhlasovaly prodloužení o dalších pět let bez omezení. Za promarněnou příležitost skoncovat s rizikovým herbicidem odpovídá i Marian Jurečka

Členské státy EU právě v tzv. odvolací komisi odhlasovaly návrh Evropské komise prodloužit povolení glyfosátu na pět let bez dalších omezení, a to navzdory doporučení Evropského parlamentu, nesouhlasu řady evropských států a hlasu vědců i veřejnosti. Glyfosát se bude dál moci používat jak v zemědělství na likvidaci plevele a dosoušení plodin, tak na veřejných prostranstvích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.11.2017 - PRAHA [MŽP ČR]
Důležitý krok pro dostavbu Pražského okruhu: Úsek 511 získal souhlasné stanovisko EIA

Výrazné zklidnění dopravy pro východní část Prahy a středočeské obce. Takový bude hlavní přínos propojení brněnské dálnice D1 s Běchovicemi. Úsek Pražského okruhu, který má označení 511, dnes získal souhlasné stanovisko EIA od Ministerstva životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.11.2017 - BRUSEL [Hnutí DUHA]
EU by měla v pondělí rozhodnout o budoucnosti rizikového glyfosátu. Členské státy budou hlasovat už poosmé. Ministr Marian Jurečka má poslední šanci podpořit jiné, neškodné postupy

Odvolací výbor členských zemí EU má v pondělí rozhodnout o případném prodloužení nezbytném pro další používání nebezpečného herbicidu glyfosát. Výbor bude rozhodovat po předchozích již sedmi neúspěšných pokusech členských zemí Unie toto prodloužení odhlasovat. Jde o jednu z posledních možností, jak rozhodnout o budoucnosti používání této látky. Registrace glyfosátu vyprší už 15. prosince. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.11.2017 - Brno [Ekosmák o.s.]
Středočeský kraj obhájil prvenství v počtu aktivních dobrovolníků, pogratuloval i ministr Brabec

23. listopadu proběhlo slavnostní zakončení sezóny akce Ukliďme svět, ukliďme Česko a odtajnění konečných výsledků. Sešla se padesátka nejvýznamějších podporovatelů z řad organizátorů, institucí a firem, bez kterých by se letošní akce neobešla. Mezi přítomnými byl i ministr životního prostředí Richard Brabec, který zhodnotil významný potenciál akce zejména v dopadu na mládež, ta i letos tvořila nadpoloviční většinu účastníků. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 751 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
13. 12. 01:53 [Ekolist] - Chytré sklo? Zabrání přehřívání budovy a ještě bude vyrábět elektřinu
13. 12. 01:11 [Ekolist] - Smysluplné Vánoce? Místo zbytečného dárku věnujte dobrý pocit
12. 12. 15:31 [ČTK] - Za sbírkou motýlů do Brna
12. 12. 14:35 [ČTK] - Jablonec obnovil díky dotaci z EU dvě cenné zelené lokality
12. 12. 12:39 - Ekologická likvidace vozidla

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz