Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat17.8.2017 - Pelhřimov [Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR]
České lesy zadržují vodu v krajině i bez další certifikace

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR odsuzuje petici „Na sucho se musí od lesa“, kterou spustila Strana zelených 10. srpna. Petice obsahující řadu polopravd a účelových tvrzení vyzývá ministra zemědělství, aby zabránil dalšímu ničení českých lesů a levnému vývozu surového, nešetrně pokáceného dřeva do zahraničí a s odkazem na boj proti suchu i v zájmu českého venkova zahájil přechod státních lesů na certifikaci FSC.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.8.2017 - [ALDP a SDP]
Reakce ALDP a SDP na petici Strany zelených

Dne 7. 8. 2017 byla publikována petice Strany zelených s výzvou ministru zemědělství včetně několika dalších článků. S řadou tvrzení obsažených v petici musíme vyjádřit nesouhlas. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2017 - [Děti Země]
Obchvat Frýdku-Místku délky 2,3 km má opět stavební povolení

Stavební řízení probíhá již 3,5 roku a týká se území NATURA 2000. Ministerstvo dopravy vydalo dne 11. srpna 2017 stavební povolení pro dvanáct stavebních objektů, které se týká části obchvatu Frýdku-Místku délky 2,3 km dálnice R48. Žádost o jeho vydání byla podána před 3,5 lety a jde již o druhé povolení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2017 - Strnady [VÚLHM]
Suchem v lesích nejvíce trpí smrky, nadějí může být transformace

Problematika sucha je v poslední době skloňována ve všech pádech a bohužel se nevyhýbá ani lesnictví. Lesnická věda i praxe se snaží již řadu let najít vhodné východisko ze situace, související s klimatickými změnami. S těmi je spojený posun vegetačních stupňů, který se negativně nejvíce dotkne naší hlavní hospodářské dřeviny – smrku. A proto je třeba přetvářet lesní ekosystémy tak, aby měly co nejvíce adaptačních schopností na globální změny ekologických podmínek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Děti Země]
Na Kokořínsku proběhla již třetím rokem víkendovka Dětí Země na ochranu biodiverzity

Účastníci pomáhali s ochranou biotopů především vzácných čolků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Děti Země]
Dálnice D1106.2 čeká na stavební povolení už čtrnáct měsíců

Úsek z Předměřic nad Labem do Smiřic má další komplikace Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Děti Země]
Spalovna v Chotíkově již rok zkušebně spaluje odpady

Spalovna je současně téměř rok bez pravomocného stavebního povolení Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2017 - [Ekodomov ]
Miss Kompost 2017

Ekodomov a Kompostuj.cz pořádá již po 12. soutěž o nejkrásnější kompost Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.8.2017 - Strnady [VÚLHM]
Negativní vliv posypových solí pociťují lesy i během léta

Nárůst automobilové dopravy je nejen zdrojem hluku, prachu, emisí dusíkatých látek nebo častějšího výskytu kolon a nehod, ale lesům rozhodně neprospívají ani chloridy, které se na silnice dostávají během zimy z posypových materiálů. Ty mohou vážně poškodit lesní porosty v okolí a patrné je to během jara i v letních měsících. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.8.2017 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Přijďte prozkoumat biodiverzitu luk a hmyzu Bílých Karpat

Unikátně vysoká biodiverzita Bílých Karpat vedla k tomu, že byly vyhlášeny Biosférickou rezervací UNESCO. O druhové rozmanitosti luk a hmyzu se můžete dozvědět na dvou praktických seminářích a exkurzích, které pořádá Centrum Veronica v Hostětíně 23. srpna a 5. září 2017. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.8.2017 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Hnutí DUHA]
O divočinu je zájem, lidé jí pomáhají přímo v terénu i ve městech. Z jižních Čech se budou přesouvat do Jihomoravského a Zlínského kraje

Že je o divokou přírodu v Česku zájem, potvrzují tisíce podpisů pod novou výzvou Hnutí DUHA [1], ale i desítky lidí, kteří pro ni neváhají udělat kus práce. Kromě patnácti dobrovolníků, kteří napravují poškozená rašeliniště [2], tento týden v jižních Čechách mohou lidé narazit i na další čtveřici, která sbírá podpisy pod výzvu Divočina všemi deseti [3] a představuje deset důvodů, proč je dobré ji chránit [4]. Spontánně se navíc připojují další desítky dobrovolníků z celé republiky, kteří sbírají podpisy i ve svém okolí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2017 - [České ekologické manažerské centrum]
Předcházej, neplýtvej a sdílej

Předcházení vzniku odpadů je nedílnou součástí oběhového hospodářství, před jehož výzvami dnes český průmysl a podnikatelé stojí. Myšlenka, jak předcházet odpadům a zamezit plýtvání přírodními zdroji, by měla být součástí návrhu jakéhokoliv produktu a je také součástí průmyslové strategie: Odpad jednoho se stává zdrojem pro ostatní. Ukázky toho, že to jde, přinese letošní ročník konference Předcházení vzniku odpadů (PVO), která se koná letos v 12. a 13. října v pražském Autoklubu v Opletalově ulici. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2017 - PRAHA [ENVIprofi.cz]
Konference Povinnosti v podnikové ekologii

Zajímá Vás, jaké se chystají změny v podávání hlášení prostřednictvím ISPOP? Řešíte přepravu nebezpečného odpadu nebo nakládání s chemickými látkami? Záleží Vám na ochraně ovzduší a vody? Snažíte se využít odpady a přeměnit je na zdroje? Přijďte na konferenci, která otevře zásadní otázky podnikové ekologie na konci roku 2017 a začátku roku 2018. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2017 - [Děti Země]
Děti Země podaly rozklad proti rekonstrukce D1 u Hvězdonic

Stavební řízení bez ovlivnění Dětí Země trvá již dva roky Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Kde se letos narodila vlčata? To zjistí vlčí a rysí hlídky. Připojte se k nim i vy

Důkazy o dalším rozmnožování vlků v Podbezdězí, na Broumovsku, v Krušných horách, ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek a ve spolupráci se zoology správ chráněných krajinných oblastí. V září se k nim mohou přidat účastníci víkendových úvodních školení zaměřených na ochranu a monitoring velkých šelem. Zájemci o účast na školení se mohou již nyní registrovat na webových stránkách www.selmy.cz. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.8.2017 - Brno [Nadace Partnerství]
Na vzduch! EKOFILM se letos věnuje ovzduší.

Brno (8. srpna 2017) – Již po třiačtyřicáté se letos uskuteční nejstarší středoevropský festival filmů zaměřených na životní prostředí EKOFILM. Opět v Brně a znovu s tématem, které je v českých městech i obcích klíčové. „Vzduch je spolu s vodou, která byla hlavním tématem festivalu vloni, pro život každého z nás zásadní. Přitom právě s čistotou ovzduší jsme pořád na štíru, zejména ve velkých městech a průmyslových aglomeracích. Volbu ministerstva tedy vnímám jako logickou reakci na palčivost tohoto problému," vysvětluje prezident festivalu EKOFILM Ladislav Miko. Brno bude festival hostit 5.–7. října a hlavní přehlídka soutěžních filmů proběhne v kině Scala. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat8.8.2017 - BRNO [MFF Ekofilm]
Na vzduch! Ekofilm se letos věnuje ovzduší

Již po třiačtyřicáté se letos uskuteční nejstarší středoevropský festival filmů zaměřených na životní prostředí EKOFILM. Opět v Brně a znovu s tématem, které je v českých městech i obcích klíčové. „Vzduch je spolu s vodou, která byla hlavním tématem festivalu vloni, pro život každého z nás zásadní. Přitom právě s čistotou ovzduší jsme pořád na štíru, zejména ve velkých městech a průmyslových aglomeracích. Volbu ministerstva tedy vnímám jako logickou reakci na palčivost tohoto problému," vysvětluje prezident festivalu EKOFILM Ladislav Miko. Brno bude festival hostit 5.–7. října a hlavní přehlídka soutěžních filmů proběhne v kině Scala. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Lidovci mají zdraví našich lesů i prosperitu venkova v rukou už nyní. Zítra strana zveřejňuje svůj volební program

KDU-ČSL zítra zveřejní volební program. Hnutí DUHA připomíná, že některá velmi důležitá témata má strana v rukou už nyní, bez ohledu na budoucí volby. Jeden ze závazků z doby před minulými volbami, který se dostal i do programového prohlášení současné vlády, zněl: "Změníme způsob hospodaření s.p. Lesy ČR s ohledem na posílení významu drobného a středního lesnického a dřevozpracujícího průmyslu, kde je možné vytvořit stovky pracovních míst v horských a podhorských oblastech." Pokud chce ministr zemědělství Marian Jurečka svůj závazek splnit, měl by rozhodnout o certifikování státních lesů mezinárodně uznávaným certifikátem FSC. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.8.2017 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.]
Dům z krabic od mléka

Nápojový karton je obalový materiál, kterého se v České republice ročně uvede na trh téměř 20 tisíc tun. Průměrný Pražan například vytřídí jen 0,71 kg kartonů ročně, přičemž jejich spotřeba na jednoho obyvatele činí asi dvakrát tolik. Stále se však právě například v Praze vytřídí téměř dvakrát více, než je celorepublikový průměr. Pokud bychom tedy chtěli odevzdat k recyklaci stejné množství materiálů, které jsme zakoupili, měli bychom znásobit naše úsilí. Ze zrecyklovaného nápojového kartonu totiž může vzniknout třeba stavební materiál nebo papírová utěrka s vysokou přidanou hodnotou, neboť jsou tyto věci vyrobeny z materiálu, který mohl jinak skončit na skládce. Desky z nápojových kartonů je možné najít v udržitelném stavebnictví například jako plnohodnotnou alternativu dřevovláknitých a sádrokartonových elementů suché výstavby.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.8.2017 - [Děti Země]
Dva úseky dálnice R52 jsou napadeny žalobami spolků

Škodlivý zásah dálnice do cenných biotopů řeší Krajský soud v Brně Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 744 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
19. 8. 03:36 [ČTK] - Na demolice zchátralých objektů v Ralsku bude potřeba 150 milionů Kč
18. 8. 12:24 [ČTK] - Jihlavští strážníci dnes odchytili toulavého klokana
18. 8. 11:34 [Ekolist] - Projekt 3Lynx má ochránit tři populace rysa ostrovida v šesti evropských zemích
18. 8. 11:32 [ČTK] - V Mariánských Lázních vzniká dendrologická stezka
18. 8. 09:15 [ČTK] - Středočeský kraj pořídí novou mobilní měřicí stanici ovzduší

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz