Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat8.4.2017 - Prague [Penta CZ s.r.o.]
Revoluční detektor čerstvosti masa FOODsniffer

P představením prvního a jediného detektoru čerstvosti masa - FOODsniffer.

Detektor čerstvosti masa FOODsniffer je zařízení, které Vám pomůže zjistit, jestli je vaše maso čerstvé, zda neohrožuje vaše zdraví, případně zda nezůstalo rozmrazené příliš dlouho. Toto mobilní zařízení během několika vteřin zjistí, zda je syrové maso, drůbež nebo ryba zkažené nebo se začíná kazit. Více v přiložené tiskové zprávě. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat24.3.2017 - PRAHA [Asociace za lepší ICT řešení, o.p.s.]
Workshop: Zvýšení efektivity provozu datového centra

Provoz staršího datového centra nebo serverovny sebou nese rostoucí provozní náklady a rizika. Asociace za lepší ICT řešení o.p.s. připravila workshop, kde zkušení konzultanti a správci datových center představí moderní technologie non-IT infrastruktury a rozeberou s účastníky možnosti jejich praktického použití. Celý text ::internet::
 

Vybrat16.3.2017 - [Nadace VIA]
Microsoft den pro neziskové organizace 2017

Již po deváté Vás zveme na den naplněný technologiemi, který proběhne 6. dubna v sídle společnosti Microsoft – BB Centrum, Vyskočilova 1561/4a, Praha 4. „Musím uznat, že vše bylo nad mé očekávání. Super. Mnoho informací, skvělé prostředí,“ tak akci hodnotí jeden z účastníků minulého ročníku. A i tentokrát se můžete těšit na řadu inspirativních a znalostmi nabitých seminářů a přednášek. Akci pořádá společnost Microsoft ve spolupráci se Sdružením VIA, z. ú. v rámci programu TechSoup Česká republika. Celý text ::internet::
 

Vybrat26.8.2016 - PRAHA [Asociace za lepší ICT řešení, o.p.s.]
Asociace ICT přináší rešerši odborných časopisů

Každý profesionál potřebuje přehled o aktuálním dění na odborné scéně. Ne vždy je čas vše sledovat. Právě proto přináší Asociace za lepší ICT řešení pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů. Celý text ::internet::
 

Vybrat30.3.2016 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Krasec, z. s.]
ENVIROSKOP – nové webové stránky a aplikace zaostřené na výlety v Jihočeském kraji

KRAjská Síť Environmentálních Center (Krasec) dnes spouští nové webové stránky enviroskop.cz a mobilní aplikaci s názvem Enviroskop. Pro zájemce z řad jihočeské veřejnosti a návštěvníků Jihočeského kraje nabízí více než 400 výletů za přírodou, krajinou a zdravým životním stylem; plánovač a deník výletů; možnost komentovat a sdílet lokality na sociálních sítích. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat21.3.2016 - Praha [Multikulturní centrum Praha]
Evropská kampaň proti nenávistným projevům byla spuštěna! #umlčnenávist

Dne 21. března, k Mezinárodnímu dni za odstranění rasové diskriminace, je pod heslem Umlč nenávist! Změň jazyk, změníš svět a hashtagem #umlčnenávist spuštěna evropská kampaň proti nenávistným projevům v on-line prostředí s cílem upozornit na potřebu budování respektu na internetu.

Celý text ::internet::
 

Vybrat9.4.2015 - BRUSEL [Eurid]
Nominace Web Awards 2015 zahájeny

Po loňském úspěchu s hrdostí oznamujeme vyhlášení druhého ročníku soutěže .eu Web Awards! Vyzýváme všechny držitele doménového jména .eu, aby přihlásili své webové stránky. O co vlastně jde? O exkluzivní ceny udílené na slavnostním předávání cen v Bruselu koncem roku 2015. Celý text ::internet::
 

Vybrat26.3.2015 - Praha [Sdružení VIA]
Den pro neziskové organizace 2015

Ve středu 15. 4. 2015 proběhne již sedmý ročník vzdělávací akce Den pro neziskové organizace, kterou pořádá společnost Microsoft a Sdružení VIA v rámci programu TechSoup Česká republika. Celý text ::internet::
 

Vybrat22.3.2015 - BRNO [Gilotina, stundetský časopis Gymnázia Brno-Řečkovice]
Studentský časopis Gilotina spouští vlastní web

Studenti vydávající časopis Gilotina z Gymnázia-Brno Řečkovice budou spouštět zpravodajský web o dění ve škole i v celém Brně. Provoz je nebude stát téměř nic. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.11.2014 - PRAHA [Sourcefabric z.ú.]
Český vývojář open source softwaru uzavřel smlouvu se zpravodajskou agenturou v Sydney

Světová zpravodajská agentura Australian Associated Press (AAP) uzavřela partnerství s open source softwarovou společností Sourcefabric. Celý text ::internet::
 

Vybrat11.9.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu]
Dokážete čelit rostoucím hrozbám kybernetických útoků? Dokážete ochránit sami sebe a své děti?

Počet kybernetických útoků na online zařízení stále roste a stále častěji se na mušce kyberškůdců objevují koncoví uživatelé. Odborníci se nezdráhají nazvat současný stav v oblasti online bezpečnosti termínem kybernetická válka. Jak čelit jejím nebezpečím a vyvarovat se dopadům potenciálních hrozeb naučí děti i dospělé e-learningové kurzy projektu KPBI. A v soutěžním kvízu lze vyhrát herní konzoli nebo tablet. Celý text ::internet::
 

Vybrat29.7.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Praha 7 chrání děti proti počítačové kriminalitě

Stejně jako v loňském roce, také letos se naše městská část účastní projektu „Praha 7 bezpečně online“. Během několika měsíců se žáci základních škol, pedagogové, policisté, další odborníci a, v neposlední řadě, rodiče seznámí s největšími riziky moderních technologií, zejména internetu. Nově je do vzdělávacích aktivit zahrnuta vysoce aktuální problematika bezpečného užívání mobilních telefonů. Neblahé důsledky může mít například vytváření a sdílení rizikového obsahu, či nedostatečné zabezpečení proti škodlivému softwaru. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.6.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Praha 14: opět bezpečněji online!

Městská část Praha 14 ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (NCBI) realizuje již druhý ročník vzdělávacího a osvětového projektu v oblasti prevence elektronického násilí a kriminality s názvem „Praha 14 bezpečně online“. Projekt přináší řadu vzdělávacích a osvětových aktivit pro odborníky, děti a veřejnost současně. Celý text ::internet::
 

Vybrat27.5.2014 - ROUDNICE NAD LABEM [Vlaštovka.info]
Online magazín Vlaštovka.info nabízí spolupráci útulkům i ochranářským organizacím

Online magazín www.vlastovka.info nabízí zvířecím útulkům, záchranným stanicím živočichů, ekologickým sdružením i dalším ochranářským organizacím prostor k prezentaci jejich činnosti. Na stránkách mohou uveřejnit nabídku opuštěných zvířat k osvojení, výzvy sponzorům, pozvánky na dobročinné a dobrovolnické akce nebo vyjádřit svůj názor formou publicistického článku. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat20.5.2014 - PRAHA [Sdružení VIA]
Technologie pomáhají – Den pro neziskové organizace 2014

Ve čtvrtek 15. května se téměř 120 zástupců českých neziskových organizací setkalo na semináři věnovaném nejen informačním technologiím. Dozvěděli se, jak je mohou využívat při pomoci potřebným, práci s dětmi a mládeží nebo k jiným veřejně prospěšným aktivitám. Celý text ::internet::
 

Vybrat19.5.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Konference „Mobil – uživatel: kdo je chytřejší? A co na to právo?“

Konference s názvem „Mobil – uživatel: kdo je chytřejší? A co na to právo?“ pomůže účastníkům zorientovat se v problematice bezpečného užívání přenosných online zařízení v oblasti školství a nejen zde. Zkušení řečníci nastíní, kam se ubírají trendy a jak se bránit novým rizikům. Jednotlivá témata jsou probírána v blocích: Mediální výchova v digitálním věku – obsah na mobilních zařízeních; Technologie – obsah a ochrana na mobilních zařízeních a Online zařízení na školách. Celý text ::internet::
 

Vybrat15.5.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Co dokáže internetové mimino? Prozradí Národní centrum bezpečnějšího internetu na Rodinném dnu IKEA!

Poučte se o nebezpečích, která číhají na vaše děti na internetu – v sobotu 17. 5. 2014 v rámci „Rodinného dne“ společnosti IKEA! Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) se připojuje se svými partnery k akci určené pro širokou veřejnost, zejména rodiny s dětmi a další osoby nesoucí odpovědnost za děti v různých oblastech života. Celý text ::internet::
 

Vybrat14.5.2014 - ČR [Institut pro památky a kulturu, o.p.s.]
Soutěž veřejných sbírek na opravy památek vstupuje do finále. Zapojte se také.

Ještě do 20. května je možné on-line hlasovat pro některou z veřejných sbírek na obnovu památek z celé České republiky v soutěži s příznačným názvem MÁME VYBRÁNO. Součástí celého projektu je kromě zmiňované soutěže také konference o financování kulturního dědictví. Ta se uskuteční v dominikánském klášteře v Praze a pomáhá hledat finanční zdroje na obnovu památek z jiných než dotačních zdrojů. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat12.5.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Mobily v rukou dětí? Konference upozorní na problémy!

Zavádění tabletů do škol většinu žáků těší, ale některé pedagogy děsí. Jak se bránit sledování pornografie v mobilech na školních chodbách? Existují technologie, které ochrání naše děti před mobilními riziky? Celý text ::internet::
 

Vybrat29.4.2014 - PRAHA [Sdružení VIA]
Seminář o technologiích pro neziskové organizace

Ve čtvrtek 15. 5. 2014 proběhne již šestý Den pro neziskové organizace, který pořádá společnost Microsoft a Sdružení VIA. Účastníci se mohou těšit na užitečné informace o možnostech využití moderních technologií pro podporu a rozvoj českých neziskovek, mj. o cloudových službách či CRM. Připraveny jsou i workshopy týkající se fundraisingu a komunikace ve světě online. Celý text ::internet::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 14 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz