Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Otázky pro budoucí zastupitele

4.10.2006
ČESKÉ BUDĚJOVICE [Calla / Jistebnická vrchovina / Zachovalý kraj]

Předvolební debata se pod názvem Fórum kandidátů chystá na pátek 13.října v Božejovicích u Jistebnice. Pozvání na ni přijali zástupci všech volebních stran, které v letošních komunálních volbách kandidují do zastupitelstva obce Jistebnice (ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, Sdružení nezávislých kandidátů a Sdružení občanů za rozvoj Jistebnicka – SNK) a hlavním tématem fóra bude další rozvoj Jistebnicka, především otázka úložiště radioaktivních odpadů.

Proč se Fórum kandidátů koná právě v Božejovicích? Podle předběžné studie, kterou letos na jaře zveřejnila Správa úložišť radioaktivního odpadu (SÚRAO), by přímo vedle této malebné vísky mohl v budoucnosti vyrůst povrchový areál hlubinného jaderného úložiště. Podobná místa jsou v České republice vytipována ještě v dalších pěti lokalitách: Budišov, Lubenec, Lodhéřov, Pačejov a Rohozná. Ve všech těchto oblastech začaly před několika lety předběžné průzkumy, které však byly pro odpor místních obyvatel pozastaveny přinejmenším do roku 2009. Do této doby se chce SÚRAO pokusit přimět místní občany a samosprávy ke vstřícnějšímu postoji.

„Není divu, že otázka úložiště je Jistebnici, pod niž Božejovice správně spadají, stále takříkajíc „na pořadu dne“. Své názor vyjádřili zdejší občané jak v místním referendu, které proběhlo v roce 2004 (proti úložišti se zde vyslovilo 97,3 % hlasujících), tak v protestní petici, kterou připravili letos v létě. A chtějí slyšet i mínění těch, kdo se v nadcházejících komunálních volbách budou ucházet o jejich hlasy,“ říká k pořádájí fóra paní Olga Černá z jedné z pořádajících organizací - Zachovalý kraj.

Moderované předvolební Fórum kandidátů, které začne v sále božejovického hostince 13.října v 19 hodin, je vhodnou příležitostí položit volebním kandidátům otázky, které zajímají jak občany, tak i neziskové organizace. Možnost v jednom okamžiku zjistit názory zástupců více politických stran na určitý konkrétní problém je cenným demokratickým prvkem a může napomoci při rozhodování voličů. Debata je veřejnosti volně přístupná a společně ji připravily občanská sdružení Jistebnická vrchovina, Zachovalý kraj a sdružení pro záchranu prostředí Calla.

Další informace:

Jana Maděrová, o.s. Jistebnická vrchovina
tel.: 381 273 229, mobil: 732 938 789
web: http://www.jistebnickavrchovina.ecn.cz

Olga Černá, o.s. Zachovalý kraj
mobil: 737166 733, email: vetrov@mybox.cz
web: http://www.nadejkov.cz/spolky/kraj.php?text=kraj&down=kraj

Hana Gabrielová, Calla
mobil.: 777 027 012, e-mail: hana.gabrielova@calla.cz
web: www.calla.cz
DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz