Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ministr potvrdil podjatost úřednice v kauze Eden

21.10.2003
PRAHA [SOS Praha], tel: 608 702 154

Podezření, že bylo územní rozhodnutí na stavbu hypermarketu Carrefour vydáno podjatou úřednicí, podpořilo nedávné rozhodnutí Pavla Němce, ministra pro místní rozvoj. Také kvůli dalším pochybením zrušil ministr dřívější verdikt ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a tím ztratil projekt Obchodně kulturního centra (OKC) Eden územní rozhodnutí.

"Pochybnost, že by prvoinstanční rozhodnutí mohly ovlivnit subjektivní vlivy, lze mít za důvodnou (osoba úředníkovi blízká - sourozenecký vztah a její osobní zájem na vyřízení věci)," konstatoval doslova ministr Němec. Územní rozhodnutí pro OKC totiž vydala vedoucí územního odboru Magistrátu hl. m. Prahy, Jana Kejvalová, poté co dílčí povolení zařizoval pro investorskou firmu její bratr Jiří Filípek.

Ministr Němec svým krokem zrušil původně souhlasné odvolací rozhodnutí MMR, týkající se odvolání občanských sdružení proti územnímu rozhodnutí pro stavbu OKC Eden. V současné době je tak územní rozhodnutí neprávoplatné a je zpochybněna oprávněnost všech následujících stavebních povolení a tedy samotné stavby.

Ve svém rozhodnutí ministr Němec znovu připomněl fakt, že Územní rozhodnutí bylo vydáno v rozporu se zákonem, když nebyl řádně posouzen vliv stavby na životní prostředí. Na což již několikrát upozornilo také ministerstvo životního prostředí a naposledy Vrchní soud v Praze.
Nehledě na to, že další zásadní chybou při územním řízení, bylo neposouzení plánu stavby se správným územním plánem hl. m. Prahy. Územní odbor totiž rozhodoval podle starého územního plánu, přičemž z rozhodnutí Vrchního soudu a dnes i ministra Němce, jasně vyplývá, že mělo být rozhodnuto podle nového územního plánu.

Občanská sdružení Zdravý život, Ateliér životního prostředí, Ochrana životního prostředí a Oživení budou žádat všechny zúčastněné orgány, aby zabránily další výstavbě v okolí parku v Edenu a především vykácení zeleně přímo v parku.
Investor by měl sám zvážit další nevratné kroky v Edenu a vyčkat s pokračováním stavby do doby, než MMR znovu rozhodne, zda bylo vydání územního rozhodnutí pro OKC Eden oprávněné nebo ne.

Příloha: kopie rozhodnutí ministra Němce - http://www.sospraha.cz/eden/mmr/

Petr Štěpánek (608 702 154)
předseda Oživení


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz