Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Náš časopis 2012 – soutěž školních časopisů z mimopražských ZŠ

23.10.2011
MOST [Abeceda, občanské sdružení]
Autor: Dalibor Dudek, tel: 777 799 623

Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje nový ročník soutěže „Náš časopis 2012″. Vítězné redakce obdrží prestižní certifikát „Kvalitní školní časopis”. Cílem této soutěže je pomoci redaktorům školních časopisů v jejich práci. Proto nevybereme ze zaslaných časopisů pouze tři vítěze, ale umožníme vyhrát každému! Podrobné informace o soutěži včetně přihlášky naleznete zde: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-soutez-.czcasopisy/nc-2012

Abyste zvítězili, musíte na sobě zapracovat a váš časopis musí projít certifikací, která se skládá z několika kroků:

Do 31. prosince 2011 zašlete na adresu Abeceda, o. s., Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 - Nusle vyplněnou přihlášku do soutěže, ve které popíšete, co děláte nyní, a především to, co konkrétně chcete zlepšit (a jak). K ní přiložte alespoň jedno aktuální číslo vašeho časopisu ze školního roku 2011/2012 (každé číslo 3krát).

Do 1. května 2012 pak musíte na výše uvedenou adresu zaslat alespoň jedno další číslo vašeho časopisu (každé číslo 3krát). K němu připojte vyplněné shrnutí, co se vám podařilo vylepšit, co nikoliv (a proč).

V květnu posoudí vaše školní časopisy odborní porotci. Hodnotit se bude pokrok, kterého jste dosáhli během školního roku 2011/2012 od prvního čísla časopisu do čísla posledního. Certifikát „Kvalitní školní časopis” obdrží jen takový časopis, který bude ve všech sledovaných oblastech prokazovat vysokou kvalitu. Počet certifikátů není omezen - může ho získat každý školní časopis!

V průběhu celého školního roku 2011/2012 vám nabídneme různé formy podpory. Například individuální konzultace s odborníky, workshopy na téma „Čtenářská gramotnost a mediální výchova” pro žáky i školení pro učitele na téma „ŠVP a mediální výchova” (akreditováno MŠMT v rámci DVPP), můžete navštívit naši putovní „Výstavu školních časopisů a literárních sborníků” (a workshopy k ní). Na konci roku 2012 obdrží navíc všechny zapojené školy (nejen vítězové) výukové CD na téma „Čtenářská gramotnost a mediální výchova”.

Již nyní můžete využívat podporu formou článků zveřejněných na našem webovém portálu pro žáky „Šotkoviny” (http://www.sotkoviny.cz/jak-na-casak) a webovém portálu pro učitele „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování” (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/medialni-vychova). Zde se můžete podívat na vítězné časopisy ze soutěže „Náš časopis 2010″ nebo na časopisy, které získaly certifikát „Kvalitní školní časopis 2011″, a sledovat, ve kterém městě je zrovna naše putovní „Výstava školních časopisů a literárních sborníků”…

Soutěž „Náš časopis 2012″ je součástí projektu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování”. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.abeceda-os.cz, www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Abeceda, občanské sdružení
www.abeceda-os.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz