Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Program Gabriel již má své logo

18.6.2001
PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Autor: Inga Kaškelyte


Program Gabriel Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), který podporuje aktivity mladých lidí ve volném čase, má logo. Vítěz soutěže o logo programu byl slavnostně vyhlášen minulý čtvrtek v Klubu v Jelení v Praze. Vítězkou se stala Lucie Mračková, studentka 3. ročníku Střední průmyslové školy keramické v Karlových Varech. Odborné zázemí a supervizi pro grafické dopracování loga poskytla firma Department of Design z Prahy. Návštěvníci klubu měli možnost si prohlédnout zbývajících 95 soutěžních návrhů, které zaslali mladí lidé z celé republiky. Cílem programu Gabriel je rozšířit možnosti pro trávení volného času dětí a mládeže a pomoci jim při realizaci vlastních aktivit a projektů.

Soutěž o logo byla vyhlášena v lednu 2001 a v souladu se zaměřením programu byli osloveni mladí lidé ve věku 15 – 26 let. Kromě vítězného návrhu, jehož autorce byla předána cena ve výši 10 000 Kč, byla udělena též zvláštní cena za druhé nejlepší logo. Ve věkové kategorii 15 – 18 let byly odměněny 3 nejlepší návrhy. Ceny (předplatné časopisu Font) věnovala firma Studio Kafka. Návrhy posuzovala sedmičlenná komise složená ze zástupců NROS a odborníků z oblasti PR a grafiky, na její doporučení o vítězném návrhu rozhodla Rada programu Gabriel.

Nadace rozvoje občanské společnosti je jednou z největších českých nadací, která podporuje projekty nestátních neziskových organizací. Od roku 1993 spravuje prostředky EU v rámci programu Phare. NROS mimo jiné pracuje na dlouhodobém společném projektu s Českou televizí „Pomozte dětem!“, jehož cílem je získávat každoročně prostřednictvím celonárodní veřejné sbírky finanční prostředky na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem a mládeži. Od roku 2000 realizuje za finanční podpory německé nadace Robert Bosch Stiftung program Gabriel, jímž chce oslovit neorganizované děti a mládež ve věku 6 – 20 let.


Bližší informace poskytne: Ludmila Hasmanová, Inga Kaškelyte, tel: 02/3335 6173, fax:02/3335 4708, e-mail: mladez@nros.cz, www.nros.czDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz