Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Program Gabriel - Výzva k podání projektů

4.4.2001
PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Autor: Inga Kaškelyte

Nadace rozvoje občanské společnosti - program Gabriel vyhlásila 2. kolo veřejného grantového řízení na podporu aktivit volného času pro neorganizovanou mládež. Formulář žádosti, pravidla a pokyny si lze vyzvednout v úředních hodinách (PO – PÁ 9:00 hod. – 17:00 hod.) v sídle NROS na adrese Jelení 15, Praha 1. Tyto informace lze také získat na internetové adrese www.nros.cz. Informační seminář (určený hlavně těm, kteří se ucházejí o grant v programu poprvé) se koná 19. dubna 2001 od 11:00 v zasedací místnosti v Jelení 15, 1. patro - prosíme o potvrzení vaší účasti.

Granty budou poskytovány na projekty otevřených klubů nebo nízkoprahových center pro mladé lidi „z ulice“ a aktivity volného času ve školách mimo vyučování, splňující stanovená kritéria a předpoklady. Vítány jsou projekty spolupráce mezi mladými lidmi v příhraničních regionech s Německem.

Podporované aktivity musí být především přístupné široké skupině dětí a mládeže bez rozdílu pohlaví, náboženské nebo etnické příslušnosti nebo členství v jakékoli organizaci. Účast dětí a mládeže na aktivitách nesmí být podmíněna placením finančních příspěvků, povinnou pravidelnou docházkou nebo nároky na jejich specifické schopnosti, dovednosti a výkon. Projekty musí být orientovány na potřeby mladých lidí a vytvářet vhodné podmínky pro realizaci jejich vlastních nápadů. Projekty by se neměly omezovat na jeden druh aktivity.

O granty se mohou ucházet občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, účelová zařízení církve a také volná sdružení osob. Volné sdružení osob v případě udělení grantu musí založit jednu z uvedených typů neziskových organizací.

Uzávěrka podání žádostí o grant je 31. května. V grantovém řízení bude rozděleno přibližně 3,5 milionu korun. U grantů nad 100 000 Kč požaduje NROS finanční spoluúčast organizace. Granty budou poskytovány maximálně na období jednoho roku. Během léta proběhne hodnocení žádostí o finanční podporu a v září budou uchazeči vyrozuměni o výsledcích grantového řízení. Finanční prostředky budou převedeny na konto příjemců grantů ve většině případů do konce října 2001.

Program Gabriel chce rozšířit nabídku zajímavých, moderních a tvůrčích projektů pro trávení volného času neorganizovaných dětí a mládeže a podporovat tak rozvoj osobnosti mladých lidí. Realizuje jej NROS za finanční podpory Robert Bosch Stiftung.

Bližší informace a konzultace poskytne: Lída Hasmanová, Inga Kaškelyte a Hedvika Máchová; tel: (02) 3335 6173, fax: (02) 3335 4708, e-mail: mladez@nros.cz, www.nros.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz