Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hořická radnice získala ocenění, které jí právem náleží

29. 9. 2005 - Jakub Kašpar

O své anabázi s naprosto marným pokusem o získání informací, které vedly městskou radu a zastupitelstvo v Hořicích v Podkrkonoší k rozhodnutí prodat pozemky ve velmi lukrativní poloze, bezprostředně vedle hořického náměstí, pro výstavbu supermarketu Lidl, jsem na těchto stránkách psal zhruba před měsícem. Ani dosud jsem žádné z požadovaných informací od starosty Ladislava Vrby, ani od města jako instituce, nedostal. Stejně tak jsme se já, ani nikdo jiný, nedozvěděli nic o tom, jakým způsobem je zajištěno, aby stavba a následný provoz obchodu neměl negativní důsledky na životní prostředí v Hořicích (hluk, prašnost, zvýšená doprava v centru…).

O příběhu nedobytné radnice jsem tehdy napsal nejen na Econnect, ale také organizátorům soutěže Otevřeno X Zavřeno z o.p.s. Otevřená společnost. Soutěž má za cíl ocenit ty úřady, které komunikaci s občany berou vážně, informují je, ptají se jich na názory a připomínky a těmi se pak vážně zabývají. Takové úřady potom získají titul „Otevřeno“ – letos se jím může pyšnit plzeňský magistrát.

Příběh hořického Lidlu a radnice, zablokované vůči jakémukoli pokusu o komunikaci, organizátory soutěže zjevně zaujal, protože naše město a pan starosta se umístili na „skvělém“ druhém místě, ovšem v negativní kategorii Zavřeno.

Panu starostovi, oběma místostarostkám a dalším radním k získání zaslouženého titulu upřímně gratuluji. Cenou je smaltovaná cedule „Zavřeno“ – věřím, že se na hlavním vchodu městského úřadu i na volebních materiálech radních bude skvěle vyjímat.

(Autor je čtenář Econnectu a pochází z Hořic.)

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz