Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skupina mezinárodních dobrovolníků pomůže s přípravou letního tábora nejen pro děti s handicapem

8.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: David Maršala, tel: 731 379 338

Nymburk (8.8.): Město Nymburk bude ve dnech 9. až 23. srpna hostit skupina 10 dobrovolníků z celého světa, kteří přijeli za účelem výpomoci v organizaci letního tábora pro děti s handicapem. Jedná se o projekt místního spolku Centrum pro všechny ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, za podpory Evropské organizace European Solidarity Corps.

Úkolem dobrovolníků bude se plně zapojit do již existující tradice letního tábora pro děti s postižením, který se koná mezi 13. až 19. srpnem v nedaleké vesnici Jizbice. Při něm pomohou pracovníkům z Centra pro všechny při přípravách a organizaci s náplní a harmonogramem tábora. Samotné přípravy začínají o několik dní dříve, kde se dobrovolníci detailněji seznámí se samotnou problematikou organizace tábora i jednotlivými znevýhodněními, kterým jednotlivé děti čelí. Zároveň se naučí i klíčová česká slova pro komunikaci, která plně využijí při pozdějších aktivitách, připravených hrách i každodenní interakci s dětmi.

Mimo samotnou organizaci tábora budou dobrovolníci moci představit dětem své země původu, obohatit je o znalosti jejich kultur a zvyků, a tím podpořit program o nové informace. Zároveň mají dobrovolníci možnost po konci tábora pro prozkoumání krás České republiky a seznámení se s jejím přírodním i kulturním bohatstvím.

Spolek Centrum pro všechny je nezisková organizace fungující na dobrovolnické bázi, která vznikla roku 2005. Cílem organizace je připravovat program pro úplně všechny bez ohledu na fyzické nebo mentální postižení.

„Jsme přesvědčeni, že kvalitní trávení volného času je prostředkem k seberealizaci a osobního rozvoje”, říká k samotné existenci spolku jeho vedení. Centrum pro všechny pořádá pravidelně pro členy jednodenní výtvarné a kulturní akce, výlety, víkendové akce a tábory.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.


Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/esc-eacea1-centre-for-all/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz