Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

„POMOZTE DVAKRÁT – Zdravotně postižení pro dětské domovy“

18.10.2021
PRAHA [PROSAZ, z.ú.]
Autor: Daniel Petrák, tel: 602862280

Přestože se PROSAZ již 30 let řídí heslem „Prostě pomáháme zdravotně postiženým“, rozhodla se tato organizace nyní pomáhat i na dalších místech. Spuštěním kampaně „POMOZTE DVAKRÁT – Zdravotně postižení pro dětské domovy“ na portálu Hithit, chce vybrat peníze na nové vybavení chráněných dílen, které umožní navázání spolupráce s dětskými domovy a zaměstnancům se zdravotním postižením šití jak hraček pro nejmenší, tak i výbavy pro život pro starší. Kampaň podporují i veřejně známé osobnosti jako jsou senátor Marek Hilšer, novinář Jan Tuna, youtuber Martin Rota, herec Jiří Štrébl, zpěvačka Naďa Válová, herec Michal Holán nebo MMA zápasník Viktor Pešta.

Chráněné dílny PROSAZ, které za kampaní stojí, zaměstnávají v současné době několik desítek zaměstnanců. Specializují se na rukodělné výrobky, zejména látkové hračky. V současnosti se ale potýkají s odlivem zakázek z důvodu starého a opotřebovaného vybavení, které již nedokáže držet krok s potřebami zákazníků a je třeba ho vyměnit za nové. Protože ale nechtějí jen žádat o příspěvek, rozhodli se zaměstnanci vybírat peníze tak, aby za ně sami následně pomohli i dál.
Za příspěvek v kampani tak podporovatelé nedostanou odměnu sami, jak je na Hithitu zvykem, ale příslušný dárek poputuje přímo do dětských domovů. Na dětské domovy padl výběr zkrátka proto, že tam není pomoci nikdy dostatek. „Chceme dát menším dětem do života trochu radosti a těm starším usnadnit start do dospělosti. Proto naší běžnou paletu hraček rozšíříme i o praktické výrobky, jako jsou plátěné tašky, utěrky nebo ručníky. Rádi bychom vše stihli doručit už do letošních Vánoc“, říká vedoucí chráněných dílen Jan Nedbal.

Hithit: https://bit.ly/3lXJlyx

Nezisková organizace PROSAZ, z. ú. za dobu své existence ušla dlouhou cestu vývoje. Kromě provozu chráněných dílen poskytuje Osobní asistenci pro klienty se zdravotním postižením, Pečovatelskou službu pro seniory, Domácí zdravotní péči, která pacientům s vážným onemocněním nahrazuje zařízení následné péče. Jako jediná organizace v Praze nabízí PROSAZ Noční pohotovostní službu s nepřetržitým působením a v neposlední řadě provozuje bezbariérové rekreační středisko Líchovy ve Středočeském kraji. Za posledních dvacet let bylo v rámci jednotlivých oddělení odslouženo přes 300 000 hodin. PROSAZ také pořádal mnoho akcí, jako jsou zájezdy do zahraničí pro zdravotně postižené, sjíždění řek na raftech, nebo výroční plesy. Rozvoj spolupráce s dětskými domovy je tak symbolem startu do dalších třiceti let organizace.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz