Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Společnost Air Products podporuje start Vodíkové strategie České republiky

19.7.2021
Praha [Air Products]
Autor: Vratislav Kopačka, tel: 775991656

Air Products se na této akci připojila ke klíčovým mezinárodním i domácím a vládním institucím, včetně Evropské komise, Hydrogen Europe Assembly, Ministerstva průmyslu
a obchodu ČR, jakož i korporacím, mezinárodním organizacím, výzkumným ústavům, pilotním projektům měst a investorům, aby si vyměnili poznatky a diskutovali o způsobech a příležitostech, jak může Česká republika dosáhnout svých environmentálních cílů.

Společnost Air Products se zavázala k dlouhodobé spolupráci s místními partnery
a podporuje tak vizi české vlády o čistém, nízkouhlíkovém, bezpečném a efektivním moderním energetickém systému. Zejména se zaměřením na dodávky obnovitelného vodíku a rozvoj nízkouhlíkových dodavatelských řetězců a sítě čerpacích stanic, které dodávají obnovitelný vodík pro mobilitu.

"Je nám ctí, že se můžeme účastnit této akce, která je pro Českou republiku velkým milníkem na její cestě k čistší energetické budoucnosti," komentoval představení vodíkové strategie Vlastimil Pavlíček, generální ředitel společnosti
Air Products Česká republika. "Vodík jako pilíř čisté energie bude hrát klíčovou roli v tom, aby vláda mohla realizovat další vývoj výroby a spotřeby energie pro lepší životní prostředí,” doplnil Vlastimil Pavlíček.

Strategie společnosti Air Products být lídrem v oblasti vodíku pro mobilitu a poskytovat svým zákazníkům nejbezpečnější a nejspolehlivější čistou energii ukazuje jasný soulad s cíli české vlády. Společnost disponuje finanční kapacitou, technologickým know-how, inovativní vodíkovou technologií a talentem, které jí umožňují úspěšně podporovat země, jež se zavázaly rozvíjet společnost s nulovými emisemi a přinášet svým regionům přímou hodnotu ekologické udržitelnosti.

Air Products má více než 60 let zkušeností s vodíkovými technologiemi a vlastní rozsáhlé patentové portfolio v oblasti vodíkových technologií. Společnost se podílela na více než 250 projektech čerpání vodíku ve 20 zemích a její čerpací technologie provedou více než
1 500 000 natankování vodíku ročně.


"Pokud chceme dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050, musíme do transformace hospodářství nutně zahrnout využití nízkouhlíkového vodíku hlavně pro mobilitu a průmyslové procesy, které nelze elektrifikovat. Vývoj a výroba vodíkových technologií a potřebné infrastruktury podpoří ekonomický růst a posunou nás k inovativní ekonomice s vysokou přidanou hodnotou," uvedl Petr Mervart, zmocněnec ministra průmyslu a obchodu pro vodíkové technologie, některé důvody, proč ministerstvo věnuje vodíkové strategii mimořádnou pozornost.


*Lídr v oblasti vodíku pro mobilitu
Inovace pro budoucnost
Společnost Air Products má více než 60 let zkušeností s vodíkem a stojí v čele vývoje vodíkových energetických technologií. Zaujala vedoucí postavení ve vývoji vodíkových technologií pro mobilitu, které poskytují spolehlivou energii a zanechávají čistou vodu jako jediný vedlejší produkt výroby elektřiny. Jako lídr v oblasti vodíkové mobility a technologie vodíkového tankování poskytuje řešení čisté energie s nulovými emisemi pro vlaky, nákladní automobily, lodě, vysokozdvižné vozíky a osobní automobily.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz