Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V březnu začíná Netopýří rok plný dobrodružství – přidejte se!

22. 3. 2021 - PRAHA [Econnect / Česká společnost pro ochranu netopýrů]

Od března se lidé mohou zapojit do projektu, který připravila Česká společnost pro ochranu netopýrů. Díky němu se nejen podrobněji seznámí s životním cyklem našich netopýrů, ale získají také řadu námětů na zajímavé aktivity v přírodě. Navíc se mohou zúčastnit celoroční soutěže. V závěru loňského roku vydala Česká společnost pro ochranu netopýrů novou publikaci nazvanou „Netopýří rok plný zážitků“. O čem je? „Naším cílem bylo přiblížit lidem zajímavou formou unikátní životní cyklus našich netopýrů a zároveň motivovat zejména děti k vycházkám do přírody. Netopýří rok je tedy tak trochu univerzální kalendář, který obsahuje deníkové záznamy jedné netopýří samičky, a tak trochu zápisník s řadou námětů na pozorování a pokusy v přírodě na každý měsíc roku,“ říká Eva Cepáková, jedna z autorek publikace. „Bohužel, v důsledku stávajících epidemiologických opatření zatím není možné rozdávat tento materiál osobně v tištěné podobě během veřejných akcí ani programů pro školy, jak bylo původně v plánu. Proto jsme připravili jeho internetovou verzi, která je od března volně přístupná všem zájemcům na našem popularizačním webu napude.sousednetopyr.cz. A k tomu bude pro zpestření zároveň probíhat celoroční soutěž,“ doplnila Cepáková.
Pokud se chcete soutěže zúčastnit, sledujte facebookový profil „Náš soused netopýr“. Zde najdete v průběhu celého roku soutěžní zadání a výzvu ke sdílení svých zážitků, pozorování a pokusů. Ze zaslaných příspěvků vylosují organizátoři za každý měsíc výherce, který získá malou netopýří odměnu. „Akci Netopýří rok plný dobrodružství zahajujeme nikoliv náhodou právě nyní, v březnu. V tomto měsíci se totiž naši netopýři postupně probouzejí po dlouhém zimním spánku, vyletují ze svých zimovišť, snaží se ulovit něco k snědku, stěhují se postupně do svých letních úkrytů a připravují se na porody a odchov mláďat. Zkrátka - začíná právě jejich aktivní sezóna,“ vysvětlila další z autorek, Petra Schnitzerová. Stejně tak se probouzí i příroda všude kolem, a proto je nejvyšší čas vyrazit ven - pozorovat, poznávat, fotografovat, zakreslovat, zapisovat, vyrábět. A zážitky z těchto malých dobrodružství, která můžeme zažít kdekoliv v našem nejbližším okolí - na zahradě, v lese za domem, ale třeba i na panelovém sídlišti – sdílet s ostatními. Ač se to na první pohled nezdá, i takto můžeme přispět k ochraně přírody kolem nás. A to je nakonec i jedním z hlavních cílů celé této akce.
Aktivity v rámci „Netopýřího roku“ probíhají díky projektu „Skrytý život v památkách – výpravy za tajemstvím létajících savců“, který finančně podpořily SFŽP ČR a MŽP.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz