Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Policisté na lyžích v Krkonoších. Působit budou se strážci přírody z KRNAPu a Horskou službou

16.1.2021
PEC POD SNĚŽKOU [Policie ČR]

Pomáhat předcházet porušování právních předpisů a pravidel v Krkonošském národním parku si berou za cíl nově policejní hlídky na lyžích, které budou působit ruku v ruce se strážci ochrany přírody národního parku a ve spolupráci a za podpory Horské služby ČR, o. p. s. V těžce přístupném terénu se budou policisté ve „smíšených hlídkách“ se strážci Správy KRNAP pohybovat na speciálním skialpinistickém vybavení.

"Společné hlídky Stráže přírody KRNAP a Policie ČR na lyžích představují další rozměr spolupráce v oblasti ochrany jedinečné přírody našeho nejstaršího národního parku. Aktivity kolegů z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Územního odboru Trutnov i jednotlivých krkonošských obvodních oddělení si velmi vážíme, konečně stejně jako naší dosavadní společné práce. Naši strážci budou společně s kolegy z Policie České republiky řešit především přestupky týkající se porušování pohybu v klidových územích národního parku a přestupky proti Návštěvnímu řádu chráněného území," uvedl ředitel Správy Krkonošského národního parku PhDr. Robin Böhnisch.

"Přítomnost policistů v obtížně dostupném terénu by měla v rovině prevence odradit případné přestupce od vstupu do zakázaných oblastí či mimo turisticky vyznačené cesty a od porušování právních předpisů, které v tomto specifickém území platí s cílem ochránit přírodu, ale také životy a zdraví osob, jimž může hrozit nebezpečí," upřesňuje úkol policistů v rámci tohoto počinu plk. Mgr. Pavel Škandera, ředitel územního odboru Trutnov.

„Jako odborníci na pohyb v zasněženém terénu jsme příslušníkům Policie ČR poskytli základní výcvik pohybu v terénu na skialpech. Měli by zvládnout náročné lokality, které jsou bohužel velmi oblíbené u skialpinistů, a to i přes nebezpečí, které hrozí jim, a při stržení laviny vlivem jízdy na lavinovém svahu i ostatním,“ uvedl k projektu Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše. V uplynulých dnech podepsalo s Horskou službou ČR, o.p.s. vedení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje realizační dohodu o spolupráci, která se vztahuje pro oblast Orlických hor i pro Krkonoše.

​„Policisty jsme pro výkon služby na lyžích vybavili, a to jak technickým vybavením, tak i s tím spojenou výstrojí. Policisté mají specifické dovednosti a jsou také odborně od Horské služby proškolení pro výkon služby na lyžích. Krkonošský národní park používá zvláštní ochrany a policisté budou s pracovníky KRNAP a Horské služby koordinovat činnost hlídek působících v terénu. Cílem je ochránit jednak životy a zdraví lidí v nebezpečných lokalitách, ale také společně s pracovníky Správy KRNAP odpovídajícím způsobem zasáhnout v případě porušování pravidel při ochraně přírody,“ upřesňuje brig. gen. Ing. Petr Petřík, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Na lyžích je možné v Krkonošském národním parku na území Královéhradeckého kraje potkat naráz až osm policistů, nicméně tento specifický výkon služby bude organizován s ohledem na možnosti a zejména aktuální situaci.

Policisté se po stránce výkonu služby každoročně důkladně na zimní sezonu připravují a upravují či cílí své každodenní úkoly tak, aby byli schopni zajistit veřejný pořádek, bezpečnost občanů či bezpečnost a plynulost silničního provozu. V případě potřeby regulují policejní hlídky v horských střediscích na dopravu tak, aby projela vozidla údržby, záchranáři i hasiči apod. V horských střediscích plní policisté i další činnosti, jako například pátrání po osobách v terénu, vyjíždí k osobám, které mají zdravotní komplikace či jsou obecně v nesnázích a potřebují pomoc.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz