Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nová aplikace poradí, kam s použitými kávovými kapslemi

22.10.2020
Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Autor: Radek Janoušek, tel: 777 176 675

Odevzdat použité hliníkové kapsle od kávy tak, aby z nich vzniklo něco nového, např. jízdní kolo či designový nožík? Ano, i to umožňuje nově odpadová aplikace „Kam s ním“. V mapě na www.KAMsNIM.cz totiž naleznete mimo jiné i místa obchodů, kam můžete přinést své použité hliníkové kapsle Nespresso k recyklaci.Odevzdat použité hliníkové kapsle od kávy tak, aby z nich vzniklo něco nového, např. jízdní kolo či designový nožík? Ano, i to umožňuje nově odpadová aplikace „Kam s ním“. V mapě na www.KAMsNIM.cz totiž naleznete mimo jiné i místa obchodů, kam můžete přinést své použité hliníkové kapsle Nespresso k recyklaci.

Jak to funguje?
Tahle recyklace vám moc času ani sil nezabere. Stačí jen vrátit použité kapsle do jednoho z 10 obchodů Nespresso, zapojených do recyklačního programu, které najdete prozatím v pěti městech. Že to Vaše chybí? Nevadí, použité kapsle lze zaslat i poštou v originálním recyklačním pytli Nespresso při objednávce z internetového obchodu…

Hmatatelným důkazem, že vracení kapslí a jejich recyklace dává smysl, je druhá limitovaná edice kapesního nožíku Rybička. Ikonický hliníkový nůž vyrobený z recyklovaných kapslí Nespresso opět zhotovila firma MIKOV na základě inovovaného moderního designu z díly Olgoj Chorchoj.  Kromě ekologické stránky má však recyklační program i rozměr charitativní. Nespresso prodejem limitované edice kapesního nože Rybička podporuje Nadaci Terezy Maxové dětem. Výtěžek z prodeje ve výši 500 000 Kč poputuje na pomoc ženám s dětmi v azylových domech v rámci projektu Made by, aby mohly začít nový život.

Jak dále pomáhá odpadová aplikace „Kam s ním“?
Nejen kávových kapslí zbavuje se člověk… „Český „Google na odpadky“ poradí, kde můžete legálně a v drtivé většině i bezplatně odevzdat jak vytříděný odpad z domácnosti, tak například prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elekto, baterie, světelné zdroje, velkoobjemový odpad, nebo třeba i odpady nebezpečné. A nejen to. Obsahuje i provozní doby sběrných středisek či míst zpětného odběru, včetně možnosti navigace na tato místa, kterých je v současné době v odpadové mapě přes 55 000“, říká autor projektu Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

„Do budoucna pak chceme aplikaci rozvíjet ve smyslu cirkulární ekonomiky. Ukazovat dobré příklady a navigovat uživatele, aby využívali alternativních možností jak se zbavovat nepotřebných věcí. V mapě na www.KAMsNIM.cz budou postupně přibývat další místa zpětného odběru, potravinové banky, reuse centra, opravárny, charitativní sběrny a další místa, která pomáhají najít využití, či alespoň recyklační koncovku pro věci, které by se jinak zbytečně staly odpadem“, dodává Kubásek.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz