Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Respect Festival objevuje ženské talenty

1. 9. 2020 - PRAHA [Econnect / Respect festival]

Respect Festival se letos uskuteční první víkend v září: 5. – 6. 9. 2020 na Rohanském ostrově v Praze. Respect Festival 2020 nabídne plnohodnotný program, zahrnující hudbu Evropy, Afriky i Asie s akcentem na ženské talenty.

Na festivalu vystoupí Sona Jobarteh, první ženská virtuózka na africký tradiční nástroj kora. Afghánská zpěvačka v londýnském exilu Elaha Soroor se skupinou Kefaya přivezou svou vizi reggae v perštině, indického jazzu, ale i post-punku nebo popu ze severní Afriky. Italsko-francouzská skupina Lalala Napoli představí romskou hudbu ve zcela novém pojetí s dramaticky vystavěnými aranžmá překypujícími jemnými ornamenty. Ivo Papasov & His Wedding Band, kterému se přezdívá Miles Davis balkánského klarinetu, se svým Wedding Bandem nabídne temperamentní, na brilantních sólových improvizacích založenou hudbu. Krar Collective publiku předvedou jakým způsobem dokážou etiopské kořeny prorůstat americkým jazzem a soulem až do londýnského undergroundu. Polské akordeonové Motion Trio doveze svůj "akordeonový crossover" s prvky jazzu, world music, rocku, ale i klasické hudby. Zároveň se nám podařilo na poslední chvíli zajistit vystoupení Petra Nikla a přátel (sestava bude zveřejněna později). Nově také vystoupí jedna z nejautentičtějších a nejspontánnějších romských kapel vůbec, maďarští Parno Graszt, kteří jsou označovaní za zosobnění kořenů romské hudby.

Sobota 5. 9.
PETR NIKL & PŘÁTELÉ
ČESKÁ REPUBLIKA
KRAR COLLECTIVE
ETIOPIE, UK
LALALA NAPOLI
FRANCIE, ITÁLIE
IVO PAPASOV & HIS WEDDING BAND
BULHARSKO

Neděle 6. 9.
MOTION TRIO
POLSKO
KEFAYA & ELAHA SOROOR
UK, AFGHÁNISTÁN
SONA JOBARTEH
UK, GAMBIE
PARNO GRASZT
MAĎARSKO

RESPECT FESTIVAL 2020 bude patřit již tradičně toleranci, kulturní rozmanitosti a hlavně hudbě. Takové, která umí nejen potěšit posluchače, ale také objevovat a propojovat různé světy. Promyšlená a kvalitní dramaturgie s jasným názorem nabídne originální a silné zážitky, které u nás těžko jinde najdete.

DĚTSKÝ PROGRAM
Rodinný ráz festivalu zdůrazní bohatý dětský program, letos bude přítomen brazilský výtvarník a loutkař Gilberto Conti připravený s vašimi dětmi vyrábět z papírových kartónů obří masky, na workshop navážou i průběžná divadelní představení. Těšit se můžete také na kolotoč řezbáře Matěje a bublináře Václava Strassera a spoustu další zábavy. Pokud si budete chtít v klidu užít hudbu, vaše děti pohlídají zkušené Hospodyňky v dětském koutku.

OBČERSTVENÍ
Stejně rozmanitá jako hudební program je i nabídka občerstvení. Ochutnejte pestrou paletu chutí z celého světa.

Podrobné informace o všech umělcích najdete na rachot.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz