Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Do Jilemnice zavítá více než desítka dobrovolníků z různých koutů ČR

3.8.2020
Jilemnice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Jakub Ježek, zástupce místního partnera MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici, tel: +420 604 968 201

Podkrkonošské město Jilemnice bude ve dnech 03. – 12. 08. poprvé hostit skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přispějí ke zkrášlení města a jeho okolí. Na projekt pořádaný organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit a místní iniciativou MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici přijedou dobrovolníci z různých koutů celé České republiky.

Ve spolupráci s Krkonošským národním parkem se budou účastníci projektu podílet například na boji proti kůrovci, čištění průtoků na odvod vody a jiných činnostech, se kterými bude správa KRNAP aktuálně potřebovat pomoci. Dobrovolníci také pomohou s úpravou jilemnického poutního místa v okolí kaple svatého Isidora. Na dobrovolníky čeká kromě fyzické práce v KRNAP mnoho zábavných večerů a volnočasových aktivit, díky nimž poznají blíže nejen okolí Jilemnice, ale také sebe navzájem.

Všichni účastníci projektu se poprvé společně setkají až v den příjezdu. Možnost potkat se s dobrovolníky budou mít také obyvatelé Jilemnice, a to například při veřejném promítání dokumentu Bohové z Molenbeeku. Projekce se uskuteční ve středu 05. 08. od 20.30 u skautské klubovny JILM.

Pro Jilemnici je letošní krátkodobý dobrovolnický projekt neboli workcamp premiérou. Členové iniciativy MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici se rozhodli pro své okolí něco udělat a přišli s nápadem uspořádat workcamp ve svém městě. Pro realizaci projektu využili spolupráce s místním skautem a neziskovou organizací INEX-SDA. Ta má na svém kontě nespočet podobných projektů.

Partnerská organizace MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici je skupina nadšených lidí, kteří každoročně v Jilemnici organizují lidskoprávní tematický festival. Výtěžek z festivalu je vždy věnován na dobročinné účely. MNOHO SVĚTŮ pořádá také dobročinné sbírky, výstavy a mnoho různých přednášek. V nedávné době například přednášku o suchu ve spolupráci s prof. Josefem Šedlbauerem. Letošní filmový festival se bude konat na podzim a to ve dnech 21. – 24. 10.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Autorka: Barbora Lipská

Ilustrační fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1dyMQmeVl8Cvn2GroUA6je-VN4UyWT5Ks?usp=sharingDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz