Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahodit modernizaci ekonomiky kvůli koronaviru by byla největší ztráta

17. 3. 2020 - PRAHA [Hnutí DUHA / Ecconect]

Komentář Anny Kárníkové, ředitelky Hnutí DUHA, reagující na včerejší prohlášení premiéra Andreje Babiše a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Oba uvedli, že by EU měla v současné situaci zapomenout na Evropskou Zelenou dohodu (European Green Deal) a že by peníze z evropských fondů, určené pro rozvoj moderní "zelené" ekonomiky a dosažení klimatické neutrality do roku 2050, měly připadnout podnikatelům jako kompenzace za ztráty, způsobené epidemií koronaviru.

"Takový návrh musíme rozhodně odmítnout. Vlády vždy musí řešit více než jen jeden úkol, a v dobách krizí neztrácet ze zřetele úkoly dlouhodobé. Takže se teď pojďme soustředit na koronavirus namísto zpochybňování dlouhodobých plánů na sociálně citlivou ochranu klimatu a modernizaci evropské ekonomiky. To bude totiž hned další úkol, na který by vláda měla naskočit s minimálně stejnou intenzitou činnosti i komunikace. Až zvládneme aktuální pandemii - a my ji zvládneme, pokud budeme spolupracovat - tak bude potřeba nastartovat hospodářství a tvořit nová pracovní místa. A to půjde nejlépe tak, že podpoříme inovace a budeme usilovat o to, aby z prosperity měli užitek všichni a byla opravdu udržitelná. A přesně to je evropský Green Deal. Navíc Evropská komise nám nabízí 25 miliard korun na okamžitou pomoc lidem a ekonomice, která vůbec není vázána na snižování emisí, takže by bylo rozumné zaměřit se na její co nejefektivnější využití."


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz