Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Soutěž ve sběru elektrozařízení ovládly obce Dobšice, Modřice a Žabovřesky

9.12.2019
Brno [Asekol]
Autor: Ivana Borovková, tel: 241004500

Kdo v Jihomoravském kraji třídí nejlépe? Na konci listopadu proběhlo v Brně slavnostní vyhlášení dalšího ročníku sběrové soutěže obcí a měst Jihomoravského kraje s názvem ,,My třídíme nejlépe“.

V rámci cen udělovaných kolektivním systémem Asekol získala obec Dobšice ocenění v kategorii do 3 000 obyvatel, kde v uplynulém roce každý obyvatel průměrně odevzdal takřka 5 kg vysloužilého elektra. V další kategorii obcí nad 3 000 obyvatel zvítězily Modřice. Vedle klasických kategorií bylo vyhlašováno i zvláštní ocenění v kategorii Zpětný odběr elektrozařízení a baterií. Výhru si pro skvělé výsledky v oblasti třídění elektra odnesla městská část Brno Žabovřesky.

„V létě 2017 jsme v naší městské části umístili 10 kusů červených kontejnerů na sběr vyřazeného elektrozařízení a baterií společnosti Asekol, jako další rozšíření možností pro naše občany, jak lépe třídit odpad. Bylo velmi příjemným překvapením, jak jsou tyto kontejnery využívány. Za necelý letošní rok se z těchto kontejnerů sebralo 11 256 kg vyřazeného elektromateriálu a baterií. Jak je vidět, byl to krok správným směrem“ hodnotí místostarosta městské části Filip Leder.

„Sesbírat více než jednu tunu drobného elektrozařízení z jednoho kontejneru, je úžasný výsledek. Je vidět, že občané Žabovřesk vzali kontejnery za své a využívají je v maximální možné míře. Poděkování patří nejen odpovědně třídícím občanům, ale i vedení městské části za aktivní a pozitivní přístup, který bohužel, ani v dnešní době není běžný“ dodává regionální manažer Asekolu Dan Hladilín.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz