Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Den čisté mobility na českobudějovické náplavce a zájezd na Den mobility ve Welsu

15.9.2019
České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325

Ačkoliv ve čtvrtek 19. září českobudějovickou náplavku u Dlouhého mostu zaplní jedno- i dvoustopá vozidla, není důvod k obavám z hluku a emisí. Půjde totiž o ekologické dopravní prostředky, které zde v rámci Dne čisté mobility bude možné si od 9 do 18 hodin prohlédnout a vyzkoušet.

Ačkoliv ve čtvrtek 19. září českobudějovickou náplavku u Dlouhého mostu zaplní jedno- i dvoustopá vozidla, není důvod k obavám z hluku a emisí. Půjde totiž o ekologické dopravní prostředky, které zde v rámci Dne čisté mobility bude možné si od 9 do 18 hodin prohlédnout a vyzkoušet.
Den čisté mobility pořádá spolek Energy Centre České Budějovice pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody a člena Rady Jihočeského kraje Bc. Jiřího Švece a za finanční podpory statutárního města České Budějovice a Fondu malých projektů.
Své znalosti a schopnosti si 19. září na náplavce budou moci prověřit malí i velcí. Trenažéry a aktivity zaměřené na bezpečnost silničního provozu nabídne BESIP a městská policie, nácvik první pomoci provede Český červený kříž a Vodní záchranná služba, vozový park zapůjčí společnost E.ON a drobné odměny pro děti poskytne Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.
Dopolední program bude určen zejména školním kolektivům, pro které si celá řada partnerů akce připraví zábavné kvízy, hry a pohybové aktivity. Zda správně recyklují, se žáci dozvědí na stanovišti Elektrowinu, rozhled si rozšíří u stánku Evropského regionu Dunaj – Vltava a Europe Direct.
Odpoledním hostem akce bude youtuber Martin Carev, v 15 hodin proběhne v Café Deník beseda na téma cyklistika, v 16 hodin se zájemci mohou zúčastnit nenáročné cyklojízdy a v 17 hodin bleskové soutěže o let balónem. Po celý den budou k dispozici zkušení optometristé.
Den čisté mobility je jedním z výstupů přeshraničního projektu Udržitelná mobilita pro všechny – v Jihočeském kraji a v Horním Rakousku, KPF – 01 – 178, financovaného Fondem malých projektů. Ale ne jediným. Na náplavce proběhne společný workshop pro žáky hornorakouské základní školy z Helfenbergu a ZŠ Boršov, návštěvníkům se zde v odpoledních hodinách představí kuriózní jízdní kola hornorakouského Radl-Salonu, chybět nebudou ani zástupci partnera projektu, kterým je Klimabündnis OÖ, a v sobotu 21. září bude pro zájemce vypraven bezplatně autobus z Českých Budějovic na Mobilitätstag (Den mobility) ve Welsu.
Obě akce jsou bezplatné, více informací naleznete na www.eccb.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz