Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci budou renovovat prostor pražské Alty

24.7.2018
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Tereza Likarová, vedoucí workcampu

Mexiko, Španělsko, Rusko, Taiwan, Turecko, Německo – ze všech koutů světa se ve dnech 30. 7. - 11. 8. sjedou dobrovolníci, aby se v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, podíleli na renovaci prostor pro pražskou uměleckou skupinu Alta.

Alta je multikulturní centrum a tvůrčí hub se zaměřením na současný moderní tanec. Ve 4 industriálních halách v Holešovicích se nachází divadlo, zkušebny pro umělecký výstup, tvořivé workshopy či ateliéry. A právě zde se bude pracovat. Alespoň jeden týden, druhou část workcampu budou dobrovolníci pomáhat v dalších prostorách patřících Altě v malé vísce ležící poblíž řeky Sázavy, v Budčicích.

Letní workcampy se v posledních letech stávají stále populárnější. Představující atraktivní možnost aktivní dovolené, jejíž náplní je obecně prospěšná práce společně s mezinárodním týmem lidí různého věku, národnosti, rasy či náboženského vyznání. Kromě práce, která je bez nároku na finanční odměnu, mají dobrovolníci též příležitost seznámit se s místní komunitou a poznávat Českou republiku z jiného úhlu než běžný turista. Práce v mezinárodním kolektivu navíc pomáhá překonávat bariéry, navazovat nová přátelství a bojovat proti rasismu a xenofobii.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Kontaktní osoby a více informací
Pokud byste se rádi s dobrovolníky setkali, není nic jednoduššího než kontaktovat vedoucí celého campu z INEX-SDA, kteří budou dobrovolníky na projektu provázet a určitě se vám budou ochotně věnovat (tereza.likarova@seznam.cz, adelahorakova@gmail.com).

Více informací o workcampech a dobrovolnictví naleznete na stránkách www.inexsda.cz, více o uměleckém studiu Alta pak na webu-www.studioalta.cz.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1PzUsKd_60xfhmmqSaFcvZm3Pd6iB-2kO?usp=sharing

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz