Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

INEX-SDA pořádá událost s tématem lokálního dobrovolnictví

16.10.2017
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kristýna Hradílková, tel: 222 362 715

Multifunkční kulturní centrum Studio Alta ožije ve čtvrtek 19. října večerní akcí, kterou pořádá organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Pravidelně pořádaná akce INEXpub bude nést tentokrát téma ‘’Bring it back home - proč po návratu z ciziny pokračovat v dobrovolnictví doma’’.

Během večera otevřeme diskuzi, kde bude hlavní host Lucie Horáková probírat, proč je důležité využít poznatky a dovednosti, kterým se dobrovolníci přiučili během dobrovolnictví v zahraničí, následně zpět doma v místních projektech. Během akce bude též probíhat veletrh dobrovolnických iniciativ při Dobrovolnickém klubu INEX-SDA, kde se všichni zájemci budou moci inspirovat a seznámit s dobrovolníky aktivními jak na lokální úrovni, tak i na té mezinárodní. Celý večer bude probíhat v neformálním a přátelském duchu. Mimo jiné proběhne síťovací hra a prostor bude též k neformálním rozhovorům.

Cílem události je ukázat lidem zajímajícím se o dobrovolnictví a dobrovolníkům, kteří se aktivně zapojili do dobrovolnických aktivit pouze v zahraničí, lokální možnosti dobrovolničení. Akce poukáže na možnosti zapojení se do projektů ‘’doma’' a pokusí se o motivační apel k dlouhodobější dobrovolnické činnosti. Vizí organizace INEX-SDA je, že by dobrovolnictví mohlo pomáhat při výměně zkušeností ze zahraničí do Česka a naopak při výjezdu dobrovolníků do zahraničí by mohly být aplikovány nabité zkušenosti z domova v zahraničí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují například ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz