Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa opět po roce míří do Kyšic u Plzně

15.8.2017
Kyšice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Martina Cibochová, tel: 777975535

V Kyšicích na Plzeňsku zavládne v termínu od 20. srpna do 3. září mezinárodní atmosféra. Dobrovolníci různých národností se v rámci projektu, který společně připravují Martina Beranová a organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA), přijedou postarat o obecní zeleň a také uspořádají dětský den na rozloučenou s prázdninami, při kterém budou mít místní děti možnost zahrát si hry a vyzkoušet aktivity, které se hrají jinde ve světě a tím poznávat odlišnosti jiných kultur.

V Kyšicích na Plzeňsku zavládne v termínu od 20. srpna do 3. září mezinárodní atmosféra. Dobrovolníci různých národností se v rámci projektu, který společně připravují Martina Beranová a organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA), přijedou postarat o obecní zeleň a také uspořádají dětský den na rozloučenou s prázdninami, při kterém budou mít místní děti možnost zahrát si hry a vyzkoušet aktivity, které se hrají jinde ve světě a tím poznávat odlišnosti jiných kultur. 11 dobrovolníků z Japonska, Taiwanu, Mexika, Ruska, Turecka, Maďarska, Německa a Švýcarska vezmou na konci srpna do ruky kosy, srpy, křovinořezy a podpoří svou pomocí kyšickou komunitu při úpravách místních travnatých povrchů a keřů. Ve druhém týdnu dobrovolníci odloží nářadí a pustí se do příprav dětského dne. Dětský den plný her bude symbolizovat rozloučení s prázdninami. Dobrovolníci se budou snažit pro místní děti vymyslet co nejzajímavější program, který obohatí hrami typickými pro danou zemi. Kyšická louka se tímto stane na jeden den jakýmsi zábavním etnoparkem, kde se děti kromě zábavy seznámí se zvyky v cizích zemích.

Obyvatelé Kyšic jsou na podobné dobrovolnické projekty zvyklí. Místní partnerka Martina Beranová totiž mezinárodní workcampy pořádá ve spolupráci s INEX-SDA každý rok. Doposud se v Kyšicích uskutečnilo dohromady pět workcampů, z toho dokonce dva workcampy pouze pro náctileté.

Nezisková organizace INEX-SDA, která tento projekt zaštiťuje, působí v oblasti dobrovolnictví již od roku 1991. Jejím cílem je prostřednictvím dobrovolnických projektů a vzdělávacích programů podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu nejen v Čechách, ale i na celém světě.

Autorka: Martina Cibochová

Ilustrační fotografie z minulých ročníků:
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWZXVMNXRMMzI1cUk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWeDRvQlFoMV9UXzA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWZEJ4Z0xjTjg4dk0/view?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz