Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Náctiletí dobrovolníci z České republiky a dalších evropských států přijedou kosit bělokarpatské louky

24.7.2017
Žítková [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Markéta Kalivodová, tel: 776540360, 29.7-6. 8. k dosažení na: 721 348 153

Do přírodní rezervace Hutě v blízkosti obce Žítková přijede ve dnech 29. 7. – 6. 8. 2017 skupina dobrovolníků ve věku 15 – 20 let, aby se zapojili do tradičního kosení trávy, sušení sena a úklidu luk. Akce je společným projektem organizací INEX – Sdružení dobrovolnických aktivit (INEX-SDA) a Základního článku Hnutí Brontosaurus Mařatice.

Do přírodní rezervace Hutě v blízkosti obce Žítková přijede ve dnech 29. 7. – 6. 8. 2017 skupina dobrovolníků ve věku 15 – 20 let, aby se zapojili do tradičního kosení trávy, sušení sena a úklidu luk. Akce je společným projektem organizací INEX – Sdružení dobrovolnických aktivit (INEX-SDA) a Základního článku Hnutí Brontosaurus Mařatice.

18 dobrovolníků z České republiky, Německa, Francie, Itálie, Belgie a Ruska přijede na jeden týden do Bílých Karpat. Hlavním cílem jejich cesty je dobrovolnický projekt (workcamp) „Biodiversity in Zitkova - teen“, který je zaměřen na ochranu a zachování biologické diverzity v oblasti přírodní rezervace Hutě. Dobrovolníky čeká denně průměrně 6 hodin práce jako ruční kosení, obracení, hrabání a odvoz sena, vyřezávání křovin, pomoc v kuchyni a činnosti při zajištění provozu táborové základny. Volnočasové aktivity budou pojímány relaxačně i naučně - hry v přírodě, besedy o přírodě a krajině Bílých Karpat, hry pro radost i poznání. Tento druhu projektu je mezi náctiletými v posledních několika letech značně populární. Čím dál větší počet mladých lidí cítí nejen touhu poznávat a bavit se, ale také potřebu dělat něco prospěšného pro životní prostředí i pro společnost. V neposlední řadě se také chtějí zdokonalit v angličtině, která bývá na workcampech hlavním komunikačním jazykem.

Základní článek Hnutí Brontosaurus Mařatice je nevládní nezisková organizace zaměřující se především na projekt záchrany původních bělokarpatských luk v přírodní rezervaci Hutě, který byl vypracován Správou chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Práce je prováděna dobrovolníky zejména během letních táborů a víkendových brigád a je určena všem, kterým není lhostejný stav naší přírody a ochrana vzácných rostlinných i živočišných druhů. Kromě pracovní náplně program zahrnuje i vzdělávání v oblasti botaniky a zoologie, sportovní i kulturní aktivity a také odpočinek od výdobytků moderní civilizace.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz