Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

8.11.2016
PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Autor: Marina Krahulcová, tel: 723 784 443

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma.

Jaký středověk opravdu byl? Co lidé jedli a pili? Jak se oblékali? Jaké prožívali radosti a strasti? Co způsobila morová epidemie a jaký vlastně byl dětský svět? To i mnoho dalších věcí se návštěvníci Knihovny snů dozví od pěti zástupkyň něžného pohlaví: Kateřiny Schwabikové v její přednášce „Jídelníček našich předků“, Blanky Zilynské v přednášce „Dětský svět ve středověké Praze očima týnského faráře a kazatele Jana Rokycany“, Markéty Kotoučové v přednášce „Móda v období vrcholného a pozdního středověku“, Zuzany Žďárské v přednášce „Morová rána – vstup smrti do umění“ a Dany Dvořáčkové v přednášce „Jak se vlastně žilo ve středověku?“.

Kromě teoretického poznání čeká na návštěvníky rovněž „středověká praxe“, neboť Knihovna snů nabídne během dne ochutnávku dobových jídel, otevře středověký kadeřnický salon a odhalí i mnohá další překvapení. Připraveny jsou také dvě výstavy – odborná „Rozmanitosti Čech, Moravy a Slezska podle Bohuslava Balbína“ a fotografická „Architektura doby Karla IV.“. Nejmladší návštěvníci akce se mohou po zhlédnutí divadelního představení „Robina Hoodová“ zúčastnit středověkého sedmiboje, po jehož absolvování budou pasováni do stavu šlechtického, a jejich rodičům, kteří budou chtít po skončení dětského programu navštívit některé přednášky, je až do 20 hodin k dispozici hlídací koutek, ve kterém bude o ratolesti postaráno. Večerní koncert skupiny Už jsme doma, který celou Knihovnu snů zakončí, pak všechny návštěvníky přenese zpět do současnosti.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz