Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rekonstrukcí sportovních areálů v Odoleně Vodě

1.8.2016
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Monika Urbášková

Odolena Voda (1. srpna 2016) – Do Odoleny Vody se ve dnech 6. - 20. srpna sjede 15 dobrovolníků z celého světa. V rámci dobrovolnického projektu se budou podílet na úpravě obecních prostor. Společnými silami mimo jiné pročistí les, vytvoří v něm odpočinkovou zónu s lavičkami a interaktivními prvky pro děti. Zároveň budou poznávat Česko.

Patnáct dobrovolníků přijede ze zemí jako Jižní Korea, Ghana, Rusko, Španělsko, Itálie, Německo nebo Wales. V Odoleně Vodě stráví dva týdny. Takzvaný workcamp (mezinárodní dobrovolnický projekt) se zde koná již podruhé. Navazuje na úspěšný projekt z loňského roku, v jehož práci bude také pokračovat.

„V plánu je vyčistit les a vytvořit v něm odpočinkovou zónu s lavičkami a interaktivními prvky pro děti. Snahou je vylepšit a poukázat na vztah k životnímu prostředí. Ve volném čase budou dobrovolníci podnikat výlety do okolí a seznamovat se s místní kulturou a českou zemí. Celý projekt bude zakončen projekcí, která bude reflektovat provedenou práci a přínos dobrovolníků. Její součástí bude prezentace států a míst, ze kterých dobrovolníci pocházejí,“ přiblížila vedoucí workcampu Jitka Moravcová.

V rámci jejich pobytu proběhne stejně jako minulý rok i řada setkání s místními občany a dětmi, a to v rámci příměstského tábora, čtenářské akce Setkání jazyků v rodném domku Vítězslava Hálka či populární setkání u domácího grilu či v místní restauraci. „Dobrovolníky ubytujeme v místní základní škole, kde si budou ze surovin placených městem vařit ve výukové kuchyňce. Dále se jako sponzoři akce přihlásily dvě místní restaurace, které celý dobrovolnický tým několikrát pohostí,“ uvedl za město Odolena Voda Tomáš Lohniský. Krom toho dobrovolníci pomůžou i s rekonstrukcí dvou městských sportovních areálů, které letos dostalo město Odolena Voda do své správy.

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v Česku tak, aby pomáhali, kde je třeba a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.

Kontakt na místě:
Jitka Moravcová
Telefon: + 420 722 003 123
Email: jitka.moravcova.jm@gmail.com
Web: www.inexsda.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz