Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa v Brně zvelebí terapeutickou a komunitní zahradu

29.7.2016
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Monika Urbášková

Do Brna se 3. 8. 2016 poprvé sjedou dobrovolníci z Jižní Koreje, Ruska, Srbska, Itálie, Švýcarska, Turecka a Španělska, aby se zapojili do kultivace terapeutické a komunitní zahrady. Zahrada bude sloužit pro relaxaci a odpočinek jak tamějších klientů s duševním onemocněním, tak i široké veřejnosti. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, pořádá v Brně INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci se Sdružením Práh a organizací Tamjdem.

„Hlavní činností mezinárodní skupiny dobrovolníků bude stavba skleníků a pódia z palet. Kreativní aktivitou pak bude vytváření mozaiky na bednění kolem skleníku,“ uvedla Zdeňka Soukupová ze Sdružení Práh. Dobrovolníci se dále budou věnovat květinovým záhonům nebo sázení zeleniny a bylinek. V případě nepřízně počasí je v plánu pomoci klientům Sdružení Práh v pracovních dílnách během sociální terapie, například s výrobou různých dekoračních a keramických předmětů, květináčů nebo s proutěnými košíčky. „Ve středu 10. srpna se může terapeutické dílny zúčastnit i veřejnost,“ dodala Soukupová. Další náplní dobrovolnické práce bude úprava sklepních prostor, kde Sdružení Práh plánuje pěstování hlívy ústřičné.

Důležitou součástí tohoto workcampu je interakce různých kultur, sociálních vrstev a osob se zdravotním znevýhodněním. Dobrovolníci se potkají s klienty Sdružení Práh při různých příležitostech. „Hned tou první bude vzájemné seznámení dobrovolníků u táboráku spojeného s opékáním špekáčků a zpíváním při kytaře či akordeonu,“ uvedla vedoucí workcampu Lenka Mrákotová. Ve volném čase dobrovolníci poznají krásy Brna a během letních večerů mohou klientům povědět něco zajímavého o zemích, ze kterých přicestovali. „Celé tyto akce vedou ke společnému vzájemnému multikulturnímu obohacování. Večerní povídání bude volně přístupné i veřejnosti,“ dodala Mrákotová. V pátek 12. srpna se uskuteční společný táborák s koncertem Davida Kozáka a Beps´n´Johnnies. Akce je otevřená i veřejnosti.

Sdružení Práh poskytuje dospělým osobám s duševním onemocněním pomoc a podporu při jejich začleňování zpět do běžného života, přičemž pomáhá překonávat jejich problémy v základních životních oblastech, jako je například práce, bydlení, vzdělávání, péče o zdraví, mezilidské vztahy či smysluplné využití volného času. Partnerka projektu Zdeňka Soukupová se spolu s vedoucí projektu Lenkou Mrákotovou na mezinárodní dobrovolníky těší: „Setkávání s lidmi z různých koutů světa je vždy zajímavé a obohacující pro všechny strany. Vytváří se tak kontakty, které mohou přetrvat i několik let.“

Kontaktní osoba na místě:
Lenka Mrákotová, vedoucí workcampu
Telefon: +420 606 489 297
E-mail: leia@seznam.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz