Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa okusí život na farmě u Terezína

26.7.2016
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Monika Urbášková

Na Svobodném statku na soutoku na Litoměřicku se v první polovině srpna (31.7. – 13.8.) usídlí skupinka nadšených dobrovolníků, odhodlaných pomáhat místní zelinářské ekofarmě. Jedná se o projekt konající se každoročně již několik let, což dokazuje jeho oblíbenost u dobrovolníků a prospěšnost pro místní komunitu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Dobrovolníci ze všech koutů Evropy a dokonce i z Asie se rozhodli pomoci při každodenních povinnostech, které život na farmě přináší. Obětují tak sice dva týdny prázdnin, ale zároveň se budou věnovat něčemu užitečnému. Stanou se součástí komunity Camphillu, do níž Svobodný statek patří, a vyzkouší si pro mnohé nevšední život na farmě. Pro spoustu dobrovolníků se jedná o vůbec první pracovní zkušenost v zahraničí.

Na ekofarmě mají s mezinárodními dobrovolnickými projekty (tzv. workcampy) bohaté zkušenosti. „S INEX-SDA spolupracujeme 8. rokem. Ročně probíhalo mezi jedním až čtyřmi workcampy v sezóně, letos pořádáme už druhý,“ upřesňuje Kateřina Šimková, která před dvěma lety takovýto workcamp vedla a nyní na statku žije. Dobrovolnictví je nedílnou součástí provozu statku, pomáhat jezdí i jednotlivci či skupiny dětí z waldorfských škol či školek.

Svobodný statek je součástí Camphillu na soutoku, který spadá do mezinárodního společenství pomáhající lidem s mentálním postižením tím, že vytváří a poskytuje příležitost učit se, pracovat a společně žít v přátelském a respektujícím prostředí. Jedná se o jedinou komunitu svého druhu v České republice, jejíž nedílnou součástí je organické a biodynamické zemědělství. Za zmínku stojí také například projekt Svíčkárna, díky kterému si můžete koupit ručně dělané Camphillské svíce z včelího vosku vlastní produkce.

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat se sklizní dýní a bylinek, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v Česku tak, aby pomáhali, kde je potřeba a aby vyvíjenou činností prospěli nejen dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ říká o INEXu jeho ředitelka Martina Ekrtová.

Kontaktní osoba na místě:
Denisa Pozníčková, vedoucí workcampu
Telefon: +420 774 727 245
E-mail: denisapoznickova@seznam.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz