Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ministerstvo kultury uvolnilo 50,5 milionu na výstavbu muzejní expozice „Naši Němci“ v Ústí nad Labem

17. 5. 2016 - PRAHA [Econnect/Collegium Bohemicum]

Ministerstvo kultury oznámilo, že registrovalo investiční akci obecně prospěšné společnosti Collegium Bohemicum na výstavbu muzejní expozice „Naši Němci“ v Ústí nad Labem. Expozice existuje zatím ve formě 3D modelů, které jsou od začátku roku 2013 průběžně prezentovány odborné i široké, české i zahraniční veřejnosti. Až díky schválené investici ve výši 50,5 mil Kč ale Collegium Bohemicum může stálou expozici o rozloze více než 1,500 m2 postavit. V Ústí nad Labem tak vznikne rozsáhlé muzeum evropského významu a důležitý příspěvek ke zpracování evropské historie.

Jedná se o jednorázové a mimořádné navýšení rozpočtu MK. Tato částka nejde na úkor podpory jiných organizací nebo projektů financovaných MK.

„Jde o dlouho očekávané zhodnocení práce mezinárodního odborného týmu, který na přípravě expozice pracoval od roku 2008, a současně je naplněním zahraničně-politického závazku, za který se postavil i premiér Bohuslav Sobotka,“ říká ředitelka Collegia Bohemica Blanka Mouralová.

„Záměrem expozice je ukázat, že téma dějin německojazyčných obyvatel českých zemí nemusí vyvolávat kontroverze, naopak se stalo součástí pozitivní agendy a tématem spojujícím ČR a Německo, “ říká Ivo Losman z MZV, člen správní rady Collegia Bohemica. Jedním z dokladů je zájem prezidenta SRN Joachiama Gaucka, který se nechal ředitelkou Mouralovou o přípravě výstavy informovat během své poslední návštěvy v Praze.

„Projekt si vydobyl respekt mezi mezinárodními muzejními institucemi pro moderní a evropský přístup k otázce menšin,“ říká kurátor expozice Jan Šícha. Ukazuje Němce jako někoho, kdo významně spoluvytvářel kulturu českých zemí.

Collegium Bohemicum nyní vyhlásí půlroční výběrové řízení na zhotovitele, který expozici postaví podle již připraveného projektu ProjektilArchitekti s.r.o. Plánované otevření muzea v roce 2018 se může stát součástí oslav 100 let od vzniku Československa.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz