Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

112 nových proměn na Vyšehradě

9.5.2016
PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Autor: Ivana Holubcová, tel: 724 161 081

V sobotu, 21. května od 11 hodin se u Starého Purkrabství na Vyšehradě budou „dít věci.“ Proběhne velkolepé zahájení již 8. ročníku národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. Návštěvníkům se poprvé představí 112 nových proměn dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti.

Slavnost začne přesně v 11 hodin za zvuku vyšehradských zvonů. Poté se představí v celé své kráse 112 zvelebených objektů na výstavních panelech. 8. ročník národní putovní výstavy zahájí prezident Asociace Entente Florale CZ – Souznění Ing. Karel Drhovský spolu s ředitelkou Asociace Ing. Drahomírou Kolmanovou a ředitelem NKP Vyšehrad Ing. Františkem Stádníkem. Národní výstavě „Má vlast cestami proměn“ na začátku jejího putování slavnostně požehná děkan Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Tomáš Holub. Slavnostní zahájení vyvrcholí již tradičním předáváním kamenných srdcí zástupcům jednotlivých krajů z rukou osoby nejpovolanější kardiochirurga, prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc. Poctu stromům udělí známý český botanik Mgr. Václav Větvička. S nejpovedenějšími „proměnami“ loňského ročníku seznámí návštěvníky významný architekt Josef Pleskot. Hlavním partnerem letošního ročníku výstavy je Zlínský kraj, jehož hejtman p. MVDr. Stanislav Mišák, bude na Vyšehradě osobně přítomen.
Slavnost je celodenním setkáním krajů a jejich zástupců, občanů a starostů měst a vesniček z celé naší vlasti. Je připraven bohatý doprovodný program pro každou věkovou kategorii. Koncerty se konají pod širým nebem i v bazilice sv. Petra a Pavla. Vystoupí např. „Spirituál kvintet“, cimbálovka „Kunovjané“ ze Zlína, dětský pěvecký sbor „Randál“ z Ústí nad Labem a další.
Dojde i k velkému historickému překvapení v podobě vzácné návštěvy z minulosti.
Pro děti bude otevřen celý den program „Dětský ráj“ – hry, soutěže, kvízy o hodnotné ceny s tematikou Karel IV., kreativní tvoření, dále „Neviditelná výstava“ a neviditelný labyrint, ukázky práce slepeckých pejsků a mnoho dalšího.
Představí se tradiční jarmark s českými a moravskými regionálními specialitami. Nedílnou součástí jarmarku bude ukázka řemesel s možností jejich vyzkoušení a prezentace výrobků z dílen více než 30 držitelů regionálních značek kvality z celé republiky.
Návštěvníci slavnosti budou mít celý den jedinečnou možnost navštívit památky Vyšehradu za symbolické vstupné 5 Kč. Zájemci o prohlídku s průvodcem budou mít tuto možnost odpoledne zcela zdarma. Výjimečně a jen pro tuto akci bude v určené hodiny otevřen Slavín i s odborným výkladem Mgr. Václava Potočka.

Praha, 9. 5. 2016
Ivana Holubcová,
PR manager projektu, 724.161.081
www.cestamipromen.czDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz