Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Exkurze do zajímavých koutů přírody také letos díky kampani ČSOP Setkání s přírodou

1.6.2015
140 00 [Český svaz ochránců přírody]
Autor: Lucie Matulová, tel: 608 806 805

V červnu připravil Český svaz ochránců přírody 18 exkurzí do přírody s průvodci pro veřejnost zdarma. Akce se konají v 10 krajích ČR a navštívit se dají orchidejové a mokřadní louky nebo odchyt nočních motýlů, projít se zájemci mohou s lamou po naučné stezce a soutěžit o různé publikace.
V rámci kampaně Setkání s přírodou (www.setkanisprirodou.cz) připravil Český svaz ochránců přírody (ČSOP) 18 zajímavých exkurzí do přírody s průvodci v Moravskoslezském, Jihomoravském, Zlínském, Jihočeském, Olomouckém, Libereckém, Karlovarském, Plzeňském i Středočeském kraji a také v Praze. Exkurze budou probíhat ve dnech od 12. do 21. června. Akce jsou určené široké veřejnosti a jsou zdarma.
ČSOP představí veřejnosti po celé České republice 18 přírodně zajímavých míst. Výlety a exkurze budou doplněny o zajímavé pohledy a komentáře zasvěcených průvodců. Těmi budou samotní členové ČSOP, kteří vybrali lokality tak, aby na nich bylo možné pozorovat vzácné rostliny a živočichy. Konkrétně si účastníci prohlédnou orchideje, lilie, masožravé rosnatky, mloky či ptáka roku – potápku černokrkou, nebo se projdou po různých naučných stezkách.
Na akcích u Šumperka, v Brně, Prostějově a u Vimperka je navíc připraven zajímavý program pro rodiny s dětmi: pozorování denních motýlů včetně rad fotografů jak na jejich focení, noční odchyt hmyzu a netopýrů, procházka po naučné stezce s lamou, různé kvízové soutěže o ceny, měření památné lípy a návštěva jeskyně.
Touto kampaní chce ČSOP lidem ukázat, že příroda není cosi vzdáleného a tajuplného, že její nesmírné hodnoty a vzácnosti mohou být i takřka za našimi ploty. Generálním partnerem ČSOP je společnost NET4GAS, díky jejímuž programu Blíž přírodě byla většina z nabízených lokalit zpřístupněna veřejnosti, zejm. formou naučné stezky.
Akce jsou přístupné zdarma všem zájemcům a není třeba se na ně předem hlásit. Přehled všech setkání, jejich mapa a další informace o sedmém ročníku kampaně jsou k dispozici na www.setkanisprirodou.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz