Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vzdělávací programy o netopýrech putují do škol v Čechách i na Moravě

7.5.2015
PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Autor: Eva Cepáková, tel: 607 689 747

Vzdělávací projekt České společnosti pro ochranu netopýrů nazvaný „Poznej tajemný svět netopýrů“, který se v loňském roce setkal s velkým zájmem pražských škol, se letos rozšiřuje i do dalších částí České republiky. Žáci a učitelé tak budou mít možnost se prostřednictvím přednášek, speciálních výukových programů či exkurzí seznámit se způsobem života a možnostmi ochrany těchto zajímavých nočních živočichů.

„Pilotní projekt v pražských školách ukázal, že netopýři představují vhodnou modelovou skupinou pro ekologickou výchovu. Důležitou roli hraje skutečnost, že pro děti jsou netopýři díky svému skrytému a tajuplnému životu přitažlivým tématem. Zároveň je však možné na netopýrech žákům vysvětlit obecnější vztahy v ekosystémech a také ukázat, že naši ochranu si zaslouží i tvorové, kteří možná nejsou na první pohled líbiví,“ říká koordinátorka projektu Eva Cepáková. V rámci projektu podpořeného Ministerstvem životního prostředí si učitelé pro své žáky budou moci objednat některý z nabízených vzdělávacích programů, který odborní lektoři uskuteční přímo v prostorách školy. Na výběr jsou tři typy přednášek spojených s ukázkou ochočených handicapovaných netopýrů a dva nové výukové programy, umožňující aktivní zapojení žáků prostřednictvím zábavných aktivit a her. V některých městech budou probíhat také večerní exkurze do parků zaměřené na sledování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru.
„Učitelům škol a lektorům ekocenter dále nabízíme možnost blíže se seznámit s novými výukovými programy tak, aby je mohli sami využívat při výuce. Za tímto účelem uspořádáme v letošním roce celkem čtyři instruktážní semináře, přičemž dva budou věnovány výukovému programu pro žáky prvního stupně základních škol (Netopýři a les) a dva programu pro druhý stupeň ZŠ či střední školy (Tajuplný svět netopýrů). V rámci programu se děti hravou formou dozvědí nejdůležitější skutečnosti o způsobu života netopýrů, ale také pochopí, proč je důležité netopýry chránit a jaký je jejich význam v přírodě. Učitelé, kteří se zúčastní některého z našich instruktážních seminářů, získají zdarma kompletní výukový balíček obsahující podrobnou metodiku, pracovní listy a další pomůcky. První ze seminářů se uskuteční ve čtvrtek 21. května 2015 v Brně,“ doplňuje Lenka Bartoničková, autorka obou výukových programů.
Podrobnější informace o instruktážních seminářích a nabízených programech, přednáškách a exkurzích najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz