Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Studentský časopis Gilotina spouští vlastní web

22.3.2015
BRNO [Gilotina, stundetský časopis Gymnázia Brno-Řečkovice]
Autor: Prokop Maršík

Studenti vydávající časopis Gilotina z Gymnázia-Brno Řečkovice budou spouštět zpravodajský web o dění ve škole i v celém Brně. Provoz je nebude stát téměř nic.

Již od roku 1995 tvoří studenti Gymnázia Brno-Řečkovice vlastní časopis. Každým rokem se ho snaží inovovat. Nejprve vycházel černobíle ve formátu A5. Nynější čísla už jsou polobarevná na větším formátu A4. Časopis není nijak ovlivňován ze strany vedení školy, a tak zde najdou své místo i kritické články.

Na tvorbě časopisu se podílejí studenti z téměř všech ročníků. Od prim, pro které je to nová zkušenost, až po oktávy, z nichž mnozí právě díky této zkušenosti zvažují studium žurnalistiky. Časopis byl také mnohokrát oceněn v celostátní soutěži „Školní časopis roku“ a v dalších soutěžích. I toto je pro redaktory velká motivace, ale největší odměnou jejich práce jsou pozitivní ohlasy čtenářů, ať už se jedná o studenty, absolventy, či o kantory.

Letos se však redaktoři rozhodli spustit vlastní zpravodajský web mapující nejen události ve škole, ale i dění v Brně, které mladé lidi zajímá. Ze začátku se to zdálo jako obtížný úkol, ale realizace se zdařila. Web využívá open source redakční systém Wordpress a subdoménu školy. Provoz je tak téměř zdarma. Redakce tak dokázala, že zpravodajství na regionální úrovni se dá provozovat téměř bez jakýchkoliv nákladů.

Nyní je web téměř hotov a čeká na spuštění. Již je třeba jen doladit poslední detaily. Na webu bude kromě článků i dostupná online verze tištěného vydání využívající službu Issuu (letošní čísla online lze nalézt na issuu.com/gilotina). Mimo jiné je naplánováno spustit i bezplatnou burzu učebnic z Brna. Časopis také mediálně podporuje kulturní události, např. koncerty studentských kapel, studentský Majáles, soutěže a další. Sám také organizuje zajímavé akce, jako například pokus o překonání rekordu s názvem „Kolik lidí se vejde do jedné učebny?“.

Web naleznete na gilotina.gyrec.cz.

Napište nám a my Vám umožníme přístup na web ještě před oficiálním spuštěním. Dále Vám můžeme zaslat obrázky webu.
DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz