Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Původní chlebová pec Modrého domu bude zase péct

21.7.2013
KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Šárka Kulíšková, tel: 739035460

Na Modrém domě v Kosteleckých Horkách proběhne již po třetí Pekařský den. Letošní termín připadá na neděli 4.srpna. Program je bohatý a zahrnuje jak zážitkové a tvůrčí workshopy, tak promítání, výstavu a společnou ochutnávku pekařských výrobků. Pekařský den pořádá INEX – SDA Kostelecké Horky. Akci podpořil Královéhradecký kraj.

Odpoledne pro celou rodinu bude tentokrát věnované chlebu, pečení chleba, přípravě kvásku, ochutnávce i receptům. Zájemce o výrobu domácího kváskového chleba provede úskalím kynutí, hnětení těsta i pečení zkušený pekař Vladimír Lechnýř z občanského sdružení Elementy. Péct se bude v jedné z mála zachovalých původních chlebových peci, která je součástí interiéru Modrého domu.
„Bohužel peklo – snížený manipulační prostor před ústí pece byl během úprav Modrého domu zabetonován, takže obsluha pece je poněkud komplikovaná. Pec je ale dodneška funkční a chleba se zde pekl již mnohokrát“, vysvětluje Šárka Kulíšková z pořadatelského sdružení INEX – SDA Kostelecké Horky. Pec je třeba nejprve vyhřát bukovým dřívím, následně se zbytky topiva a popel vymete a chleba se do pece sází dlouhou pekařskou lopatou.
Pro děti je připravena dílna mletí nejrůznějších druhů mouky na mlecích kamenech a pečení placek na ohni nebo na plátech, pro zájemce také ukázka pletení zvykoslovného pečiva z rohlíkového těsta. Nebude chybět ani výstava věnovaná dnešním trendům ve výrobě chleba a promítat se budou krátké filmy o chlebu. Zajímavostí bude ochutnávka plněného italského chleba focaccia a dále ochutnávka pekařských pokusů, které návštěvníci mohou přinést namísto placení vstupného. K dispozici bude občerstvení v Modré kavárně, prohlídka Malého muzea místa s expozicí selské domácnosti a pro děti možnost hlazení zvířat na farmě.

Pekařský den na Modrém domě je dobrý typ na výlet pro celou rodinu. Začátek je ve 14.00 a vstupné je 20,-Kč, děti polovic. Pořádá místní občanské sdružení INEX – SDA Kostelecké Horky ve spolupráci s o.s. Elementy. Akci podpořil Královéhradecký kraj.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz