Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Musica Figurata

19.7.2013
ŽELIV [Musica Figurata]
Autor: Hana V. Konvalinková, tel: 604 84 26 26

FESTIVAL MUSICA FIGURATA, ŽELIV 2013
Capella Mariana bude koncertovat na festivale Musica Figurata v Želivě
Příští koncert festivalu Musica Figurata proběhne v sobotu 20. července od 20 hodin v kostele Narození Panny Marie v Želivě. V podání vynikajícího souboru Capella Mariana, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních skladem raného baroka. Zazní skladby mistra renesanční polyfonie Josquina Desprez a jeho žáka Jeana Richaforta.

Téměř 400 posluchačů navštívilo úvodní tři koncerty letošního festivalu Musica Figurata, který se koná již každoročně v želivském klášteře. V sobotu 6. 7. zaznělo mimořádné dílo Alfreda Schnittkeho. Koncert pro sbor na text z Knihy nářků provedli Pražští pěvci pod vedením Stanislava Mistra. Tento náročný koncert, moderního rusko- německého autora publikum přijalo s nadšením a vyžádalo si tři přídavky, což u koncertů tohoto typu není obvyklé. V sobotu 13. července potěšil posluchače svým koncertem želivský varhaník Petr Žák.

Koncertní sezóna v Želivě pokračuje každou sobotu až do 24. srpna 2013. Dalším důležitým milníkem v programu festivalu Musica Figurata bude koncert s názvem „Kdo sám nehoří, nemůže zapálit jiné“, který bude uveden 27. července. Skladby Roberta Schumanna a Franze Schuberta v provedení Aleny Hönigové na originální historický klavír a lotyšského barytonisty Raitise Grigalise jsou opět příslibem nevšedního hudebního zážitku. Tentokrát bude koncert proveden v Malovaném refektáři kláštera.

Návštěvníci želivského kláštera mají možnost nejen zážitků hudební povahy, ale mohou zajít také na prohlídku kláštera, nebo pivovaru, nebo ochutnat rozličné druhy klášterního piva. I festival Musica Figurata přináší doprovodný kulturní program. Jedním z nich bude například autorské čtení spisovatelky Edy Kriseové, která bude číst ze své knihy „Křížová cesta kočárového kočího“ vzpomínku na želivskou psychiatrickou léčebnu. Čtení proběhne 3. srpna během programu při Pouti smíření.

Musica Figurata si za čtyři roky své existence v želivském klášteře vybudovala své publikum. Převážná většina posluchačů přijíždí z regionu, ale velká část jich pochází z různých, i vzdálených, koutů naší republiky. Želivský klášter je místem, které vybízí k odpočinku, navozuje příjemnou atmosféru klidu a možnosti na chvíli se pomocí hudby odpoutat od všedních dní a přenést se kamsi dál a výš.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz