Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky překonal loňský rekord

1. 2. 2012 - PRAHA [Econnect/Charita ČR]

Počítání výnosu pokladniček Tříkrálové sbírky 2012 je téměř u konce, již dnes je však je jisté, že sbírka překonala loňský rekordní výsledek. Získané prostředky podpoří desítky charitních projektů na území celé České republiky. Desetina výnosu sbírky je určena na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí.

Úřední rozpečeťování pokladniček letošní Tříkrálové sbírky a sčítání jejich obsahu se přiblížilo k závěru. K dnešnímu dni je sečten obsah 99,8 procent z celkem 17 744 pokladniček a výtěžek Tříkrálové sbírky 2012 činí celkem 74 503 352 korun českých. Výsledek letošní sbírky Charity ČR je tak největší v historii této sbírky. Ta se letos konala v celostátním měřítku již podvanácté. Její loňský výnos činil 72,7 milionů Kč.

„Každá koruna znamená most mezi dárci a lidmi v nouzi, kterým Charita pomáhá. Děkujeme všem, kteří na tom mají zásluhu,“ komentuje výsledky Oldřich Haičman, ředitel Charity ČR.

„Ve světle katastrofických zpráv o chřadnoucí ekonomice jde o ohromující výsledek a naději pro ty, kterým pomáháme. Zvlášť, přihlédneme-li k rozpočtovým úsporám a související tíživé finanční situaci zařízení, která pečují o seniory a handicapované, nevyléčitelně nemocné a opuštěné, o lidi bez domova,“ říká hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky Marek Navrátil. „Při pohledu na statistické výsledky sbírky je solidarita a nesobeckost valné většiny lidí v České republice jasná a dobře čitelná,“ dodává.

Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR je největším dobrovolnickou akcí u nás. Sbírky se účastní kolem padesáti tisíc koledníků (většinou z řad dětí a mládeže) a dalších dobrovolníků. Její výnos podpoří služby pro seniory, nemocné a handicapované, pro lidi bez domova a v hmotné či sociální nouzi, podobně jako aktivity pro děti. Většina prostředků zůstává v regionu, kde byly vykoledovány. Desetina výnosu jde na pomoc v zahraničí.

Sbírku je možné podpořit také finančním darem na bankovní účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 vedený u České spořitelny, nebo zasláním dárcovské SMS ve formě DMS KOLEDA na číslo 87 777 (Cena jedné DMS je 30 Kč, Charita obdrží 27 Kč).


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz